Neler Yeni

hazır sistemim geldi, bu vidalar ve parçalar ne için :(

echoes

80+ Bronze
herkese selam arkadaşlar. geçen hafta https://itopya.com/omega-legend-int...0-eagle-oc-12gb16gb-ddr4500gb-nvme-m2-_h20400 sistem almıştım, bugün geldi ve ilk kez böyle hazır sistem aldığımdan kutudan çıkanlarla kafam bir hayli karıştı :( bildiğim tek şey ekran kartımı kendim takacağım. bunun için sanırım test yaparken kasanın arkasındaki 2 metal parçayı çıkarmışlar ama poşetin içinde 3 tane vardı, 2 tanesini mi takıcam yoksa 3.yü de takıcak yer aramam gerekiyo mu illa :/ ve bir sürü vida var. bir tane ne olduğunu anlamadığım kablo var(10) ve psu'dan kasanın içine gelen, ekran kartına takacağımı düşündüğüm iki tane uç var, hangisini ekran kartına takıcam ben bunların :( ekran kartını yerine taktıktan sonra arkaya o metal parçaları nasıl takıcam, hangi vidaları kullanıp sabitleyeceğim, kasaya baktım vida yeri bile göremedim. o uzun metalleri de vidalamak için delik vs. yok, geçirmeli midir onlar? speaker yazan kablo(7) neyin nesidir mesela, onu kullanıcak mıyım ben... altın renkli vidalar nedir, sarı plastik başlı vidalar nedir, köşeli vidalar ne için, kırmızı somonlar ne için off of. sadece 8 numaradaki lastik korumaları kullanmayacağımı biliyorum, gerisi hakkında ufacık bile fikrim yok. yardımcı olur musunuz rica etsem:uzgunpeepo::uzgunpeepo:
11.jpg
22.jpg

Rilroalpt

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
723
İsim
Eren Emirhan Tuner
Instagram
eren.emirhan_tuner
Steam
rilro59
Twitter
rilroalpt
Discord
Ril/Eren#2440
Kasanın kendi parçalarını değil hazır sistemi toplayan kişiler kendi parçalarını kullandıkları için bunlar boşta kalmış sanırsam

Ziona

80+ Silver
Ekran kartını montajlaman için gönderilmiş, fazladan vidalarda içinde bulunuyor zaten.

Bu arada bazı parçalarda kasanın arka kapağı için filan.

Bünyamina

80+ Gold
herkese selam arkadaşlar. geçen hafta https://itopya.com/omega-legend-int...0-eagle-oc-12gb16gb-ddr4500gb-nvme-m2-_h20400 sistem almıştım, bugün geldi ve ilk kez böyle hazır sistem aldığımdan kutudan çıkanlarla kafam bir hayli karıştı :( bildiğim tek şey ekran kartımı kendim takacağım. bunun için sanırım test yaparken kasanın arkasındaki 2 metal parçayı çıkarmışlar ama poşetin içinde 3 tane vardı, 2 tanesini mi takıcam yoksa 3.yü de takıcak yer aramam gerekiyo mu illa :/ ve bir sürü vida var. bir tane ne olduğunu anlamadığım kablo var(10) ve psu'dan kasanın içine gelen, ekran kartına takacağımı düşündüğüm iki tane uç var, hangisini ekran kartına takıcam ben bunların :( ekran kartını yerine taktıktan sonra arkaya o metal parçaları nasıl takıcam, hangi vidaları kullanıp sabitleyeceğim, kasaya baktım vida yeri bile göremedim. o uzun metalleri de vidalamak için delik vs. yok, geçirmeli midir onlar? speaker yazan kablo(7) neyin nesidir mesela, onu kullanıcak mıyım ben... altın renkli vidalar nedir, sarı plastik başlı vidalar nedir, köşeli vidalar ne için, kırmızı somonlar ne için off of. sadece 8 numaradaki lastik korumaları kullanmayacağımı biliyorum, gerisi hakkında ufacık bile fikrim yok. yardımcı olur musunuz rica etsem:uzgunpeepo::uzgunpeepo:Alıntıyı görüntüleAlıntıyı görüntüle
1 kasanın camının vidasına benziyor
10 sata kabloları ssd hdd için
2 anakart yükseltme vidası
3 bu ekran kartı sabitlemek için
5 psu sabitleme vidası
falan filan
ekran kartını sabitlemek için 3 numarayı kullan

echoes

80+ Bronze
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
1 kasanın camının vidasına benziyor
10 sata kabloları ssd hdd için
2 anakart yükseltme vidası
3 bu ekran kartı sabitlemek için
5 psu sabitleme vidası
falan filan
ekran kartını sabitlemek için 3 numarayı kullan
ekran kartı için 3'teki vidaları, 9 numaradaki metal çubukların uçlarındaki vida yuvasından kasaya vidalayacağım değil mi? yoksa ekran kartını kasaya monte etmek 3 numaralı vidaları kullanacağım bir vida yuvası mı vardır ekran kartında ve metal çubuklar için de başka vida mı kullanacağım? teşekkür ederim bu arada.

Bünyamina

80+ Gold
ekran kartı için 3'teki vidaları, 9 numaradaki metal çubukların uçlarındaki vida yuvasından kasaya vidalayacağım değil mi? yoksa ekran kartını kasaya monte etmek 3 numaralı vidaları kullanacağım bir vida yuvası mı vardır ekran kartında ve metal çubuklar için de başka vida mı kullanacağım? teşekkür ederim bu arada.
ekran kartını tak ve 3 numara vidayı kullansan yeterli olur
o metal çubuklar ne işe yarıyor hiç bilmiyorum
o daire içine aldığın kabloyuda ekran kartının yanında olan güç beslemesine takarsın 8 pinliyse 1 tane tabloyu taksan okey 16 ise diğerinide tak

echoes

80+ Bronze
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
ekran kartını tak ve 3 numara vidayı kullansan yeterli olur
o metal çubuklar ne işe yarıyor hiç bilmiyorum
o daire içine aldığın kabloyuda ekran kartının yanında olan güç beslemesine takarsın 8 pinliyse 1 tane tabloyu taksan okey 16 ise diğerinide tak
aaa, kafam gitti ya... o metal çubukları takmicam çünkü açık olması gerekiyo zaten oranın kartı takacağım için.
daire içine 2 tane kablo aldım ya, ekran kartında 1 tane yuva var, ama hangisini takıcam bunlardan fark eder mi?

Bünyamina

80+ Gold
aaa, kafam gitti ya... o metal çubukları takmicam çünkü açık olması gerekiyo zaten oranın kartı takacağım için.
daire içine 2 tane kablo aldım ya, ekran kartında 1 tane yuva var, ama hangisini takıcam bunlardan fark eder mi?
farketmez hangisini takarsan tak

Dahası  
Reaksiyon skoru
15
İsim
Regaib Akman
Discord
Regaib#4208
İlk fotoğraf ekran kartının güç beslemesidir ekran kartının üstünde ne kadar varsa o kadar o kablodan takman gerekir. 2. olarak arkadaşların dediği gibi 10 numara ssd hdd takman için harici sata kablosudur eğer daha fazla bişey takmayacaksan at anakart kutusunun içine. Ekran kartını sabitlemek için arkadaşlar 3 demiş fakat 5 olmalıdır. 9 numara işine yaramaz at anakart kutusu içine. 7 numara arıza tespiti içindir biostaki bip sesleri ondan çıkar kullanmana gerek yok fakat dursun bi köşede.

Kürşat K.

80+ Titanium
Dahası  
Reaksiyon skoru
14,842
İsim
Kürşat
İlgilendiği Kategoriler
Elektrik elektronik sistemleri - Bilgisayar Sistemleri - İnternet Hizmetleri Teknik Destek - Teknolojiye dair her şey
Instagram
kursat.kutukcu
Facebook
kursat.kutukcu.1
Kardeşim öncelikle hayırlı olsun kartın kaç pin girişi varsa onu takacaksin atıyorum 8 pin ise sadece onu takacaksin diğeri boşta kalacak ekran kartının sabitlenmesi için 3 numaralı vidalardan kullanabilirsin

AnhurChivas

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
368
İsim
Anhur Chivas
6 numarada ki uzun olanlar sıvı soğutucu kullanacaklar için olabilir emin değilim, bilmiyorum ne işe yaradığını.
9 numara ekran kartını vidalayacağın yeri açmak için kasanın arkasından çıkardıkları kapaklar.
Sen sadece ekran kartını tak, vidala yeterli. Önemli değil gerisi.

echoes

80+ Bronze
İlk fotoğraf ekran kartının güç beslemesidir ekran kartının üstünde ne kadar varsa o kadar o kablodan takman gerekir. 2. olarak arkadaşların dediği gibi 10 numara ssd hdd takman için harici sata kablosudur eğer daha fazla bişey takmayacaksan at anakart kutusunun içine. Ekran kartını sabitlemek için arkadaşlar 3 demiş fakat 5 olmalıdır. 9 numara işine yaramaz at anakart kutusu içine. 7 numara arıza tespiti içindir biostaki bip sesleri ondan çıkar kullanmana gerek yok fakat dursun bi köşede.
tamamdır çok teşekkür ederim. ekran kartını yuvasına oturtup 5teki köşeli vidalardan ne kadar takacak yer bulabilirsem takayım değil mi? tam olarak kaç tane ve nerelerde bilmiyorum çünkü.
1, 2, 3, 4 ve 6 nedir ve kullanacak mıyım acaba :(
Mesaj otomatik birleştirildi:

Kardeşim öncelikle hayırlı olsun kartın kaç pin girişi varsa onu takacaksin atıyorum 8 pin ise sadece onu takacaksin diğeri boşta kalacak ekran kartının sabitlenmesi için 3 numaralı vidalardan kullanabilirsin
çok sağol kardeşim. karta baktım tek yuva vardı ama kaç pin olduğunu saymadım. fotoğrafta görünen o iki uç farklı mıdır birbirinden? yani bir tanesi olacak diğeri kesinlikle olmayacak şeklinde mi?
3 mü 5 mi kullanacağım vidalar :( ikisi de çünkü emin olamadım

Dahası  
Reaksiyon skoru
15
İsim
Regaib Akman
Discord
Regaib#4208
tamamdır çok teşekkür ederim. ekran kartını yuvasına oturtup 5teki köşeli vidalardan ne kadar takacak yer bulabilirsem takayım değil mi? tam olarak kaç tane ve nerelerde bilmiyorum çünkü.
1, 2, 3, 4 ve 6 nedir ve kullanacak mıyım acaba :(
Mesaj otomatik birleştirildi:

çok sağol kardeşim. karta baktım tek yuva vardı ama kaç pin olduğunu saymadım. fotoğrafta görünen o iki uç farklı mıdır birbirinden? yani bir tanesi olacak diğeri kesinlikle olmayacak şeklinde mi?
3 mü 5 mi kullanacağım vidalar :( ikisi de çünkü emin olamadım
ekran kartının üstten görünüm fotoğrafını atarmısın

Top Bottom