Neler Yeni

Hangi sistem daha iyi?

TobiiwB

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Baron Nashor
Evde rx 6650xt 8gb var bende vram sorun olabilir diye korkuyordum ama kullanınca cod warzone 2.0 da extreme grafiklerde %73-75 civarı vram kullanımı oluyor ve rahat rahat kullanıyorum şu an için ayrıca arc a770li sistemin cpu su r5 5500 ün rakibiyken r5 5600 r5 5500 den hissedilir bir şekilde daha iyi bir işlemci.son olarak yanılmıyorsam maalesef intel ekran kartlarının hala bazı oyunlarda optimizasyon problemleri var ben rx 7600 + r5 5600 lü olanı almanızı tavsiye ederim
Hocam Şuan ki oyunlarda evet pek sıkıntı yok ama bundan sonra gelecek oyunlarda sıkıntı olacakmış öyle diyorlar

equionx

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
167
İsim
Ahmet küçük

TobiiwB

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Baron Nashor
17.5K'ya 3060Ti 5600 Sistem Buldum Nasıl?

Fizikl

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
337
İsim
Efkan Ege Ergün
Amd kartlarda yazılım sorunu var bazı kartlarda watman hatasi var kurtulamazsın hatadan nvdia al
Hocam her kartta yok o hatalar nadir olarak görülen bir durum ama karşılaşınca bıkkınlık veren durum mesela rx 6650xt ile wattman yiyende var yemeyende var ama yiyen sayısı yemeyen sayısına oranla çok daha az kalıyor ayrıca amd de bu sorunun farkında bu nedenle bence yeni çıkardığı serilere daha iyi bir yazılım sunar ki arkadaşın sorduğu sistemdeki kart amd nin rx 7000 serisi bir kartı yani şu an ki en yeni amd serisi.nedir bu amd haterlığınız o yönden bakarsanız forumlarda nvidia kullanmalarıma rağmen farklı farklı hatalar alan insanlar var evet doğru nvidianın yazılımı daha iyi daha stabil ama ben şahsen ona gidip 10k vereceğime gerçekten düşük bir hata alma olasılığı ile aynı performansı 7k civarına alırım.
Mesaj otomatik birleştirildi:

17.5K'ya 3060Ti 5600 Sistem Buldum Nasıl?
Link atabilir misiniz?

TobiiwB

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Baron Nashor
Hocam her kartta yok o hatalar nadir olarak görülen bir durum ama karşılaşınca bıkkınlık veren durum mesela rx 6650xt ile wattman yiyende var yemeyende var ama yiyen sayısı yemeyen sayısına oranla çok daha az kalıyor ayrıca amd de bu sorunun farkında bu nedenle bence yeni çıkardığı serilere daha iyi bir yazılım sunar ki arkadaşın sorduğu sistemdeki kart amd nin rx 7000 serisi bir kartı yani şu an ki en yeni amd serisi.nedir bu amd haterlığınız o yönden bakarsanız forumlarda nvidia kullanmalarıma rağmen farklı farklı hatalar alan insanlar var evet doğru nvidianın yazılımı daha iyi daha stabil ama ben şahsen ona gidip 10k vereceğime gerçekten düşük bir hata alma olasılığı ile aynı performansı 7k civarına alırım.

Link atabilir misiniz?

Anakart biraz sıkıntı ama

Link atabilir misiniz?
Attığım linkin aynısının 165hz monitörlü hali 20.5k

Fizikl

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
337
İsim
Efkan Ege Ergün

Anakart biraz sıkıntı ama

Attığım linkin aynısının 165hz monitörlü hali 20.5k
Sistem fiyat olarak diğer sistemlere göre gayet iyi eğer nvdidialı bir sistem düşünüyorsanüz alabilirsiniz, bence kasa full mesh olsa daha iyi olurdu ama buda iş görür ankart biraz eski ama pek sorun çıkartmaz 165hz monitör lü olanıda atabilirmisiniz moniterde bakalım bi

TobiiwB

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Baron Nashor

Fizikl

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
337
İsim
Efkan Ege Ergün
İki sistem arasındaki Kasa farkını saymazsak bu monitörle aynı marka aynı özelliklerde olan monitörün 3500tl olduğunu gördüm buda yaklaşık 500tl kazancınız var demek ama va panel monitörlerde genelde ghosting oluyor o yüzden eğer bütçenizi fazla zorlamayacaksa ips panel bir monitör tercih etmenizi öneririm ama ghostingden pek rahatsız olmam diyorsanız bence alınabilir.

TobiiwB

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Baron Nashor
İki sistem arasındaki Kasa farkını saymazsak bu monitörle aynı marka aynı özelliklerde olan monitörün 3500tl olduğunu gördüm buda yaklaşık 500tl kazancınız var demek ama va panel monitörlerde genelde ghosting oluyor o yüzden eğer bütçenizi fazla zorlamayacaksa ips panel bir monitör tercih etmenizi öneririm ama ghostingden pek rahatsız olmam diyorsanız bence alınabilir.
20k bütçe olsaydı alabilirdim ama maalesef max 17k

Top Bottom