Neler Yeni

Hayatı düzene koyma hakkında, Forumu bırakmalımıyım?

Letrion

80+ Platinum
En İyi Cevap
3
Forumda gereğinden fazla vakit geçirdiğim için hayatımı düzene koyamıyorum, ders çalışamıyorum ve sorumluluklarımı yerine getirmiyorum. Kendimi her zaman geri forumda buluyorum. Çünkü burda anonim bir şekilde tanımadığım kişilerle vakit geçirerek mutlu oluyorum ve kafa dağıtma yerim burası, mutsuz olduğum zaman daha fazla burada oluyorum. Bunu düzeltmek için önerileriniz var mı? Forumu bırakmadan düzeltemeyeceğim gibi duruyor.

sefilihtiyar

80+ Bronze
Forumda gereğinden fazla vakit geçirdiğim için hayatımı düzene koyamıyorum, ders çalışamıyorum ve sorumluluklarımı yerine getirmiyorum. Kendimi her zaman geri forumda buluyorum. Çünkü burda anonim bir şekilde tanımadığım kişilerle vakit geçirerek mutlu oluyorum ve kafa dağıtma yerim burası, mutsuz olduğum zaman daha fazla burada oluyorum. Bunu düzeltmek için önerileriniz var mı? Forumu bırakmadan düzeltemeyeceğim gibi duruyor.
git yapay zekayla konus daha iyi

Prmy

80+ Bronze
En İyi Cevap
4
Apple ise ekran kullanımı ayarları -websitesi engelleme var mı bilmiyorum- iyi bir seçenek olabilir. Android için StayFree diye bi uygulama var ben onu kullanıyorum, sitelere ayrı süre limiti koyabiliyorsunuz. Direk engel, bildirim ekranı (isteğe bağlı +10dk) ya da sadece bildirim olarak ayarlanabiliyor. Az önce 5+10 dk sürem doldu bunu yazarken, şuan masaüstünden devam ediyorum. Kısaca mutlak çözüm değil yani... Kendinizi de kontrol edebilmeniz lazım ama bu tarz uygulamalar o konuyu kolaylaştırıyor. Hatta StayFree'de masaüstü entegreli de kullanılıyormuş da ben masaüstü için kurmadım.

Letrion

80+ Platinum
En İyi Cevap
3
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Apple ise ekran kullanımı ayarları -websitesi engelleme var mı bilmiyorum- iyi bir seçenek olabilir. Android için StayFree diye bi uygulama var ben onu kullanıyorum, sitelere ayrı süre limiti koyabiliyorsunuz. Direk engel, bildirim ekranı (isteğe bağlı +10dk) ya da sadece bildirim olarak ayarlanabiliyor. Az önce 5+10 dk sürem doldu bunu yazarken, şuan masaüstünden devam ediyorum. Kısaca mutlak çözüm değil yani... Kendinizi de kontrol edebilmeniz lazım ama bu tarz uygulamalar o konuyu kolaylaştırıyor. Hatta StayFree'de masaüstü entegreli de kullanılıyormuş da ben masaüstü için kurmadım.
Öneriniz için teşekkürler fakat bu tarz uygulamaların bana yardımcı olacağını sanmıyorum.

Receb İvedik

80+ Bronze
dostum bende çoğu zaman hiçbirini yapamıyorum dediklerinin ama hiç suçu sağda solda aramadım . yanlış anlama seni eleştirmiyorum . tamamen tembelliğimden kaynaklı bunu kabul de ediyorum. ama düzelmiyor işte ne yaparsam yapayım zamanımı kusursuz ayarlamaktan başka çarem yok , oyalanma gibi bir lüksüm yok

Shaw

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,363
İsim
Fatih
Bence burası sana iyi geliyorsa bırakarak durumu cozemezsin. Azaltmaya ve önem sirasina göre gitmelisin, ders aralarında foruma bakmak gibi. Gününü düzene koyup disiplinini bozmamalisin. Bir sey kacirmiyorsun sonuçta, forum hep burada. Silmeye karar verirsen de elveda dostum.. Forumda sevdigim kisilerdensin.

Letrion

80+ Platinum
En İyi Cevap
3
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Bence burası sana iyi geliyorsa bırakarak durumu cozemezsin. Azaltmaya ve önem sirasina göre gitmelisin, ders aralarında foruma bakmak gibi. Gününü düzene koyup disiplinini bozmamalisin. Bir sey kacirmiyorsun sonuçta, forum hep burada. Silmeye karar verirsen de elveda dostum.. Forumda sevdigim kisilerdensin.
Haklısın hocam teşekkürler önerin için, sende benim sevdiğim kişilerdensin :D

MematiBaş🚬

80+ Gold
Bu Kullanıcının Doğum Günü!
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,533
İsim
Memati Baş
kanka forumu bırakırsan biraz düzene koyarsın da sen falan olmadan çok sarmıyor forum ya.

Letrion

80+ Platinum
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
yiğit aydemir
dediğimi yapmayacağınızı düşünüyorum ondan şöyle diyeyim hayatını düzene koymak istiyorsan hobilerinle sorumluluklarını bilmen lazım. Ondan dolayı yapman gereken işleri yaptıktan sonra forumda vakit geçir hem bu işleri yaptıktan sonraki bıkkınlığını alır hemde mutlu olursun bunu zorunlu işlerini yaptıktan sonraki ödül olarak düşünebilirsin

• Beğen
Reaksiyonlar: Shaw

Shaw

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,363
İsim
Fatih
dediğimi yapmayacağınızı düşünüyorum ondan şöyle diyeyim hayatını düzene koymak istiyorsan hobilerinle sorumluluklarını bilmen lazım. Ondan dolayı yapman gereken işleri yaptıktan sonra forumda vakit geçir hem bu işleri yaptıktan sonraki bıkkınlığını alır hemde mutlu olursun bunu zorunlu işlerini yaptıktan sonraki ödül olarak düşünebilirsin
Ödül sistemi bir insana göre degil sanki hocam ya. O şekilde bakmadan doğru ayarlanabilirse güzel bir denge yakalanıyor bana göre.

Dahası  
Reaksiyon skoru
88
İsim
Erdem can
bunun suçunu foruma atma bence ufak bir eleştiri yapmam gerekirse sorun sende konfor alanından çık erteleme yapma kendini bazı şeylerde zorla alışkanlık edinmeye başla

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
906,814
Üyeler
140,701
Son üye
KeremZ
Top Bottom