Neler Yeni

Hava sıcaklığı ekran kartı sıcaklığını ne kadar etkiler

Batuw

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,063
İsim
Batuhan
İlgilendiği Kategoriler
Ekran Kartları
Arkadaşlar İzmir'de oturuyorum yazları hem nemli hem sıcak bunaltıcı bir hava oluyor şu aralar hava 10° civarı yazın 30/40 arası değişiyor şu anda RX560 4 GB sahibiyim Rust oynarken 70/75 derece arasında sıcaklıkları değişiyor yazın çok değişir mi ?

Stread

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
397
İsim
Burak K
Yüksek ihtimalle yazın Rust oynarken zorlanıcaksın. Bence biraz bilgi sahibiysen kafa yorup UV (undervoltage) yapmayı öğrenebilirsin. Isı konusunda sana yardımcı olabilir. Bir de eğer bu zamana kadar termal macun değiştirmediysen ekran kartının termal macununu değiştirebilirsin. Bu iki madde ile ekran kartını baya serinletebileceğini düşünüyorum. Yazın tahmini 5- 10 derece bir sıcaklık artışı olur. Bu sıcaklıklarda kartın daha hızlı yıpranıcağını hatta zarar görebileceğini düşünüyorum.

.RBO.

80+ Silver
Değişmeler olacaktır ev in konumu odanın olduğu yer gibi ve Ankara'da yaşıyorum kışın benim gt8600 40-30 dercelerde oluyor (zorlarken) ama çok yüksek sıcaklık artışı olmazsa (havada) 5-10 derece değişir

Batuw

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,063
İsim
Batuhan
İlgilendiği Kategoriler
Ekran Kartları
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Yüksek ihtimalle yazın Rust oynarken zorlanıcaksın. Bence biraz bilgi sahibiysen kafa yorup UV (undervoltage) yapmayı öğrenebilirsin. Isı konusunda sana yardımcı olabilir. Bir de eğer bu zamana kadar termal macun değiştirmediysen ekran kartının termal macununu değiştirebilirsin. Bu iki madde ile ekran kartını baya serinletebileceğini düşünüyorum. Yazın tahmini 10-15 derece bir sıcaklık artışı olur. Bu sıcaklıklarda kartın daha hızlı yıpranıcağını hatta zarar görebileceğini düşünüyorum.
1.5 yıl oldu alalı termal macunu değiştirmem gerekir mi ?

FAG389

80+ Bronze
Bence rx560 uvlik bi kart değil kasa modelin nedir? Kasayı temizleyip belki yan kapagını acabilirsin yazın Bir de termal macun değiş yeterli olur

Stread

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
397
İsim
Burak K
1.5 yıl oldu alalı termal macunu değiştirmem gerekir mi ?
Sürekli yüksek sıcaklıklarda çalışan bir kart ise değiştirmeni tavsiye derim ama bir de fan hızını kontrol eder misin? 70-75 derecelerde %kaç fan çalışıyor?

Batuw

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,063
İsim
Batuhan
İlgilendiği Kategoriler
Ekran Kartları
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Bence rx560 uvlik bi kart değil kasa modelin nedir? Kasayı temizleyip belki yan kapagını acabilirsin yazın Bir de termal macun değiş yeterli olur
Sürekli yüksek sıcaklıklarda çalışan bir kart ise değiştirmeni tavsiye derim ama bir de fan hızını kontrol eder misin? 70-75 derecelerde %kaç fan çalışıyor?
Bakmadım ona ya ama kasa kapağıni sokup kullanıyorum kasam vento ak marka eski kasalardan

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
912,930
Üyeler
141,647
Son üye
wx.yasin_19
Top Bottom