Neler Yeni

Hangi motoru tercih etmeliyim?

ellesaros

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
18
İsim
Mert Dede
Hangi motoru tercih etmeliyim? yeni(2013) kurye motorumu(fizz spacy vb)
yoksa (2006-2009) Cbr 125R mı?
İki tür motor arasında kaldım
ben cbr taraftarıyım sport görünüşünden ama motor hakkında cok bir bilgim yok ehliyet alıp binecegım sadece

siz olsanız hangisini alırdınız?

trustmbk

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Murat Kayhan
Sadece keyfi binmek içinse cbr tabii ki ama yok ben işe gidecem belki birşeyler taşıyacam başka işlerde kullanacam diyorsan diğeri daha iyi seçenek

ellesaros

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
18
İsim
Mert Dede
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Sadece keyfi binmek içinse cbr tabii ki ama yok ben işe gidecem belki birşeyler taşıyacam başka işlerde kullanacam diyorsan diğeri daha iyi seçenek
cbr 2009 model benı götürürmü yeterli derecede?
yoksa bırıktırıp 2012-14 model mı almalıyım?

Berk Atmaca

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,247
İsim
Berk Atmaca
Daha once motor deneyiminiz var mı? 1 seneden uzun.

ellesaros

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
18
İsim
Mert Dede

Berk Atmaca

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,247
İsim
Berk Atmaca
Trafiği oğrenmek adına vitesli motorlardan uzak durmanızda fayda var. Kurye motoru olarak adlandırdığınız motorlar gayet yeterli başlangıç için. Deneyim kazandıktan sonra CBR 12 14 modellere bakarsınız veya daha yüksek hacimli motor bakarsınız. Hem kullanacağınız motoru satar üstüne az ekleme yaparak alırsınız buda ileride bütçe açısından kolaylık sağlar. Ben oyle yaptım. Şuan 100cc'lik motor kullanıyorum. Yaza 200'lük veya 250'lik motor alma planım var.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Trafiği oğrenmek adına vitesli motorlardan uzak durmanızda fayda var. Kurye motoru olarak adlandırdığınız motorlar gayet yeterli başlangıç için. Deneyim kazandıktan sonra CBR 12 14 modellere bakarsınız veya daha yüksek hacimli motor bakarsınız. Hem kullanacağınız motoru satar üstüne az ekleme yaparak alırsınız buda ileride bütçe açısından kolaylık sağlar. Ben oyle yaptım. Şuan 100cc'lik motor kullanıyorum. Yaza 200'lük veya 250'lik motor alma planım var.
Motor tehlikelidir. Once güvenlik.

ellesaros

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
18
İsim
Mert Dede

Motor tehlikelidir. Once güvenlik.
sorun şu ki kurye motorları kullanmak aşırı basit ve racing motorlar aşırı ilgimi cekiyor
bisiklet gibi aynı ama hızı farklı :)
trafik olarak ise kendimce yeterli bilgim var (bir gencin merak edip araştıracagı kadar)

Yasin / EsquaReD

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,015
İsim
Yasin
Tabi ki de kurye motoru. Fren gaz çok basit öğrenmek için güzel olur baya.

ellesaros

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
18
İsim
Mert Dede
Tabi ki de kurye motoru. Fren gaz çok basit öğrenmek için güzel olur baya.
aslında yazın yeterli zamanım olucak öğrenmek ıcın
scooter olan cogu motoru kullandım ve gercekten basit kullanımı onun dısında 14 bine 2009 model cbr var kafam oraya bi yatıyoki anlatamam :)))

Berk Atmaca

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,247
İsim
Berk Atmaca
sorun şu ki kurye motorları kullanmak aşırı basit ve racing motorlar aşırı ilgimi cekiyor
bisiklet gibi aynı ama hızı farklı :)
trafik olarak ise kendimce yeterli bilgim var (bir gencin merak edip araştıracagı kadar)
Hocam demek istediğim kurallar falan değil. Kırmızıda dur yeşilde geç gibi algılamak yanlıştır. Racing tip motorlar güzel ilgi çeker kızlara hava atarsınız ;) güzel gorünür park ettiğinzde birisi gorünce vay anasını der ama onemli olan bunlar değil. Şahsen bende şuan mondial cup 100 var. Hafif motor. Basit kullanımı ama güzel gorünmez. İlgi çekmez. Hızlı gitmez maks 75-80 yapıyor. Gorünüş yüzünden trafikteki tecrübeniz henuz yeni şekilleniyorken hayatınızı tehlikeye atmanın manası yok.

Kurye motoru olarak küçümsediğiniz motoru kullanıyorsunuz diye sizle dalga geçecek birisinin olduğunu sanmıyorum ki varsa bile onla dalga geçebilecek kadar ***** birisi kendisinde ya motor yoktur sizi kıskanmıştır ya da sizden nefret ediyordur her hareketinizi aşağılamak isteyen tiptir.

ellesaros

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
18
İsim
Mert Dede
Hocam demek istediğim kurallar falan değil. Kırmızıda dur yeşilde geç gibi algılamak yanlıştır. Racing tip motorlar güzel ilgi çeker kızlara hava atarsınız ;) güzel gorünür park ettiğinzde birisi gorünce vay anasını der ama onemli olan bunlar değil. Şahsen bende şuan mondial cup 100 var. Hafif motor. Basit kullanımı ama güzel gorünmez. İlgi çekmez. Hızlı gitmez maks 75-80 yapıyor. Gorünüş yüzünden trafikteki tecrübeniz henuz yeni şekilleniyorken hayatınızı tehlikeye atmanın manası yok.

Kurye motoru olarak küçümsediğiniz motoru kullanıyorsunuz diye sizle dalga geçecek birisinin olduğunu sanmıyorum ki varsa bile onla dalga geçebilecek kadar ***** birisi kendisinde ya motor yoktur sizi kıskanmıştır ya da sizden nefret ediyordur her hareketinizi aşağılamak isteyen tiptir.
yok zaten şapalağı koydummu yere yatırırım cıksada :D

ben bi düşüncem herşeyi cok cabuk kavrarım manuel araba kullanmayı max 1 saat bilgimle öğrendim 2.saat arabayı kacırmıstım :D zabıta vs vs selam veriyorum bahtım karada biraz D:

ehliyetimi almam gerek ilk ama kesinlikle bu konuda düşüneceğim sonuçta motoru ehliyet degıl ben surecegım

onurkaplan

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
563
İsim
Onur
Tecrübesi olmayan birinin Racing tarzı bir motor alması doğru bir tercih değil

Yavaş yavaş gitmek lazım 100 200 250 şeklinde olması iyi olacaktır.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
946,844
Üyeler
149,092
Son üye
chares
Top Bottom