Neler Yeni

HDD'imde sebepsiz yavaşlama.

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Mert
Bilgisayarım çok yavaş açılmaya başladı, format attım (windows üzerinden, usbsiz) ama hala aynı. Yeterince HDD'imde boş yer olmasına rağmen bilgisayarın açılıp kendine gelmesi çok uzun sürüyor, yaklaşık süre belirtmem gerekirse 10-15 dakika kadar sürüyor.
1666974566065.png

Önceden böyle değildi, hatta son zamanlarda HDD bazlı drop problemleri de yaşamaya başladım. Nvidia Shadowplay Anında Yeniden oynatma özelliğim bile düzgün çalışamaz oldu, aldığım kayıtlarda HDD yüzünden donmalar, kare atlamaları olmaya başladı. Önceden 5 dakikalık anında yeniden oynatmayla sorunsuz kayıt alabilirken şu an 1 dakikalık anında yeniden oynatma videosunda bile kare atlamaları oluyor.

HDTune ile değerlere baktığımda hiçbir problem gözükmedi, sağlığında ve sorun taramada bir şey çıkmadı. Açıkçası bilgisayar eskisine göre yavaşladı ve bu rahatsız ediyor.

Genel sistem özelliklerim:
16 GB DDR4 RAM
R5 3500X
1660s

Rilroalpt

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
723
İsim
Eren Emirhan Tuner
Instagram
eren.emirhan_tuner
Steam
rilro59
Twitter
rilroalpt
Discord
Ril/Eren#2440
Bilgisayarım çok yavaş açılmaya başladı, format attım (windows üzerinden, usbsiz) ama hala aynı. Yeterince HDD'imde boş yer olmasına rağmen bilgisayarın açılıp kendine gelmesi çok uzun sürüyor, yaklaşık süre belirtmem gerekirse 10-15 dakika kadar sürüyor.
Alıntıyı görüntüle
Önceden böyle değildi, hatta son zamanlarda HDD bazlı drop problemleri de yaşamaya başladım. Nvidia Shadowplay Anında Yeniden oynatma özelliğim bile düzgün çalışamaz oldu, aldığım kayıtlarda HDD yüzünden donmalar, kare atlamaları olmaya başladı. Önceden 5 dakikalık anında yeniden oynatmayla sorunsuz kayıt alabilirken şu an 1 dakikalık anında yeniden oynatma dosyasında kare atlamaları oluyor.

HDTune ile değerlere baktığımda hiçbir problem gözükmedi, sağlığında ve sorun taramada bir şey çıkmadı. Açıkçası bilgisayar eskisine göre yavaşladı ve bu rahatsız ediyor.

16 GB DDR4 RAM
R5 3500X
1660s
HDD yi kaç senedir kullanıyorsunuz? ve R5 3500X&1660S li bir sisteme 500 liralık bir ssd almayı hiç düşündünüz mü?

rdemstaken

80+ Platinum
En İyi Cevap
5
Alıntıyı görüntüle
Önceden böyle değildi, hatta son zamanlarda HDD bazlı drop problemleri de yaşamaya başladım. Nvidia Shadowplay Anında Yeniden oynatma özelliğim bile düzgün çalışamaz oldu, aldığım kayıtlarda HDD yüzünden donmalar, kare atlamaları olmaya başladı. Önceden 5 dakikalık anında yeniden oynatmayla sorunsuz kayıt alabilirken şu an 1 dakikalık anında yeniden oynatma videosunda bile kare atlamaları oluyor.

16 GB DDR4 RAM
R5 3500X
1660s
10-15 dakika çok uzun bir süre normalde 1-1.30 dakika civarında olması lazım.
Bir hız testi yapın HDD'ye.

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Mert
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
HDD yi kaç senedir kullanıyorsunuz? ve R5 3500X&1660S li bir sisteme 500 liralık bir ssd almayı hiç düşündünüz mü?
Açıkçası düşünmedim çünkü gerek duymuyordum; evet SSD'ye göre HDD yavaş ama bilgisayar kendine gelene kadar vaktimi başka bir şeye ayırıyordum fakat bu son sıralar kendine gelene kadar yemek hazırlıyorum.
Mesaj otomatik birleştirildi:

10-15 dakika çok uzun bir süre normalde 1-1.30 dakika civarında olması lazım.
Bir hız testi yapın HDD'ye.
Hemen yapıyorum.

Sizce buradan hangi ayarları seçmeliyim?
1666975371332.png

rdemstaken

80+ Platinum
En İyi Cevap
5
Açıkçası düşünmedim çünkü gerek duymuyordum; evet SSD'ye göre HDD yavaş ama bilgisayar kendine gelene kadar vaktimi başka bir şeye ayırıyordum fakat bu son sıralar kendine gelene kadar yemek hazırlıyorum.

Hemen yapıyorum.

Sizce buradan hangi ayarları seçmeliyim?
Alıntıyı görüntüle
All'a basıp bekleyin hepsi olsun.

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Mert
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Oralara dokunmana gerek yok.
Direkt All'a bas başlasın sonucu bekle.
Arkada discord, opera gx vs açıktı ve discorddan yayın izliyordum; bir önemi var mı bilmiyorum ama söyleyeyim.
1666976235073.png

Top Bottom