Neler Yeni

HDD ve SSD İçin Çevirici Dönüştürücü Kablosu

Ürün çalışır mı?

• Evet

• Hayır

• Bilmiyorum

Sonuçları oy verdikten sonra görebilirsiniz.
Linkte ki ürünü alsam laptopdan çıkan 2.5 Inc boyutunda olan HDD'yi ve masaüstü bilgisayardan çıkan 3.5 Inc boyutunda olan HDD'yi kullanabilir miyim? (Adaptör mevcut)
Yorumlardaki bir arkadaş kullanabilirsiniz diye yazmış ama içim rahat etmedi sormak istedim. Birde benim HDD için 5V 0.72A - 12V 0.52A gerekiyor. Bende en düşük adaptör 12V 1a. Benim aklıma takılan ise ben bu adaptörü çeviriciye bağlasam amperi fazla olacağı için herhangi bir sıkıntı olur mu bilgim yok Yardımcı olursanız sevinirim.

Ürün: Alfais 5142 Usb 3.0 2.5 3.5 Inç Sata Hdd Ssd Hard Disk Çevirici Dönüştürücü Kablosu AlfaisAL5142 | Trendyol

VitoScaletta

80+ Gold
çeviriciye gerek yok 1 tane fazladan usb yi güç alması için koymuşlar zaten kaliteliyse çalışır çalışırsa banada söylermisin bende alıcam banada lazım :D

MTGorkem

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
55
İsim
Mehmet GÖRKEM
Instagram
mtgorkem
Steam
✪ GoDFaTHeRj
Facebook
mtgrkem
Twitter
mtgorkem
Discord
https://discord.com/invite/saeN3MtYUy
3.5 inc için bu tarz ürünler sorun çıkartır. 3.5 inc hdd ler için dışardan güç alması gerekiyor. USB gücü yetmiyor malesef iki adet olsa dahi.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
çeviriciye gerek yok 1 tane fazladan usb yi güç alması için koymuşlar zaten kaliteliyse çalışır çalışırsa banada söylermisin bende alıcam banada lazım :D

Biraz daha araştırdıktan sonra bu akşam sipariş vereceğim. Buraya da sonucunu yazarım. Teşekkürler.
Mesaj otomatik birleştirildi:

3.5 inc için bu tarz ürünler sorun çıkartır. 3.5 inc HDD ler için dışardan güç alması gerekiyor. USB gücü yetmiyor malesef iki adet olsa dahi.

Sanırım tam anlatamadım kendimi kusura bakmayın. 3.5 inç HDD lerin dışardan güç alması gerektiğini biliyorum çeviricinin ucunda adaptör gücünü alması için eski nokia telefonların şarj ucu gibi alan var. Eğer ki USB den gücünü alıp çalışmıyorsa elimde adaptör mevcut ama Adaptör değerleri HDD ler deki değerlerin bir tık üstünde

Adaptör: 12v 1A
HDD: 12V 0.52A

yaklaşık 0.50 A lık bir değer fazla olduğu için acaba HDD zarar görür mü veya yanar mı bilginiz var mı? Tekrardan zaman ayırdığınız için teşekkür ederim.

MTGorkem

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
55
İsim
Mehmet GÖRKEM
Instagram
mtgorkem
Steam
✪ GoDFaTHeRj
Facebook
mtgrkem
Twitter
mtgorkem
Discord
https://discord.com/invite/saeN3MtYUy
Biraz daha araştırdıktan sonra bu akşam sipariş vereceğim. Buraya da sonucunu yazarım. Teşekkürler.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Sanırım tam anlatamadım kendimi kusura bakmayın. 3.5 inç HDD lerin dışardan güç alması gerektiğini biliyorum çeviricinin ucunda adaptör gücünü alması için eski nokia telefonların şarj ucu gibi alan var. Eğer ki USB den gücünü alıp çalışmıyorsa elimde adaptör mevcut ama Adaptör değerleri HDD ler deki değerlerin bir tık üstünde

Adaptör: 12v 1A
HDD: 12V 0.52A

yaklaşık 0.50 A lık bir değer fazla olduğu için acaba HDD zarar görür mü veya yanar mı bilginiz var mı? Tekrardan zaman ayırdığınız için teşekkür ederim.
Kusura bakmayın. Bilgisayar parçaları genel olarak hassas parçalar ki HDD biraz daha fazla hassas o yüzden riske atmamak lazım.

GM 9 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

pickpocket

Ventus☪
Moderatör
En İyi Cevap
27
Dahası  
Reaksiyon skoru
11,872
İsim
Ventus
İlgilendiği Kategoriler
Teknik Sorunlar
Instagram
www.instagram.com/serhatcanavci
Steam
www.steamcommunity.com/id/serhatcanavcii
Facebook
serhatcanavci
Twitter
AvciSerhatCan
Discord
Ventus#1033
Reddit
VentusTR
3.5 hddler için eğer 4. Resme bakarsan güç girişi var 5v ordan takarsan çalışır.

Top Bottom