Neler Yeni

Öneri HANGİ MOTOSİKLETİ ALMALIYIM ?

SİZCE HANGİ MOTOSİKLET?

• CF MOTO 250SR

• CF MOTO 250NK

• BAJAJ PULSAR RS200

Sonuçları oy verdikten sonra görebilirsiniz.

equinoxx

80+ Bronze
50 cc'lerde sigorta yok doğru. Zaten kısa mesafe motoru, eğer amacına uygun kullanılırsa kolay kolay birine çarpmak zor.
Sigorta zorunluluğu yok, istersen yaptırabilirsin orası ayrı.
Mesaj otomatik birleştirildi:

50cc alırsın 100cc'ye çevirirsin çok zor bir şey değil.
Evet çevriliyor ama hiç verimli değil. Motor ölüyor resmen. Yokuşlarda 10 km hızla çıkıyorsun. (60 kg bir birey için söylüyorum.)

250sr ın gidişini bu videodan görebilirsiniz (dakika 9.55 ten sonraya bakın) ( sürücünün kilosu 120-130 civarı)

250 sr görünüş olarak güzel motor fakat sizin kilonuzdaki bir sürücüyle 140 a zor çıkıyor o da gps te 130-135 tir. Her şey top speed değil fakat sizin için ara hızlanmalarıda tatmin etmez gibi geldi bana.Ben olsam r25 tercih ederdim ama sizin için motorun gidişi önemsizse sıfır olarak 250sr veya 250nk almak çok daha mantıklı olur.

Bir de ekipmanınınız mevcut mu ? Ekipman yoksa ve bütçeniz tam 40k ise nk250 alıp geri kalan parayı da ekipmana yatırmanınız daha iyi olur bence.Hem sıfır motora binmiş olursunuz hemde ekipmanlarınız kaliteli olur.
Ya bu videoyu izlediğimde çok bir izlenim alamadım. Motosikleti aldıktan sonra dizlik, dirseklik ve kask için ortalama 2bin TL kadar bir bütçem var. Tabi şimdi ara hızlanmalarda önemli, tatmin etmeli en azından. Ama dediğim gibi her şey top speed değildir, ufak modifikasyonla bu motoru da 190 a çıkarabiliriz. Aslında istediğim şey garantisinin olması, ilk sürücüsünün ben olacak olmam. Şimdi aldık bir r25, bir sorun çıktı hadi bismillah servis... Bunda böyle değil, götürüyorsun garantiden parça geliyor beş kuruş vermeden çıkıyorsun.

Furkyyy

80+ Platinum
En İyi Cevap
9
CF MOTO'nun parçaları pahalı diye biliyorum, Pulsar al bence.

selamlargençler

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
765
İsim
:(
Ben de 250 lik motor bakıyorum. CF moto veya R25 almayı düşünüyorum bakalım

Duke tip olarak hoşlandığım bir model değil. Büyük ihtimalle 250sr alıcam, dişliyi kısaltıp yazılımla 190 görüyormuş. ( Yazılım zararsız, kesicili yazılımla.)
Aynen dediğin gibi

Furkan²

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,708
İsim
Furkan
İlgilendiği Kategoriler
Kur'an_ı Kerim - Satranç - Piano - Tenis - Anime/Manga - Klasik Müzik - Felsefe - Krunker
Sigorta zorunluluğu yok, istersen yaptırabilirsin orası ayrı.

Evet çevriliyor ama hiç verimli değil. Motor ölüyor resmen. Yokuşlarda 10 km hızla çıkıyorsun. (60 kg bir birey için söylüyorum.)
Öyle bir şey yok al bi dragon 50 kubax-boss 50 100lüğe çevir top speed 100 görüyorlar. Gidip yuki fifty50 alırsan yokuşu 10'la çıkarsın. Alacağın motor da önemli ve 100CC yapmak motoru öldürmez. Bi de bu muhabbete nereden geldik biz :D

equinoxx

80+ Bronze
Öyle bir şey yok al bi dragon 50 kubax-boss 50 100lüğe çevir top speed 100 görüyorlar. Gidip yuki fifty50 alırsan yokuşu 10'la çıkarsın. Alacağın motor da önemli ve 100CC yapmak motoru öldürmez.
RKS Blazer 50 XR dan bahsediyorum. 80cc'ye çevrilmiş. Yüksek devir kullanılıyor motor sürekli, ölür.

selamlargençler

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
765
İsim

250sr ın gidişini bu videodan görebilirsiniz (dakika 9.55 ten sonraya bakın) ( sürücünün kilosu 120-130 civarı)

250 sr görünüş olarak güzel motor fakat sizin kilonuzdaki bir sürücüyle 140 a zor çıkıyor o da gps te 130-135 tir. Her şey top speed değil fakat sizin için ara hızlanmalarıda tatmin etmez gibi geldi bana.Ben olsam r25 tercih ederdim ama sizin için motorun gidişi önemsizse sıfır olarak 250sr veya 250nk almak çok daha mantıklı olur.

Bir de ekipmanınınız mevcut mu ? Ekipman yoksa ve bütçeniz tam 40k ise nk250 alıp geri kalan parayı da ekipmana yatırmanınız daha iyi olur bence.Hem sıfır motora binmiş olursunuz hemde ekipmanlarınız kaliteli olur.
Güzel yazı yazmışsınız. Ben şahsen 250sr alacak olsam yazılım attırıdım ve küçük dişli taktırıdım. Oktay motors da atılıyormuş diye bir videoda görmüştüm. Top speed 190 a çıkıyormuş eğer top speed takıntınız var ise..
Not: Hiç motor tecrübem olmadı. 250 lik motor almak istediğimden araştırma yaparken videoda gördüklerimi söylüyorum YTD

eyupefe3

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,871
İsim
eyup efe
İlgilendiği Kategoriler
Ekran Kartları - İşlemci
Ben de 250 lik motor bakıyorum. CF moto veya R25 almayı düşünüyorum bakalım

Aynen dediğin gibi
Hocam R25 yeni kasalar çok iyi duruyor trafikte öneririm.Yedek parçaların fiyatları hakkında bilgim yok ona göre yazdım.

hakanoncul9

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,048
İsim
Hakan Öncül
Instagram
hakanoncul9
Steam
https://s.team/p/cnrp-vkvb/KJTNGHKW
Twitter
hakanoncul9
Discord
https://discord.gg/w4BaEHcVg3
bajaj kötünün kalitelisidir. Cfmoto cok yanasma bence

selamlargençler

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
765
İsim
bajaj kötünün kalitelisidir. Cfmoto cok yanasma bence
CF moto hakkında bildiğiniz bişeyler mi var? Kullananlar genel olarak hhep olumlu yorumlar yapıyor çünkü.. Neden böyle yazdığınızı merak ettim. Çin malı diye demezsiniz herhalde

equinoxx

80+ Bronze
Hocam R25 yeni kasalar çok iyi duruyor trafikte öneririm.Yedek parçaların fiyatları hakkında bilgim yok ona göre yazdım.
50-60 bin :/

CF moto hakkında bildiğiniz bişeyler mi var? Kullananlar genel olarak hhep olumlu yorumlar yapıyor çünkü.. Neden böyle yazdığınızı merak ettim. Çin malı diye demezsiniz herhalde
Bence de çin malı diye söylememiştir sonuçta diğeri de hint malı.

bqrr0595

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
995
İsim
Buğra
Bajajdan daha kaliteli

Marka tasarım malzeme kalitesi
bajajdan mı daha kaliteli haci istanbulda cf lere çin diye istanbulda çoğu motorcu çinden anlamam ben kardeş başkasına götür diyor paranla rezil oluyorsun bajajda öyle bi problem yok en azından bajaj yine bi tık ben yeni başlayana 2. el r25 yada cbr 250 öneririm ama sen bilirsin haci

equinoxx

80+ Bronze
bajajdan mı daha kaliteli haci istanbulda cf lere çin diye istanbulda çoğu motorcu çinden anlamam ben kardeş başkasına götür diyor paranla rezil oluyorsun bajajda öyle bi problem yok en azından bajaj yine bi tık ben yeni başlayana 2. el r25 yada cbr 250 öneririm ama sen bilirsin haci
bajaj'da hint malı sonuçta, çok farklı sayılmaz. ki teknolojik ve görüntü bakımından cfnin yanına yanaşamaz.

Abdullah1

80+ Bronze
Beni parkta unuttun alsana

Top Bottom