Neler Yeni

Hangi psu tercih etmeliyim?

Merhaba dostlar aşağıda belirtmiş olduğum sisteme sahibim bir arkadaşım bana linkini bıraktığım psuyu önerdi tüm sistemim için yeterli olacakmıdır?
Sistemim:
-Asus Dual RX 6600
-i5 9400F.
-Corsair 2x8 16 GB RAM Vengeance RGB DDR4 3200MHz RAM.
-MSI H310M Pro-VDH Plus anakart.
-SanDisk Plus 240 GB 530 MB-440 MB SATA 3
-Western Digital 1 TB WD10EZEX SATA 3 7200RPM Hard disk
-Power Boost VK-P3301b ATX USB 3.0 mesh kasa.
PSU:https://www.gaming.gen.tr/urun/79342/fsp-performance-550w-80-bronze-120mm-guc-kaynagi/

Eren Güven

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,752
İsim
Eren Güven
Fsp iyidir, biraz bütçe çıkarsa fsp hyper serisine de bakabilirsin

Eren Güven

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,752
İsim
Eren Güven
psu işlerinden fazla anlamam hocam sistemim için bir sorun çıkarmaz değilmi benim linkini koyduğum model
Hayır çıkarmaz. Fsp dünyadaki en iyi 3 4 PSU markasından biri

Eren Güven

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,752
İsim
Eren Güven
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Hayır çıkarmaz. Fsp dünyadaki en iyi 3 4 PSU markasından biri
o konuda sorun demedim hocam işte anakarta uymaz ekran kartına uymaz felan konularında söyledim pek anlamıyorum çokta korkuyorum bu işlerden yanlış bir şey yaparım diye
Mesaj otomatik birleştirildi:

Sıkıntı yok bunun fiyatı da uygun bence
evet hocam fiyatı cazip geldi birazda

Eren Güven

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,752
İsim
Eren Güven
o konuda sorun demedim hocam işte anakarta uymaz ekran kartına uymaz felan konularında söyledim pek anlamıyorum çokta korkuyorum bu işlerden yanlış bir şey yaparım diye
Hayır PSU ATX standardında, kablolar bileşenlere uyacaktır. Modüler olmadığı için fazla gelen kabloları psunun yanına bi yere sıkıştırırsın

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Hayır PSU ATX standardında, kablolar bileşenlere uyacaktır. Modüler olmadığı için fazla gelen kabloları psunun yanına bi yere sıkıştırırsın
şuanki psum kötü biraz 1 2 kablo sıkıştırmıştım toplarken göz önünde değilller onuda öyle yaparım

çok saolun hocam iyi geceler

Eren Güven

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,752
İsim
Eren Güven
şuanki psum kötü biraz 1 2 kablo sıkıştırmıştım toplarken göz önünde değilller onuda öyle yaparım

çok saolun hocam iyi geceler
İyi geceler 😘

Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
niyazi
Merhaba dostlar aşağıda belirtmiş olduğum sisteme sahibim bir arkadaşım bana linkini bıraktığım psuyu önerdi tüm sistemim için yeterli olacakmıdır?
Sistemim:
-Asus Dual RX 6600
-i5 9400F.
-Corsair 2x8 16 GB RAM Vengeance RGB DDR4 3200MHz RAM.
-MSI H310M Pro-VDH Plus anakart.
-SanDisk Plus 240 GB 530 MB-440 MB SATA 3
-Western Digital 1 TB WD10EZEX SATA 3 7200RPM Hard disk
-Power Boost VK-P3301b ATX USB 3.0 mesh kasa.
PSU:https://www.gaming.gen.tr/urun/79342/fsp-performance-550w-80-bronze-120mm-guc-kaynagi/
Önerilen FSP Performance 550W 80+ Bronze güç kaynağı, sisteminizin enerji gereksinimlerini karşılamak için yeterli olacaktır. Bu güç kaynağı, 550W'lık bir güç çıkışı sunarak donanım bileşenlerinizin güç ihtiyaçlarını karşılayabilecektir.

Sisteminizdeki bileşenler için enerji gereksinimleri şu şekildedir:

• Asus Dual RX 6600: Yaklaşık 150W - 200W arası güç tüketimi.
  • i5 9400F: Yaklaşık 65W güç tüketimi.
  • Corsair 2x8 16 GB RAM: Yaklaşık 5W - 10W arası güç tüketimi.
  • Diğer bileşenler (anakart, depolama birimleri, kasa vb.): Yaklaşık 50W - 100W arası güç tüketimi.
Toplamda, sisteminizin enerji tüketimi 300W - 375W aralığında olması beklenir. Bu durumda, önerilen 550W güç kaynağı yeterli güç rezervi sağlayarak sisteminizin stabil çalışmasını sağlayacaktır.

Ancak, güç kaynağı seçerken kaliteli ve güvenilir bir markanın ürününü tercih etmek önemlidir. FSP, genellikle iyi bir itibara sahip bir güç kaynağı üreticisidir. Yine de, almadan önce kullanıcı yorumlarını ve ürün incelemelerini okumanızı öneririm.

Ayrıca, ileride sistemde yapacağınız güncellemeleri de göz önünde bulundurarak güç kaynağı kapasitesini biraz daha yüksek seviyelerde tercih etmeniz, gelecekteki ihtiyaçlarınızı karşılamak için faydalı olabilir.

Önerilen FSP Performance 550W 80+ Bronze güç kaynağı, sisteminizin enerji gereksinimlerini karşılamak için yeterli olacaktır. Bu güç kaynağı, 550W'lık bir güç çıkışı sunarak donanım bileşenlerinizin güç ihtiyaçlarını karşılayabilecektir.

Sisteminizdeki bileşenler için enerji gereksinimleri şu şekildedir:

• Asus Dual RX 6600: Yaklaşık 150W - 200W arası güç tüketimi.
  • i5 9400F: Yaklaşık 65W güç tüketimi.
  • Corsair 2x8 16 GB RAM: Yaklaşık 5W - 10W arası güç tüketimi.
  • Diğer bileşenler (anakart, depolama birimleri, kasa vb.): Yaklaşık 50W - 100W arası güç tüketimi.
Toplamda, sisteminizin enerji tüketimi 300W - 375W aralığında olması beklenir. Bu durumda, önerilen 550W güç kaynağı yeterli güç rezervi sağlayarak sisteminizin stabil çalışmasını sağlayacaktır.

Ancak, güç kaynağı seçerken kaliteli ve güvenilir bir markanın ürününü tercih etmek önemlidir. FSP, genellikle iyi bir itibara sahip bir güç kaynağı üreticisidir. Yine de, almadan önce kullanıcı yorumlarını ve ürün incelemelerini okumanızı öneririm.

Ayrıca, ileride sistemde yapacağınız güncellemeleri de göz önünde bulundurarak güç kaynağı kapasitesini biraz daha yüksek seviyelerde tercih etmeniz, gelecekteki ihtiyaçlarınızı karşılamak için faydalı olabilir.
Gerçekten çok teşekkür ederim hocam çogu kişi memnun psudan ileriki zamanlarda işlemci yükseltebilirim işlemci lga 1151 soket oldugu ici anakart degisecegim yada farkli 9.nesil bir işlemci alacağım onun içinde ilerde düşünürüz çok saolun dostlar iyi geceler herkese❤️

Eren Güven

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,752
İsim
Eren Güven
Gerçekten çok teşekkür ederim hocam çogu kişi memnun psudan ileriki zamanlarda işlemci yükseltebilirim işlemci lga 1151 soket oldugu ici anakart degisecegim yada farkli 9.nesil bir işlemci alacağım onun içinde ilerde düşünürüz çok saolun dostlar iyi geceler herkese❤️
Ryzen 5600 falan alırsan da yeter o PSU veya 12400

Top Bottom