Neler Yeni

Yardım Harddisk Tekliyor!!

Unalinho

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
12
İsim
Ünal Yılmaz
Herkese Selam
Dün harddiskden tık tık diye ses geldi sonra bilgisayarım'a girdiğimde HDD yi okumadığını farkettim.Kasamı temizledim , tozunu aldım fakat hala tık tık diye ses gelmeye devam etti.En son iki tane vurdum da ses azaldı okumaya başladı ama tam performans göstermediği belli.Suan ipin ucunda gidiyor bu iş ne yapmalıyım ?

106410

80+ Silver
HD Tune ile sağlık testi yapıp ekran görüntüsünü atabilir misin.

utkuversus

80+ Bronze
Tık tık vurarak çıkan kafayı yerine oturtmuşsunuz. Kaç yıllık? Verilerinizi yedeklemenizi tavsiye ederim.

Unalinho

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
12
İsim
Ünal Yılmaz
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Tık tık vurarak çıkan kafayı yerine oturtmuşsunuz. Kaç yıllık? Verilerinizi yedeklemenizi tavsiye ederim.
Bilmiyorum ne yaptığımı fakat HDD o kadar eski değil gibi,1 TB lik her şey onda , bu 2.kez oluşu,acaba okuduğu kısım tozlanmış olabilir mi ?

Ozzyy

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
569
İsim
Ozan Korzay
Herkese Selam
Dün harddiskden tık tık diye ses geldi sonra bilgisayarım'a girdiğimde HDD yi okumadığını farkettim.Kasamı temizledim , tozunu aldım fakat hala tık tık diye ses gelmeye devam etti.En son iki tane vurdum da ses azaldı okumaya başladı ama tam performans göstermediği belli.Suan ipin ucunda gidiyor bu iş ne yapmalıyım ?
2 ye çek vurdur :D dostum verilerini yedekle ssd al

Dahası  
Reaksiyon skoru
48
İsim
Aykut Mehmet Doğan
Twitter
aykutmehmetd
Eğer içindeki dosyaları alma şansın varsa hemen al. O harddisk'in işi bitmiş gibi duruyor.

Sytra

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Enes
Kafa vurma olayı başlamış olabilir. Veya iğnesi hasarlı olabilir. Önemli verilerini acilen yedeklemen lazım. Tedavisi aşırı pahallı.

Dahası  
Reaksiyon skoru
36
İsim
emirhan Demirtaş
Diskte fiziksel hasar varsa yada bad sectör oluşmussa diskin okuma yazma kafası sorun yapmışşsa kafa vuruyordur alabiliyorsan verileri al geç olmadan.

Sytra

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Enes
Sadece oyun var içinde reis yedeklemeyi değer mi ?
Senin için ne kadar önemli olduklarına bağlı?. Oyunları tekrar bulabilirsin yedeklemene gerek yok o zaman. Save dosyaların o diskteyse onları yedeklersen en azından ilerlemelerin kaybolmaz.

Top Bottom