Neler Yeni

Yardım Hangi Mouse'u Seçmem Gerekir?

Hangi Mouse'u Seçmeliyim?

• Oy kullanan toplam üye
    28

enisberberr

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,051
İsim
Enis Berber
İlgilendiği Kategoriler
Oyun, Ekipmanlar, PC Bileşenleri, Grafik Tasarım
Instagram
https://www.instagram.com/enisberberr/
Steam
https://steamcommunity.com/profiles/76561198361448789/
Twitter
enisberberr
Facebook
berberenisdesign
Bütçe
2300
Merhabalar sevgili dostlarım,
Kafamdaki sorularıdan birisi ve hepsi birbirinden güzelliklere sahip...

Mouselar hakkındaki görüşlerim:

1. Ninjutso Sora: İlk beğendiğim mouse'lardan birisidir. Tipi çok hoşuma gidiyor fakat bazı kullanıcı arkadaşlar takılmalardan bahsetmiş. Kırmızı rengi çok hoşuma gidiyor.
2. Lamzu Atlantis Mini: Model tipini hiç sevmedim ama renk seçenekleri çok hoşuma gitti...

3. Pulsar X2 Mini: Sade olması beni kendisine çekti sadece fakat double click sorunları olduğunu söyleyen bir arkadaş var :(

4. VGN Dragonfly F1 Pro Max: Görüntüsü çok şık fakat biraz gözüme biraz büyük göründüğü için bir yandan korkuyorum. 4K Polling Rate dongle'nın çıkacak olması büyük bir avantaj. Şimdi işe yaramasa bile ileriki zamanlarda avantajını yaşattırır... Diğer modeller arasından en yüksek şarj süresine sahip (130 saat) model ve büyük bir artı...

5. Darmoshark M3: Tamamen aynı gereksinimler... Tip olarak hoş bir görüntüsü var ama fiyat konusunda en avantajlı model fakat marka hakkında hiç bilgim yok...

NOT: Elim 18'e 9cm ve genelde Claw Grip ve Fingertip Grip tutuşa sahibim...

Son düzenleme:

imribiy

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
691
İsim
Emre
İlgilendiği Kategoriler
Hardware, operating systems, overclocking, mountaineering, simracing, motorsports
Steam
imribiy
Twitter
imribiy
Discord
dsc.gg/xos, imribiy#0001
Pulsar'da kalite kontrol kısmında bir sıkıntı var, sadece bir kaç haftalık kullanım sonrasında bile double click sorunu yaşayan bir kaç farklı arkadaşım var.

enisberberr

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,051
İsim
Enis Berber
İlgilendiği Kategoriler
Instagram
Steam
Twitter
enisberberr
Facebook
berberenisdesign
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Pulsar'da kalite kontrol kısmında bir sıkıntı var, sadece bir kaç haftalık kullanım sonrasında bile double click sorunu yaşayan bir kaç farklı arkadaşım var.
O zaman Pulsar gitti :D
Acaba VGN F1 Pro Max'ta öyle bir sıkıntı var mıdır?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bütçe konusunda abartmaya gerek yok denilirse Darmoshark M3 alınır mı acaba?

@imribiy hocam konuyu güncelledim tekrar bakabilir misiniz?

Dostlar bir de önerme sebebinizi de yazarsanız çok memnun olurum.

Son düzenleme:
Dahası  
Reaksiyon skoru
40
İsim
Uğur UĞRAŞ

1. Ninjutso Sora: İlk beğendiğim mouse'lardan birisidir. Tipi çok hoşuma gidiyor fakat bazı kullanıcı arkadaşlar takılmalardan bahsetmiş. Kırmızı rengi çok hoşuma gidiyor.
2. Lamzu Atlantis Mini: Model tipini hiç sevmedim ama renk seçenekleri çok hoşuma gitti...

3. Pulsar X2 Mini: Sade olması beni kendisine çekti sadece fakat double click sorunları olduğunu söyleyen bir arkadaş var :(

4. VGN Dragonfly F1 Pro Max: Görüntüsü çok şık fakat biraz gözüme biraz büyük göründüğü için bir yandan korkuyorum. 4K Polling Rate dongle'nın çıkacak olması büyük bir avantaj. Şimdi işe yaramasa bile ileriki zamanlarda avantajını yaşattırır... Diğer modeller arasından en yüksek şarj süresine sahip (130 saat) model ve büyük bir artı...

5. Darmoshark M3: Tamamen aynı gereksinimler... Tip olarak hoş bir görüntüsü var ama fiyat konusunda en avantajlı model fakat marka hakkında hiç bilgim yok...

Düşüncelerimi yazıya dökmüşsünüz hocam aynı kararsızlık bende de var mini, sora ya da f1 pro diyorum bu gece rüyamda hangisini görürsem onu yarın sipariş edeceğim :D

enisberberr

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,051
İsim
Enis Berber
İlgilendiği Kategoriler
Instagram
Steam
Twitter
enisberberr
Facebook
berberenisdesign
Düşüncelerimi yazıya dökmüşsünüz hocam aynı kararsızlık bende de var mini, sora ya da f1 pro diyorum bu gece rüyamda hangisini görürsem onu yarın sipariş edeceğim :D
Hocam ben temiz bir Razer Viper V2 Pro almaya karar verdim :D

enisberberr

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,051
İsim
Enis Berber
İlgilendiği Kategoriler
Instagram
Steam
Twitter
enisberberr
Facebook
berberenisdesign

POLAT ALEMDAR_

80+ Silver

Kendim lamzu atlantis kullanıyorum(mini olmayan) aşırı memnunum ve profesyonel fps oyuncusuyum. Çok ama çok fayda sağladı. Gerçekten mouse kullandığımın farkına vardım. Sadece geçen ay sol tuş içine göçtü onu da en kısa sürede garantiye yollayacağım. Bana kalırsa alınacak iki mouse var biri lamzu diğeri sora. Eğer ki çok hafif gelir yapamam diyorsanız sora almanız gerekiyor. Fakat çok da hafif olmasın diyorasanız lamzu tam size göre.

CptSpork

80+ Bronze
Bu mouse modellerini yeni yeni görmeye başladım. Son zamanlarda gerçekten çok karşıma çıkıyorlar. Logitech'den, Zowie'den, Steelseries'den farkları neler?

Mouse denince aklıma ilk zowie, sonra logitech gelir. profesyonel oyuncular da yine zowie ve logitech kullanıyor genellikle. Konuda bahsi geçen modellerin zowie'ye, logitech'e göre avantajları neler?

POLAT ALEMDAR_

80+ Silver
Bu mouse modellerini yeni yeni görmeye başladım. Son zamanlarda gerçekten çok karşıma çıkıyorlar. Logitech'den, Zowie'den, Steelseries'den farkları neler?

Mouse denince aklıma ilk zowie, sonra logitech gelir. profesyonel oyuncular da yine zowie ve logitech kullanıyor genellikle. Konuda bahsi geçen modellerin zowie'ye, logitech'e göre avantajları neler?
reis şöyle söyleyeyim artık devir çok değişti. Bu mouseler hem donanımsal olarak hem de fiziksel olarak çok güçlü ve kaliteli mouseler. Aklına profesyonellik gelecekse TenZ gelsin. Kendisi finalmouse ile işbirliği yapmadan önce lamzu atlantis kullanıyordu. Diğer mouselerden ayıran özellikleri başlıca şunlar
-Sensör
-Switch
-Skatez
-Wireless
-Malzeme kalitesi
-Ağırlık

CptSpork

80+ Bronze
reis şöyle söyleyeyim artık devir çok değişti. Bu mouseler hem donanımsal olarak hem de fiziksel olarak çok güçlü ve kaliteli mouseler. Aklına profesyonellik gelecekse TenZ gelsin. Kendisi finalmouse ile işbirliği yapmadan önce lamzu atlantis kullanıyordu. Diğer mouselerden ayıran özellikleri başlıca şunlar
-Sensör
-Switch
-Skatez
-Wireless
-Malzeme kalitesi
-Ağırlık
Doğrudur ama anlamadığım nokta s1mple, xantares, niko, monessy hepsine bakıyorum ya logitech g pro x yada zowie kullanıyorlar. Yani bu mouseleri kullanan 5 tane profesyonel oyuncu görmedim.

Şahsen ben de zowie fk1 kullanıyorum 3 yıldır ve çok memnunum. Ancak artık ekipmanlarımı yenileme vakti geldi ve kablosuz ekipmanlara geçmeyi planlıyorum. Mousede de G Pro X düşünüyordum ama fiyatı bu konuda bahsi geçen mouselere göre çok fazla.

POLAT ALEMDAR_

80+ Silver
Doğrudur ama anlamadığım nokta s1mple, xantares, niko, monessy hepsine bakıyorum ya logitech g pro x yada zowie kullanıyorlar. Yani bu mouseleri kullanan 5 tane profesyonel oyuncu görmedim.

Şahsen ben de zowie fk1 kullanıyorum 3 yıldır ve çok memnunum. Ancak artık ekipmanlarımı yenileme vakti geldi ve kablosuz ekipmanlara geçmeyi planlıyorum. Mousede de G Pro X düşünüyordum ama fiyatı bu konuda bahsi geçen mouselere göre çok fazla.
Onu da şöyle anlatayım gpx çok şişirildi. Sponsor olunduğu için kullandırdılar. Diğer zowie kullananlar da alışkanlıktan dolayı değiştirmediler. Her ne kadar daha iyi de olsa kendi alıştığın daha iyidir. Sonuçta yıllardır profesyonelsin ve alışmışsın.

CptSpork

80+ Bronze
Anladım hocam bilgi verdiğiniz için sağolun. Peki bu mouseleri kullanan profesyonel oyuncu var mı bildiğiniz? Çünki gerçekten baktım baktım ama hiç göremedim. Acaba turnuvalarda felan mı izin vermiyorlar yazılımlarından dolayı?

Bir de hocam anlamadığım diğer bir nokta ben şuan FK1 kullanıyorum. Piyasadaki en kral sensör ile FK1 arasında ne kadar fark olabilir ki? Bence iyi oynuyan adama FK1'deki sensör de farketmez piyasadaki en yeni sensör de farketmez.

Top Bottom