Neler Yeni

Hazır sistemlerden hangisini seçmeliyim

northyxd

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
ada esen
Bütçe
23000
3 farklı hazır sistemin linklerini ve yaptığım özelleştirmelerini detaylı bir şekilde bırakacağım sizce en mantıklısı hangisi

değişiklikler: anakart ASRock B450M-HDV -> ASRock B550M-HDV
ssd için de 1tb a bir değişiklik yapacağım ama marka araştırması yapmadım eğer bu sistem mantıklı denilirse ssd için de marka araştırması yapıp bunu tercih edeceğim

değişiklikler: ssd Kioxia 500GB Exceria Plus -> Kioxia 1TB Exceria Plus
kasa ve psu RAMPAGE REDSKY 4x120mm RGB Fanlı 700W 80 Plus Bronze MESH -> XIGMATEK ELITE ONE MESH 4x120mm SABIT RGB FANLI 650W MidT

değişiklikleri direkt olarak fotoğraf halinde bırakacağım çok olduğu için yazmak üzün sürecektir:
1714724658981.png

Paylaştığım sistemler arasındaki en fazla fiyat farkı 350TL bandında olduğu için fiyat farkı önemsiz diyebiliriz sizce en iyi parçalar ve en iyi site hangisidir yardımlarınızı bekliyorum.

Dahası  
Reaksiyon skoru
19
İsim
Mehmet Demir
Hocam biliyorum bütçe dar ama 8 gb ekran kartı 3-4 yıl içinde çok pişman ettirir. 4060 ti 16 gb yönelme imkanınız var mı ekleyebilir miyim diye bir düşünün. Bu arada 3 sistem de güzel. İntel sorunsuzluğu isterseniz intel geçin, 5600 1-2 tık daha performanslı olacaktır oyun için. Kioxia, Toshibanın alt markası belki biliyorsunuzdur, orda sadece kaç gb lazıma kalıyor durum. Adata da o da 2 si de genel olarak iyidir. bir de aynı şekilde ddr5 mümkünse bakmanızı önerirdim uzun ömürlülük ve geliştirme sebebiyle.

zX1ScreamofNİGht

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
206
İsim
Kutluhan bayrakcı
Hocam biliyorum bütçe dar ama 8 gb ekran kartı 3-4 yıl içinde çok pişman ettirir. 4060 ti 16 gb yönelme imkanınız var mı ekleyebilir miyim diye bir düşünün. Bu arada 3 sistem de güzel. İntel sorunsuzluğu isterseniz intel geçin, 5600 1-2 tık daha performanslı olacaktır oyun için. Kioxia, Toshibanın alt markası belki biliyorsunuzdur, orda sadece kaç gb lazıma kalıyor durum. Adata da o da 2 si de genel olarak iyidir. bir de aynı şekilde ddr5 mümkünse bakmanızı önerirdim uzun ömürlülük ve geliştirme sebebiyle.
Bu konuda abdullah abinin ekran kartı karşılaştırması videosu var en son attığı video

wt atlas

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
31
İsim
Yasir saygı
3 farklı hazır sistemin linklerini ve yaptığım özelleştirmelerini detaylı bir şekilde bırakacağım sizce en mantıklısı hangisi

değişiklikler: anakart ASRock B450M-HDV -> ASRock B550M-HDV
ssd için de 1tb a bir değişiklik yapacağım ama marka araştırması yapmadım eğer bu sistem mantıklı denilirse ssd için de marka araştırması yapıp bunu tercih edeceğim

değişiklikler: ssd Kioxia 500GB Exceria Plus -> Kioxia 1TB Exceria Plus
kasa ve psu RAMPAGE REDSKY 4x120mm RGB Fanlı 700W 80 Plus Bronze MESH -> XIGMATEK ELITE ONE MESH 4x120mm SABIT RGB FANLI 650W MidT

değişiklikleri direkt olarak fotoğraf halinde bırakacağım çok olduğu için yazmak üzün sürecektir:
Alıntıyı görüntüle

Paylaştığım sistemler arasındaki en fazla fiyat farkı 350TL bandında olduğu için fiyat farkı önemsiz diyebiliriz sizce en iyi parçalar ve en iyi site hangisidir yardımlarınızı bekliyorum.
ekran kartını 16gblik versiyonundan bulabilirsen daha güzel olur bütçeni ne kadar arttırabilirsin bide amd ekran kartlarına yönelmek istemezmisin merak ettim

Dahası  
Reaksiyon skoru
19
İsim
Mehmet Demir
ekran kartını 16gblik versiyonundan bulabilirsen daha güzel olur bütçeni ne kadar arttırabilirsin bide amd ekran kartlarına yönelmek istemezmisin merak ettim
Ben de vram için 4060 fiyatına olan 7600 xt veya am4 neslinden de kartlar vardır onları önermek isterdim. Ama hiç amdli sistem atmadığına göre nvidia istiyor gibi. malesef 4060 ın 16 gbliği yok 4060 ti geçmeli onun için de bütçeyi en az 30 yapmalı sanırım değil mi? ddr5 de geçiverse 35 e çıkıyor... O yüzden bir şey diyemedim ama öyle tabi çok daha uzun ömürlü 5-6 yıllık olurdu.

northyxd

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
ada esen
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
açıkçası birkaç yıl içinde 3080e yükseltmek gibi bir hedefim var ama onda da dar boğaz alır mıyım bilmiyorum olmazsa 3070 e de çekebilirim ama 4060 ömürlük almayı düşünmüyorum ztn amd geçmenin bir sakıncası yok benim için sadece dlss3 4060 ile alıcağım performans rx lerden daha iyi olur diye düşündüm çünkü oynamak istediğim çoğu oyun dlss3 içeriyor
Mesaj otomatik birleştirildi:

bütçe için biraz daha esneme payı beni çok daha iyi bir noktaya getiricekse 25k ya çıkmayı deneyebilirim ama 1080p için 4060 en iyi seçeneklerden birisi olduğunu söyleyip durmuş insanlar bende 1080p oynayacağım için hiç ekran kartı değiştirmek gibi bir zahmete girmeyi düşünmedim sistemi seçerken.

Son düzenleme:
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
915,604
Üyeler
141,992
Son üye
Giropro
Top Bottom