Neler Yeni

Hazır sistem garantisi

abraxis

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
30
İsim
Halil Kutlar
Sa beyler yaklaşık 8 ay önce Gencer gaming den hazır sistem aldım bugün temizlemek için kasayı söktüm kasanın içinden parça sökmeden kompresör ile hava tutup tozunu aldım sonra sistemi tekrar kurdum düğmesine bastım ve bom yanık plastik kokusu ve açılmıyor garantisi devam ediyor hala garanti kapsamına girer mi sizce ve ne yapmam lazım aydınlatın beni teşekkürler.

Repaer

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
275
İsim
Samet
Hocam kullanıcı hatası derler kasa hicmi açılmıyor ışıklar falan gelmiyormu

abraxis

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
30
İsim
Halil Kutlar
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Yok hocam tık yok kasada kısa devre yaptırayım diyordum power'a yanmadıysa ben yakmayayım şimdi pahalı bişey

Repaer

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
275
İsim
Samet
Yok hocam tık yok kasada kısa devre yaptırayım diyordum power'a yanmadıysa ben yakmayayım şimdi pahalı bişey
Hocam statik elektirik oluşmuş olabilir söyle yapın Güç Kaynağının kablosunu çıkarın şalterini kapatın bütün kablolarıda çıkarın kasa acma tuşuna 3 4 kes basin daha sonra basılı tutun 10 20 sn sonra 10 dk civarı bekleyin olmassa tekrar aynı işlemi uygulayın

abraxis

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
30
İsim
Halil Kutlar
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Statiği boşalttım yine olmadı
Mesaj otomatik birleştirildi:

Aslında statiği boşaltmaya çalışırken tepki vermedi yine yanı işe yaradı mı bilmiyorum

Dahası  
Reaksiyon skoru
86
İsim
Satılmış taha
Sa beyler yaklaşık 8 ay önce Gencer gaming den hazır sistem aldım bugün temizlemek için kasayı söktüm kasanın içinden parça sökmeden kompresör ile hava tutup tozunu aldım sonra sistemi tekrar kurdum düğmesine bastım ve bom yanık plastik kokusu ve açılmıyor garantisi devam ediyor hala garanti kapsamına girer mi sizce ve ne yapmam lazım aydınlatın beni teşekkürler.
hazır sistemler garantiye girmez itopyada görmüştüm galiba yanlışlık olmasın

Repaer

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
275
İsim
Samet
Hocam statik elektirik oluşmuş olabilir söyle yapın Güç Kaynağının kablosunu çıkarın şalterini kapatın bütün kablolarıda çıkarın kasa acma tuşuna 3 4 kes basin daha sonra basılı tutun 10 20 sn sonra 10 dk civarı bekleyin olmassa tekrar aynı işlemi uygulayın
Hocam bu işlemi deneyin bidaha

hazır sistemler garantiye girmez itopyada görmüştüm galiba yanlışlık olmasın
Parçaların garantisi mevcut oluyor

RivyalıGeraltt

80+ Bronze
hava tutarken pervaneler dönüyormuydu

com2

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
93
İsim
Ozan Yılmaz
Yanlış bilmiyorsam hazır sistemlerde kasa kapağı açılınca garanti gidiyor (ekran kartı takılı gelenlerde)

abraxis

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
30
İsim
Halil Kutlar
hava tutarken pervaneler dönüyormuydu
Nasıl yani anlamadım CPU fanı ve diğer fanlara hava tutunca dönüyor onu soruyorsan temiz bakarım zaten PC ye

Yanlış bilmiyorsam hazır sistemlerde kasa kapağı açılınca garanti gidiyor (ekran kartı takılı gelenlerde)
Ekran kartı ayrı geldi ben montajladim

Hocam bu işlemi deneyin bidaha

Parçaların garantisi mevcut oluyor
Yani anakart ve ekran kartının garanti belgesi var sadece elimde fatura PDF olarak var ama işte garantiye girermi bilmem

Denerim birdaha teşekkürler

RivyalıGeraltt

80+ Bronze
Nasıl yani anlamadım CPU fanı ve diğer fanlara hava tutunca dönüyor onu soruyorsan temiz bakarım zaten PC ye
sen kasaya hava tutarken fanlar dönüyormuydu aga hani pervaneye üflersin ya fan döner sen komprasörle hava tutunca fanlar da o esnada dönüyorsa eğer tutmadıysan statik elektriklenme olur eğer psu da statik eleketrik koruması falanda yoksa sıkıntı

abraxis

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
30
İsim
Halil Kutlar
sen kasaya hava tutarken fanlar dönüyormuydu aga hani pervaneye üflersin ya fan döner sen komprasörle hava tutunca fanlar da o esnada dönüyorsa eğer tutmadıysan statik elektriklenme olur eğer psu da statik eleketrik koruması falanda yoksa sıkıntı
Fanlar dönüyordu dönerken tutmadım
PSU Fsp 650-51AAC 650W koruma varmı yokmu bilmiyorum ama yanık plastik kokusu aldım tam olarak hangi parçadan geldi bilmiyorum

Fanlar dönüyordu dönerken tutmadım
PSU Fsp 650-51AAC 650W koruma varmı yokmu bilmiyorum ama yanık plastik kokusu aldım tam olarak hangi parçadan geldi bilmiyorum
Ama ilk defa yaptığım bişey değil her ay yaparım neredeyse

Top Bottom