Neler Yeni

Hazır RTX 4060/5 5600 Sistem Hakkında Geliştirme Önerisi

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Yuşa Baştürk
Bütçe
29000
Bu hazır sistemi özelleştirdim ve ilk ekteki gibi fiyat çıktı aynı zamanda kendim amazon üzerinden de topladım, ona yaklaşık benzer bi fiyat çıktı.
Kendi topladığım sistemi aldığım zaman PSU konusunda biraz içim rahat edecek gibi görünüyor, psu ve ram hakkında yapılan yorumlar gayet iyiydi. Sizce nasıl bir yol izlemeliyim çok arada kaldım.

Hazır Sistem:
1711022790881.png

Kendi Topladığım: 30.000
1711022892155.png
1711022908788.png

1711022944981.png

Dahası  
Reaksiyon skoru
10
İsim
Ekrem Önkü
Hocam sizlere önerim bu fiyat bandına çok daha iyi hakedecek sistemler mevcut 2.el takıntınız yoksa ve 2.el alırken dikkat edebilecek bilgi ve kabiliyete sahipseniz 3080li 5700 xli gayet kuvvetli sistemler toparlayabilir veya toplanmış şekilde 2. El de sahip olabilirsiniz
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hocam sizlere önerim bu fiyat bandına çok daha iyi hakedecek sistemler mevcut 2.el takıntınız yoksa ve 2.el alırken dikkat edebilecek bilgi ve kabiliyete sahipseniz 3080li 5700 xli gayet kuvvetli sistemler toparlayabilir veya toplanmış şekilde 2. El de sahip olabilirsiniz
Eğer 0 olarakta toplayacaksanız amazon bandında kasa ve psu yu türkiyeden çok daha uygun fiyata alabilirsiniz

ImToretto

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,069
İsim
Emre
İlgilendiği Kategoriler
Bilgisayar Bileşenleri. Genel Sorunlar.
Instagram
7emrek
Öncelikle Anakarttan Fire vermişsiniz. B450'ye düşürmüşsünüz Kombinasyon olarak B550 daha iyidir. R5 5600 ile.
Ayrıca sadece amazon seçmeyip farklı yerlere baktınız mı daha uygununu bulma şansınız olabilirdi.

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Yuşa Baştürk
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

Eğer 0 olarakta toplayacaksanız amazon bandında kasa ve psu yu türkiyeden çok daha uygun fiyata alabilirsiniz
Teklifiiniz için teşekkürler hocam hazır sistemde bile dayatılan parçalara göz ucuyla bakıyorum o yüzden sıfırdan toplasam daha iyi olacak.

ImToretto

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,069
İsim
Emre
İlgilendiği Kategoriler
Instagram
7emrek
Buradaki ürünü özelleştirip daha uyguna Getirebilirsiniz.
R5 5600 (MPK veya kutulu) siz seçebilirsiniz.
Asus Rtx 4060 (Beyaz seçebilirsiniz)
m.2 SSD olarak KC3000 takın. Çok daha hızlı ve verimli olacaktır.
Anakart B550M-K seçin.
Kasa olarak XPG'nin kasaları ve psu'su var. isterseniz Asus tuf serisi kasa ve psu seçmeniz de mümkün özelleştirmeler de var.
XPG'nin psuları gayet kalliteli zaten kendide köklü bir firma.

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Yuşa Baştürk
Öncelikle Anakarttan Fire vermişsiniz. B450'ye düşürmüşsünüz Kombinasyon olarak B550 daha iyidir. R5 5600 ile.
Ayrıca sadece amazon seçmeyip farklı yerlere baktınız mı daha uygununu bulma şansınız olabilirdi.
Genel olarak parçaların taban fiyatları bu şekilde diye amazon üzerinden toplamaya başladım onun haricinde zaten max 50tl falan oynuyor. B550 anakarta öneriniz var mi peki? hesabı pek şişirmek istemiyorum...

Anakart B550M-K seçin.
bakıyorum

Anakart B550M-K seçin.
Kasa olarak XPG'nin kasaları ve psu'su var. isterseniz Asus tuf serisi kasa ve psu seçmeniz de mümkün özelleştirmeler de var.
XPG'nin psuları gayet kalliteli zaten kendide köklü bir firma.
1711024091165.png

Hocam bu kasayı seçtim fakat bu kasanın psusu hakkında pek güzel yorumlar yapılmamış ne yapsam acaba

ImToretto

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,069
İsim
Emre
İlgilendiği Kategoriler
Instagram
7emrek
Genel olarak parçaların taban fiyatları bu şekilde diye amazon üzerinden toplamaya başladım onun haricinde zaten max 50tl falan oynuyor. B550 anakarta öneriniz var mi peki? hesabı pek şişirmek istemiyorum...

bakıyorum

Alıntıyı görüntüle
Hocam bu kasayı seçtim fakat bu kasanın psusu hakkında pek güzel yorumlar yapılmamış ne yapsam acaba
Hocam neden XPG seçmiyorsunuz. Vento'nun psuları çok iyi değil zaten.

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Yuşa Baştürk
XPG psuları hakkında da aynı şekil bir kaç konu görmüştüm o yüzden biraz soğudum zaten kasa olarak pek hoşuma gitmiyor. psuyu da öyle kötü görünce kökten saldım

ImToretto

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,069
İsim
Emre
İlgilendiği Kategoriler
Instagram
7emrek
XPG psuları hakkında da aynı şekil bir kaç konu görmüştüm o yüzden biraz soğudum zaten kasa olarak pek hoşuma gitmiyor. psuyu da öyle kötü görünce kökten saldım
Yani görünüş takıntınız varsa bilemem ama içindeki PSU gayet kaliteli. Nereden duydunuz garibime gitti açıkçası.
Hazır sistemlerin çoğunda (gaming.gen) Vento,XPG,Asus kullanılıyor o zaman hazır sistem almanız mantıklı değil (bu şekilde yapmazsanız yelpazenizi genişletmeniz gerekir)
Anakart için bütçeniz nedir?

Saturn

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
590
İsim
Ramazan Yiğit Demir

bakıyorum

Alıntıyı görüntüle
içindeki psu FSP'nin psusu yani gönül rahatlığıyla alınabilir

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Yuşa Baştürk
Yani görünüş takıntınız varsa bilemem ama içindeki PSU gayet kaliteli. Nereden duydunuz garibime gitti açıkçası.
Hazır sistemlerin çoğunda (gaming.gen) Vento,XPG,Asus kullanılıyor o zaman hazır sistem almanız mantıklı değil (bu şekilde yapmazsanız yelpazenizi genişletmeniz gerekir)
Anakart için bütçeniz nedir?
Evet haklısınız şuan direkt toplamaktan vazgeçtim, XPG kasayı ekledim. SSD olarak Kingston NV2 1TB NVMe PCIE 4.0, Ram'de ise XPG Spectrix D41 16GB 3200MHz CL16 DDR4 seçtim. bu şekilde okey gibi geliyor sizce eksiği var mı?

ImToretto

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,069
İsim
Emre
İlgilendiği Kategoriler
Instagram
7emrek
içindeki psu FSP'nin psusu yani gönül rahatlığıyla alınabilir
Evet FSP marka bir psu varmış onu fark etmedim. attığım sistemde özelleştirme yaptıysanız alabilirsiniz @donnamarie1377

Evet haklısınız şuan direkt toplamaktan vazgeçtim, XPG kasayı ekledim. SSD olarak Kingston NV2 1TB NVMe PCIE 4.0, Ram'de ise XPG Spectrix D41 16GB 3200MHz CL16 DDR4 seçtim. bu şekilde okey gibi geliyor sizce eksiği var mı?
KC3000 seçebilirseniz zaten 29 k yı bulmuyordu sanırım özelleştirmeler ile. KC3000'in okuma yazması çok daha iyi ve daha verimli olur.
Ram olarak çoğu hazır sistemde gelen ram herhangi bir sorun teşkil etmeyeceğini düşünüyorum.
bu arada Tekrardan söyleyeyim Vento'yu da alabilirsiniz XPG görüntüsü hoşunuza gitmediyse.

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Yuşa Baştürk
Evet FSP marka bir psu varmış onu fark etmedim. attığım sistemde özelleştirme yaptıysanız alabilirsiniz @donnamarie1377

KC3000 seçebilirseniz zaten 29 k yı bulmuyordu sanırım özelleştirmeler ile. KC3000'in okuma yazması çok daha iyi ve daha verimli olur.
Ram olarak çoğu hazır sistemde gelen ram herhangi bir sorun teşkil etmeyeceğini düşünüyorum.
bu arada Tekrardan söyleyeyim Vento'yu da alabilirsiniz XPG görüntüsü hoşunuza gitmediyse.
çok teşekkür ederim ilgilendiğiniz için

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
907,061
Üyeler
140,758
Son üye
Montascy
Top Bottom