Neler Yeni

Harddisk alırken nelere dikkat etmeliyim ?

Evet kısmen doğru. Barracuda serisi çok fazla tercih edilmemeli fakat bu arkadaşlar HDD ile uzaktan yakından bilgisi olmadığı için gidip 2 TB 256 MB Önbellekli HDD öneriyor ki ürünün %50 kesimine 7200 RPM denk gelirken %50 kısıma 5900 RPM geliyor. Barracuda serisinde alınabilir fakat daha iyi alternatifi olan model Barracuda 1 TB modeli fakat biraz bakınca o da fazla tercih edilmemeli gözüküyor. Barracuda Pro daha mantıklı model fakat pahalı işte.
ben 2tb hdd alacaktım hocam biraz araştırdım bu 256mb olan barracuda da sorun oluyormuş SMR den dolayı bende 2tb 64mb olanını aldım yine 7200rpm memnunum

Fabrizio Romano

80+ Platinum
En İyi Cevap
5
ben 2tb hdd alacaktım hocam biraz araştırdım bu 256mb olan barracuda da sorun oluyormuş SMR den dolayı bende 2tb 64mb olanını aldım yine 7200rpm memnunum
Evet, sorunları var dediğim gibi 7200 RPM ve 5900 RPM olarak 2 varyasyonu var. Zaten yabancı sitelerde birçok kullanıcı bu üründen hayal kırıklığı yaşıyor. Ben de sırf oyunlar için almıştım. Tek avantajı sürekli açtığım oyunları daha hızlı açması.

Top Bottom