Neler Yeni

Harddisk bilgisayarımda görünmüyor.. ( yönet kısmıda dahil

kthsndl

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
49
İsim
Tahsin DAL
Dün bir sistem topladım Asus B550-f Gaming Amd 5900x işlemcili bir sistem topladım bu sisteme birde crucial 1Tb M2 ssd ekledim her şey çok hoş ama sistemde 2. HDD'yi gösteremedim özellikle
BİLGİSAYARIM YÖNET DİSK YÖNETİMİ diyecek arkadaşlar için söylüyorum orada hard disk görünmüyor yani orada hiçbir şekilde hard disk gözükmüyor hatta Ana karttın bios ayarlarına girip baktığımda da HDD gözükmüyor fakat eski bilgisayarıma taktığım zaman Hard disk direk olarak okuyor ve içine yazabiliyorum özellikle AMD 5900 VE ASUS B550-F Gaming anakart donanımlarını kullandığımı tekrar ifade edeyim .. Anakart üzerinde 6 adet sata girişi var ve hepsini tek tek denedim asla hiçbirinde bilgisayarım diski görmedi lakin sata ve güç bağlantısını yaptığım zaman diskin çalıştığını anlayabiliyorsunuz arkadaşlar başına gelen varsa yardımcı olabilir mi çok garip bir arıza ile karşı karşıya kaldım

SİSTEM DONANIMLARI

AMD Ryzen 9 5900X On İki Çekirdek 3.70 GHz İşlemci​

Asus Rog Strix B550-F Gaming AMD AM4 DDR4 ATX Anakart​

Crucial 1 TB P3 CT1000P3SSD8 M.2 PCI-Express 3.0 SSD​

Seagate 3.5" 4 TB Barracuda ST4000DM004 SATA 3.0 5400 RPM Hard Disk​

berjzxn

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
20
İsim
Berkay
Sahte Harddisk almıssındır geçmiş olsun dikkat etmelisin böyle konularda piyasada baya çakma harddisk var Mesut Çevik kanalından izleyebilirsin bu konu hakkında daha fazla bilgi alabilirsin

kthsndl

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
49
İsim
Tahsin DAL
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Sahte Harddisk almıssındır geçmiş olsun dikkat etmelisin böyle konularda piyasada baya çakma harddisk var Mesut Çevik kanalından izleyebilirsin bu konu hakkında daha fazla bilgi alabilirsin
iyide sahte harddisk olsa diğer bilgisayarda da görmez ama demi eski bilgisayarda görüp yeni sistemde görmemesi sahte olduğu anlamına gelmez ki

kivanctas

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,582
İsim
Kıvanç
İlgilendiği Kategoriler
Donanım, Çevre Birimleri, Sistem Toplama, İndirimler
Dün bir sistem topladım Asus B550-f Gaming Amd 5900x işlemcili bir sistem topladım bu sisteme birde crucial 1Tb M2 ssd ekledim her şey çok hoş ama sistemde 2. HDD'yi gösteremedim özellikle
BİLGİSAYARIM YÖNET DİSK YÖNETİMİ diyecek arkadaşlar için söylüyorum orada hard disk görünmüyor yani orada hiçbir şekilde hard disk gözükmüyor hatta Ana karttın bios ayarlarına girip baktığımda da HDD gözükmüyor fakat eski bilgisayarıma taktığım zaman Hard disk direk olarak okuyor ve içine yazabiliyorum özellikle AMD 5900 VE ASUS B550-F Gaming anakart donanımlarını kullandığımı tekrar ifade edeyim .. Anakart üzerinde 6 adet sata girişi var ve hepsini tek tek denedim asla hiçbirinde bilgisayarım diski görmedi lakin sata ve güç bağlantısını yaptığım zaman diskin çalıştığını anlayabiliyorsunuz arkadaşlar başına gelen varsa yardımcı olabilir mi çok garip bir arıza ile karşı karşıya kaldım

SİSTEM DONANIMLARI

Hocam yeni sistemde BIOS güncelleyip tüm sürücüleri yüklemenizi tavsiye ederim.

berjzxn

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
20
İsim
Berkay
Uygunsuz Dil

kthsndl

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
49
İsim
Tahsin DAL
Hocam yeni sistemde BIOS güncelleyip tüm sürücüleri yüklemenizi tavsiye ederim.
BİOS güncellemem en son sürümdeydi kontrol ettiğimde ve tüm sürücülerim kuruluydu ama bir türlü olmadı yine ne bios'tan görebildik ne disk yönetiminden
Mesaj otomatik birleştirildi:

Az sussana kardeşim kafamı şişirdin
bilmediğin konularda boş boş yorum yapma o zaman üslubunu takın

berjzxn

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
20
İsim
Berkay
BİOS güncellemem en son sürümdeydi kontrol ettiğimde ve tüm sürücülerim kuruluydu ama bir türlü olmadı yine ne bios'tan görebildik ne disk yönetiminden
Mesaj otomatik birleştirildi:

bilmediğin konularda boş boş yorum yapma o zaman üslubunu takın
Bu seferlik bağışlıyorum seni.

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,255
İsim
Emre Zengin

SİSTEM DONANIMLARI

Hocam BIOS'tan görünmemesi yazılımsal bir sorun olabilir. SATA 1 portuna taktıktan sonra Denetim Masası\Sistem ve Güvenlik\Depolama Alanları kısmında görünüp görünmediğine bakabilir misin?

kthsndl

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
49
İsim
Tahsin DAL
Hocam BIOS'tan görünmemesi yazılımsal bir sorun olabilir. SATA 1 portuna taktıktan sonra Denetim Masası\Sistem ve Güvenlik\Depolama Alanları kısmında görünüp görünmediğine bakabilir misin?
deniyorum ama görünmüyor malesef donanım olarak hangi programı kullandıysam yada hangi komutu kullandıysam hard diskimi görmedim devamında da bios'da da aynı şekilde devam ediyor olaylar malesef

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,255
İsim
Emre Zengin
deniyorum ama görünmüyor malesef donanım olarak hangi programı kullandıysam yada hangi komutu kullandıysam hard diskimi görmedim devamında da bios'da da aynı şekilde devam ediyor olaylar malesef
SATA kablonda bir sorun olabilme ihtimali var mı hocam?

kthsndl

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
49
İsim
Tahsin DAL
SATA kablonda bir sorun olabilme ihtimali var mı hocam?
değerli abim anakar kutusunun içinden 4 adet sata kablosu çıktı hepsiyle tek tek 2 bilgisayarda da denedim lakin eski bilgisayarımda tamamı çalışrken yeni sistemde hiçbirinde gösteremedim harddiski aklına şuda takılmasın eski bilgisayarımda 2 adet 2.5 hdd ve birtanede 2.5 ssd vardı bunların hepsini gördü bilgisayar ama 4tb yeni sistem için aldığım hdd görmedi

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,255
İsim
Emre Zengin
değerli abim anakar kutusunun içinden 4 adet sata kablosu çıktı hepsiyle tek tek 2 bilgisayarda da denedim lakin eski bilgisayarımda tamamı çalışrken yeni sistemde hiçbirinde gösteremedim harddiski aklına şuda takılmasın eski bilgisayarımda 2 adet 2.5 hdd ve birtanede 2.5 ssd vardı bunların hepsini gördü bilgisayar ama 4tb yeni sistem için aldığım hdd görmedi
Şuan aklıma başka yol gelmiyor hocam. Forumda aylar öncesinden bir arkadaşta buna benzer sorun yaşadı. Format atınca sorunu çözülmüştü ama sende BIOS'ta da görünmüyor.

kthsndl

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
49
İsim
Tahsin DAL
Şuan aklıma başka yol gelmiyor hocam. Forumda aylar öncesinden bir arkadaşta buna benzer sorun yaşadı. Format atınca sorunu çözülmüştü ama sende BIOS'ta da görünmüyor.
maalesef öyle bu durum çok kişinin başına gelmiş çözenler olmuş ama nasıl çözdüğünü paylaşmamış arkadaşlar youtube kanalarında da genelde laptop ve İntel işlemci olarak bu sorun yaşanmış bir şekilde düzelteceğiz ama öyle ama böyle el elden üstünden o yüzden araştırmaya sormaya devam teşekkürler ilgin için

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
916,316
Üyeler
142,111
Son üye
Sıkılıyorum Sabri
Top Bottom