Neler Yeni

Yardım Harici monitöre dahili grafikle görüntü yansıtamama sorunu

karemel

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
emel
HP ENVY 15 leptop kullanıyorum, cihazda 2 adet dp destekli type c portu ve 1 adet hdmi var, harici monitör aldım bir süre hdmi portundan kullandım, ama harici ekrana görüntüyü nvidia ekran kartıldan aldığını gördüm, bu yüzden type c hub aldım, fakat hubdan görüntü aldığım zaman yinede nvidia dan görüntü gidiyor, bunun yanı sıra ekran takılı değilken nbidia control paneli dahaili harici gösteriyor ekranı takınca dahili kısmı gözükmüyor, yani conrol panel leptobun ekranını görmüyor, başka leptopta denedim gayet güzel çalışıyor yardımınızı bekliyorum. 1. resimde hiçbişey takılı değil. 2. de ekran takıl fakat yansıtmadan sadece leptop aktif 3. de ikiside aktif

Ekler

• 1.jpg
    1.jpg
    15.3 KB · Hit: 10
  • 3.jpg
    3.jpg
    74.2 KB · Hit: 9
  • 2.jpg
    2.jpg
    141.3 KB · Hit: 9

55superx

80+ Titanium
En İyi Cevap
1
HP ENVY 15 leptop kullanıyorum, cihazda 2 adet dp destekli type c portu ve 1 adet hdmi var, harici monitör aldım bir süre hdmi portundan kullandım, ama harici ekrana görüntüyü nvidia ekran kartıldan aldığını gördüm, bu yüzden type c hub aldım, fakat hubdan görüntü aldığım zaman yinede nvidia dan görüntü gidiyor, bunun yanı sıra ekran takılı değilken nbidia control paneli dahaili harici gösteriyor ekranı takınca dahili kısmı gözükmüyor, yani conrol panel leptobun ekranını görmüyor, başka leptopta denedim gayet güzel çalışıyor yardımınızı bekliyorum. 1. resimde hiçbişey takılı değil. 2. de ekran takıl fakat yansıtmadan sadece leptop aktif 3. de ikiside aktif
Laptoplarda harici portlar genelde ekran kartına bağlı olacak şekilde yapılır, performans için iyi bir şeydir de. Ne zararı var ki Nvidiayı kullanmasının 😀

karemel

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
emel
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Boşu boşuna harici ekran kartını kullansın istemiyorum, başka cihazda denedim düzgün çalıştı güç gerektiren işte tomatik dahiliden hariciye geçyor ama benimkinde olmadı bir türlü
Mesaj otomatik birleştirildi:

Leptop ekranını sistemin görmemesi garibime gidiyor.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
909,823
Üyeler
141,193
Son üye
oyungezer
Top Bottom