Neler Yeni

Her şey Çalışıyor ama Görüntü yok

Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Ahmet Aykan Belin
Merhaba,
yeni aldığım sistem her şey çalışmasına rağmen monitöre ekran gelmiyor cpu ve kasa fanları dönüyor ama görüntü alamıyorum bazen usblere güç geliyor bazen gelmiyor.
bilgisayarı servise yolladığımda hiç bir sorun yok gibi açılıyor gerekli testleri yapılıyor ve bana geri yollanıyor ama sistem bende açılmıyor biraz sinir bozucu bi durum.
ramler tek ve çift olarak takıldı, farklı ssd denedim, ekran kartını söküp anakarta bağladım ekran yine gelmedi sinyal yok, display ve hdmı olarak bir kaç monitörde denedim ekran gelmedi.
Bios pilini çıkarıp pc yi açtığımda bilgisayar açıldı anakart yazısını ilk defa böyle görebildim, sadece bios pili yokken sistem açıldı farklı bir pil taktım fakat sorun yine aynı
2. servise yolladım pc orada yine tekrar bir sorun yok olarak açıldı.

sorunun artık evdeki elektriğin olduğunu dusundum.
bir kaç farklı deneme sonucu bilgisayarın kendı evımde calıstırmayı deneyip başka bir eve götürüp denediğimde yine açılmadı ancak bilgisayar çalışmadan 2 gün beklerse farklı bir evde açılıyor.
(karıştı biraz ufak bi özet olarak yani sistem kendi evimde açılmamakla kalmıyor farklı bi evde açılması için bile 2 gün bekletip o zaman açılıyor)
servise yollarken kargoda geçen süreç sanırım yine elektriği sıfırlayıp serviste sorunsuz açılmasına sebep oluyor.

Sonrasında kaliteli bir akım koruma priz aldım ve sistemi bunla çalıştırdım ve evde sorunsuz olarak açıldı 2 hafta sorunsuz çalışmasının ardından
pc de sorun olmadıgını elektrıkle alakalı oldugunu dusundum ve sorun gectı sandım.
ardından bir sıvı sogutucu aldım ve bilgisayara montajını gercekleştirdim (Asus ROG RYUO III 240 ARGB)
Sıvı soğutma montajı ardından sistem tekrar eskisi gibi akım korumalı priz olmasına rağmen açılmadı şu an 2 gun bekletip farklı bir evde tekrar deneyecegım sorun sıvı sogutma degıl cunku eskısı gıbı sinyal yok ekranı alıyorum fanlar ve pompa çalışıyor sıvı sogutmada bir şeyleri ters yapsam en azından cpu vs anakartta bı uyarı alırdım dıye dusunuyorum zaten yanlıs bağlayabileceğim cokta bir soket yok.

Çıldırma düzeyi bir sorun gerçekten inanılmaz soğudum bilgisayardan..
sistem birleşenlerini aşarıya bırakıyorum.

not: lütfen açılırken şu tuşa basın gibi çözümler önermeyin bios ekranı bile gelmiyor :)

ryzen5 7500f
asus prime b650m-r
gigabyte 4070 super
16x16 ram
adata ssd 512gb
cooler master cmp520 tg 700w +80
Mesaj otomatik birleştirildi:

@Abdullah Hacıgül :rolleyes::blobdance:

Son düzenleme:

mehmettici

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
998
İsim
mehmet demirel
1998 ev elektrik 2013 yılında yenilendi ama evde toprak hattı bulunmuyor.
şu an a kadar hiçbir elektronik cihazda sorun yaşamadık.
ev tesisatina bidaha bi baktirin hocam sorun çikartir bunda çikartmiş daha buyuk sorun yapar bi baktirin

SyleeXin

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
48
İsim
Görkem Tezer
Benim bilgisayarın anakartı hasarlıymış garantide şuan

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular