Neler Yeni

Hava soğutucu taktım kasaya güç gelmiyor

PurpleWebb

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
610
İsim
Deniz Duran
İlgilendiği Kategoriler
Bilgisayar Oyunları, Bilgisayar Donanımları, Yazılım-Programlama, Kitap Okumak vs.
Ha birde yeni soğutucuyu takarken, termal macunları falan temizlemek adına işlemciyi sökmüşsen işlemcinin veya anakartın pinlerini kontrol edin, yamulmuş olabilir. Pinler yamulduğunda sistem çalışsa bile görüntü gelmez. Ben sistemi temizlerken fark etmeden 2-3 pini yamultmuştum nasıl olduysa, görüntü gelmemişti. Ufak cımbızla düzeltmiştim sorunum düzelmişti.
Ufak cımbızla dikkatli şekilde pinleri düzeltin veya anlayan birinden yardım isteyin.

Mbgider

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Mbgider
kasadan çıkan küçük kabloları fotosunu atsana . oynama varmı bakalım.
Kasa ışığı yanıyordu. İşe gıdıyorum akşam bakıcam çok tilt oldum
Mesaj otomatik birleştirildi:

1-Soğutucuyu monte ederken fark etmeden kabloların bazıları çıkmış olabilir. Özellikle kasanın power switch kablolarını ve anakartın CPU power kablosunun tam takılı olduğundan emin olun.
2-Statik elektrik oluşmuş olabilir. Güç kablosunu çıkarın, sonra BIOS pilini çıkarın ve 30sn boyunca kasanın güç tuşuna basılı tutun. Statik elektriği boşaltın. Sonrasında BIOS pilini ve güç kablolarını takıp sistemi açmayı deneyin.
3-Soğutucuda fabrika çıkışlı arıza varsa anakartı da etkilemiş olabilir. Bu durumda profesyonel yardım almangerek
Kasayı ve hava soğutucutu Gaming gen den aldım. Aradım teknik destek için getirin bakalım dedi

Ha birde yeni soğutucuyu takarken, termal macunları falan temizlemek adına işlemciyi sökmüşsen işlemcinin veya anakartın pinlerini kontrol edin, yamulmuş olabilir. Pinler yamulduğunda sistem çalışsa bile görüntü gelmez. Ben sistemi temizlerken fark etmeden 2-3 pini yamultmuştum nasıl olduysa, görüntü gelmemişti. Ufak cımbızla düzeltmiştim sorunum düzelmişti.
Ufak cımbızla dikkatli şekilde pinleri düzeltin veya anlayan birinden yardım isteyin.
Pinler yamulduysa problem olurmu

r4NG3r

80+ Silver
Bu nasıl fan hocam kahkaha attım kusura bakmayın 😃 Ramlere felan temas ediyor olmasın

PurpleWebb

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
610
İsim
Deniz Duran
İlgilendiği Kategoriler
Bilgisayar Oyunları, Bilgisayar Donanımları, Yazılım-Programlama, Kitap Okumak vs.
Kasa ışığı yanıyordu. İşe gıdıyorum akşam bakıcam çok tilt oldum

Kasayı ve hava soğutucutu Gaming gen den aldım. Aradım teknik destek için getirin bakalım dedi

Pinler yamulduysa problem olurmu
Problem şu olur sistem çalışmaz veya çalışsa bile görüntü gelmez. Düzeltmesi de biraz meşâkatli ve dikkat isteyen bir iş.

Mbgider

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Mbgider
Problem şu olur sistem çalışmaz veya çalışsa bile görüntü gelmez. Düzeltmesi de biraz meşâkatli ve dikkat isteyen bir iş.
Yani şöyle anakart yada işlemci değiştirmek zorunda kalmıyım kasa daha 1 haftalık

PurpleWebb

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
610
İsim
Deniz Duran
İlgilendiği Kategoriler
Yani şöyle anakart yada işlemci değiştirmek zorunda kalmıyım kasa daha 1 haftalık
Pin düzeltme işlemini işin ehli biri güzelce yaparsa sorun olmaz kullanabilirsin. Ama kafanı hemen buna yorma, belki de pinlerde sorun yoktur başka bir şey vardır. Ama eğer soğutucu fabrika çıkışlı arızalı ise dediğim gibi anakartı da etkilemiş olabilir. O konuda yorum yapamam profesyonel destek lazım ona. Son çare anakart veya işlemci değişimine gidilir.

Mbgider

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Mbgider
Pin düzeltme işlemini işin ehli biri güzelce yaparsa sorun olmaz kullanabilirsin. Ama kafanı hemen buna yorma, belki de pinlerde sorun yoktur başka bir şey vardır. Ama eğer soğutucu fabrika çıkışlı arızalı ise dediğim gibi anakartı da etkilemiş olabilir. O konuda yorum yapamam profesyonel destek lazım ona. Son çare anakart veya işlemci değişimine gidilir.
Ben en iyisi servise veriyim

Dahası  
Reaksiyon skoru
60
İsim
Yasin ÇAVUŞ
1-Soğutucuyu monte ederken fark etmeden kabloların bazıları çıkmış olabilir. Özellikle kasanın power switch kablolarını ve anakartın CPU power kablosunun tam takılı olduğundan emin olun.
2-Statik elektrik oluşmuş olabilir. Güç kablosunu çıkarın, sonra BIOS pilini çıkarın ve 30sn boyunca kasanın güç tuşuna basılı tutun. Statik elektriği boşaltın. Sonrasında BIOS pilini ve güç kablolarını takıp sistemi açmayı deneyin.
3-Soğutucuda fabrika çıkışlı arıza varsa anakartı da etkilemiş olabilir. Bu durumda profesyonel yardım alman gerekir.
Aynı sorun benimde başıma geldi bios uygulamasını yaptım ama işe yaramadı, kablolar tam takılı soğutucu msı core liquid p240 kasaya güç gelmedi monte ettikten sonra

Aynı sorun benimde başıma geldi bios uygulamasını yaptım ama işe yaramadı, kablolar tam takılı soğutucu msı core liquid p240 kasaya güç gelmedi monte ettikten sonra
Sorun ne olabilir başka

Mbgider

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Mbgider

Sorun ne olabilir başka
Benim anakart işlemci pinleri yamulup kırıldı. Anakart değişikliğine gittim

Dahası  
Reaksiyon skoru
224
İsim
keday samur
kolay gelsin cpu_fan takılı olmazsa anakart sistemi açmaz kolay gelsin.

Dahası  
Reaksiyon skoru
60
İsim
Yasin ÇAVUŞ
Benim anakart işlemci pinleri yamulup kırıldı. Anakart değişikliğine gittim
Bende anakart değişikliği yaptım bilgisayarcıda açıldı sistem ekran geldi sonra eve getirdim ben bağladım bilgisayarı yine aynı sorun monitöre güç gelmedi hani monitör de bi sıkıntı var desem laptopu bağlayıp kullanıyorum açılıyor keza bir çok kablo da takıp test ettim yine de ekrana görüntü gelmiyor aşırı uyuz oldum yemin ediyorum kaç gündür olmuyor diye hala anlamadım neden yaptığını

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
911,197
Üyeler
141,412
Son üye
Kayra Pasha
Top Bottom