Neler Yeni

Hdd önerisi istiyorum.

GarrysCan

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
159
İsim
can yildiz
En az 1tb bütün oyunlarımı kuracağım bir hdd istiyorum. şuan 480lik Gx1 Ssd sahibiyim fakat kronik sorunlu bir ssd olduğundan dolayı, yazma hızı çok düşük bu nedenle olduğunu düşündüğüm oyunlarda takılmalar yaşıyorum. İyi kalitede donma yaratmayacak Hdd önerilerinizi bekliyorum Windows yine Ssd ye kurulu olacak fakat büyük boyutlu oyunlar örneğin Warzone 175gb, gibi oyunları hdd ye kurmak istiyorum. İnternette yaptığım araştırmalar sonucu içerisindeki önbellek sayısının vs. önemli olduğunu gördüm fakat hiçbir kaynakta göremedim en az kaç önbellek olmalı bilgisine rastlayamadım. sanırsam en az 7200rpm olması gerekliymiş. Bütçe kısmına gelirsek internette 300 400 tl arasında gördüm genellikle fiyat aralığını 1Tb hdd ler için bu fiyat aralığı benim içine makuldür. Bu teknik bilgilerden anlayan arkadaşlarımızdan önerileri bekliyorum.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Pc özelliklerimi gerektiyorsa bu durum imzada mevcut.

JATDAV

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
13,475
İsim
Jatdav
Instagram
Jatdav#7081
Steam
https://steamcommunity.com/id/bfjatdav/
WD Black ya da Blue almanı öneririm, Seagate'den daha iyi, sessiz çalıştıklarından dolayı.
Dediğin oyunlarda HDD kurmak 1 tık sıkıntı olabilir.

ErcüCeran

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
759
İsim
Ercüment Ceran
WD Black ya da Blue almanı öneririm, Seagate'den daha iyi, sessiz çalıştıklarından dolayı.
Seagate almak yerine Barracuda 1 Tb modelinden bahsediyorum Wd Blue almak mantıklı mı yani ?

GarrysCan

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
159
İsim
can yildiz
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Yani artık HDD ler oyunları kaldırmıyor mu diyorsunuz? e o zaman paraya kıyıp 1tb ssd alacağız

Yukarıda arkadaşımızın dediğine göre diyorum oyunlarda bir tık sıkıntı yaratabilir demiş sadece oyun kurmak için hdd almak saçmamı olur? windows yine ssd de kalacak

berkay SİCİMLİ

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,700
İsim
BERKAY SİCİMLİ
En az 1tb bütün oyunlarımı kuracağım bir HDD istiyorum. şuan 480lik Gx1 Ssd sahibiyim fakat kronik sorunlu bir ssd olduğundan dolayı, yazma hızı çok düşük bu nedenle olduğunu düşündüğüm oyunlarda takılmalar yaşıyorum. İyi kalitede donma yaratmayacak HDD önerilerinizi bekliyorum Windows yine Ssd ye kurulu olacak fakat büyük boyutlu oyunlar örneğin Warzone 175gb, gibi oyunları HDD ye kurmak istiyorum. İnternette yaptığım araştırmalar sonucu içerisindeki önbellek sayısının vs. önemli olduğunu gördüm fakat hiçbir kaynakta göremedim en az kaç önbellek olmalı bilgisine rastlayamadım. sanırsam en az 7200rpm olması gerekliymiş. Bütçe kısmına gelirsek internette 300 400 TL arasında gördüm genellikle fiyat aralığını 1Tb HDD ler için bu fiyat aralığı benim içine makuldür. Bu teknik bilgilerden anlayan arkadaşlarımızdan önerileri bekliyorum.

PC özelliklerimi gerektiyorsa bu durum imzada mevcut.
valla bende seagte 500 gb 7200 rpm var memnunum su anlık

GarrysCan

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
159
İsim
can yildiz
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

JATDAV

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
13,475
İsim
Jatdav
Instagram
Jatdav#7081
Steam
https://steamcommunity.com/id/bfjatdav/
Seagate almak yerine Barracuda 1 Tb modelinden bahsediyorum Wd Blue almak mantıklı mı yani ?
Ben WD Black + Barracuda'dan 1x4TB şeklinde depolamaya sahibim, benim için 2'side gayet iyi performans veriyor fakat insanlar Barracuda'nın sesli çalıştığını söylediği için WD Black daha sorunsuz sayılır, şikayet oranı az.
2 üründen de memnunum bu arada bende bir sıkıntı çıkarmadılar.
Yani artık HDD ler oyunları kaldırmıyor mu diyorsunuz? e o zaman paraya kıyıp 1tb ssd alacağız
Yaani çok gerekli değil ama cidden açık dünya oyunlarında özellikle etkisi var, 120-30 yazma okuma hızları bence yeterli ama onun aşağısındaki değerlere Drop oluyor yani sınır.

LastShot

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,290
İsim
Berk Esenli
WD Blue 1tb 7200rpm öneririm .

isousluer

80+

Yukarıda arkadaşımızın dediğine göre diyorum oyunlarda bir tık sıkıntı yaratabilir demiş sadece oyun kurmak için HDD almak saçmamı olur? windows yine ssd de kalacak
Öyle bir şey yok. Oyunları HDD ile SSD'ye kurmak arasındaki tek fark loading gibi ekranların biraz daha hızlı açılması olur. Onun dışında oyunlarda hiçbir şekilde performans kaybı yaşamazsın. Kullandığım sistemde 500 GB SSD mevcut, sistem dosyaları ve çalışma dosyalarım orada. 1 TB'de HDD mevcut. Onda da yedeklerim ve oyunlar var.

GarrysCan

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
159
İsim
can yildiz
Ben WD Black + Barracuda'dan 1x4TB şeklinde depolamaya sahibim, benim için 2'side gayet iyi performans veriyor fakat insanlar Barracuda'nın sesli çalıştığını söylediği için WD Black daha sorunsuz sayılır, şikayet oranı az.
2 üründen de memnunum bu arada bende bir sıkıntı çıkarmadılar.

Yaani çok gerekli değil ama cidden açık dünya oyunlarında özellikle etkisi var, 120-30 yazma okuma hızları bence yeterli ama onun aşağısındaki değerlere Drop oluyor yani sınır.
okuma değerim 500 olsada yazma değerim 70 e düştü ssdimde kronik sorun var dediğim gibi sıkıntısız bir hdd alıp oyunları takılmadan kurayım diyordum. Hiçbir oyunda sıkıntı çıkmasın istiyorum ileride drop vs yaşatır mı hdd?

Mehmet

80+ Gold
En İyi Cevap
4
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,528
İsim
Mehmet
İlgilendiği Kategoriler
Donanım İnceleme
Benim kasamda 4 senelik wd blue 1tb hdd var sorunsuz çalışıyor.

BeKeAz

80+ Bronze
En az 1tb bütün oyunlarımı kuracağım bir HDD istiyorum. şuan 480lik Gx1 Ssd sahibiyim fakat kronik sorunlu bir ssd olduğundan dolayı, yazma hızı çok düşük bu nedenle olduğunu düşündüğüm oyunlarda takılmalar yaşıyorum. İyi kalitede donma yaratmayacak HDD önerilerinizi bekliyorum Windows yine Ssd ye kurulu olacak fakat büyük boyutlu oyunlar örneğin Warzone 175gb, gibi oyunları HDD ye kurmak istiyorum. İnternette yaptığım araştırmalar sonucu içerisindeki önbellek sayısının vs. önemli olduğunu gördüm fakat hiçbir kaynakta göremedim en az kaç önbellek olmalı bilgisine rastlayamadım. sanırsam en az 7200rpm olması gerekliymiş. Bütçe kısmına gelirsek internette 300 400 TL arasında gördüm genellikle fiyat aralığını 1Tb HDD ler için bu fiyat aralığı benim içine makuldür. Bu teknik bilgilerden anlayan arkadaşlarımızdan önerileri bekliyorum.

PC özelliklerimi gerektiyorsa bu durum imzada mevcut.
Seagate 1Tb barracuda 7200/64 modeli var gayet memnunum şuan için

Top Bottom