Neler Yeni

Çözüldü✓ hazır sisteme işlemci soğutucu takmak garantiyi bozar mı

Dahası  
Reaksiyon skoru
40
İsim
alperen özdemir
alacağım hazır sistemi taksitle alacağım için işlemci soğutucu fiyata dahil olduğunda taksitten dolayı fiyat acayip artıyor şöyle açıklayayım işlemci soğutucu dahil 6 ay taksit fiyatı 37 k iken işlemci soğutucu dahil olmadan fiyatı 32 k işlemci soğutucu fiyatı ise 1.3 k ben işlemci soğutucusunu ayrı aldığımda 3.7 k zarar etmiş olmuyorum ama bu garantiyi nasıl etkiler bilmiyorum sorum şu ben işlemci soğutucusunu ayrı alıp sisteme taksam garanti bozulur mu ? ne yapmalıyım

Son düzenleme:

Gurkanpiro

80+ Gold
alacağım hazır sistemi taksitle alacağım için işlemci soğutucu fiyata dahil olduğunda taksitten dolayı fiyat acayip artıyor şöyle açıklayayım işlemci soğutucu dahil 6 ay taksit fiyatı 37 k iken işlemci soğutucu dahil olmadan fiyatı 32 k işlemci soğutucu fiyatı ise 1.3 k ben işlemci soğutucusunu ayrı aldığımda 3.7 k zarar etmiş olmuyorum ama bu garantiyi nasıl etkiler bilmiyorum sorum şu ben işlemci soğutucusunu ayrı alıp sisteme taksam garanti bozulur mu ? ne yapmalıyım
bozmaz

Dahası  
Reaksiyon skoru
233
İsim
Hüseyin Umut Yüksel
Masaüstü bilgisayar parçalarının her birisi ayrı ayrı garantilidir. Sistemi tek parça hazırda alsan parça parçada toplasan her parça ayrı değerlendirilir. İstediğiniz değişikliği sonradan yapabilirsiniz garantiyi bozmaz. Hatalı montaj sonucu bir donanıma zarar gelir ise ve bunu tespit ederse servis o parça garanti dışı hizmet görür. Montajı da zor bir şey olmadığı için montajda hata yapmazsınız sadece eğitici videolarını iyi takip edin.

Dahası  
Reaksiyon skoru
40
İsim
alperen özdemir
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
hazır sistem dediğin zaten toplama yani bütün bir bilgisayar gibi garantisi olmaz.
Hocam onu biliyorum fakat mesela şu sistem geldiğinde atıyorum kasa camında catlak var veya anakartta ki soğutucu bloklardan biri kırılıp kargo sırasında pinlere zarar verdiğinde ben sistemi direk garantiye veriyorum kasa ile beraber dolayısıyla soruyu sorma nedenim ben garantiye kasayı gönderiyorum ama kasada bir kaç değişiklik var kasa bütünlüğü bozulmuş garanti yandı gibisinden bir durumla karşılaşır mıyım diye böyle bir sordum ama ben cevabımı aldım hocam teşekkürler

corveX

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
osman yılkın
her parçanın ayrı garantisi oluyor çogunlukla 2 yıl

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
981,172
Üyeler
155,218
Son üye
OnlyKraken
Top Bottom