Neler Yeni

Hedefi ilk bin olan biri günde kaç saat çalışmalı

Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Timur
10.sınıf bitti 11 e geçiyorum günde kaç saat ders çalışmalı ve nasıl çalışmalıyım hedefim ilk bin

mayra

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
25
İsim
Mert Toltay
İlgilendiği Kategoriler
Bilgisayar , SolidWorks , C#,Cs6
10.sınıf bitti 11 e geçiyorum günde kaç saat ders çalışmalı ve nasıl çalışmalıyım hedefim ilk bin
Bak dostum 11 aşırı yoğun bir sene ,senenin basindan bir hevesle ilkndonem güzel bitiyor ama 2.donem tamamen hoşlanıyor genelde . 11i gerçekten eksiksiz bitirirsen verimli bir şekilde her gün 2 3 derseten soru ve haftada 1 2 deneme çözerek çok iyi yerlere gelirsin unutma deneme soru bankasından daha önemli . Ayrıca 11de tyt bakmaya çok zamanın olmicak güzel bir paragraf problem düzeni oturtursan kafan ağrımaz

şahin doğan

80+ Platinum
Yanlış anlamada hedefi ilk 1000 olan kişinin soracağı sorular değil bunlar. 10. Sınıf bitmiş "Nasıl çalışmalıyım" diyorsun. Hedefi ilk 1000 olan kişi 10. sınıf bittiğinde TYT yi yemiş olup, ders çalışma düzenini bilmesi lazım zaten. Beğendiğin yayın evlerinden AYT konu anlatımları alıp başla. Kaç saat, nasıl ile olacak işler değil bunlar. Kafanın ne kadar bastığına göre değişir.

Gri Caner

80+ Titanium
En İyi Cevap
7
Günde 6-7 saat yeterli. Çok yukarılardan uçma. Peygamberimiz Hz. Muhammed sav "İbadetin az ama devamlı olanı iyidir." demiştir. Bu sözden şunu anlayabiliriz. Bir işi çok fazla yapıp bir süre sonra bırakmak zorunda kalınacak şekilde yıpranacaksa kişi, az yapsın ama devamlı yapsın. Bu daha faydalıdır. Sana önerim verimli çalış. Yani bir süre sınırı koyma. Yani verimli çalışma stilini kendin bulmak zorundasın. Rahat ol. Konuyu öğrenene kadar çalış. AMA günlük 12-14 saat gibi absürt yerlere çıkma.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
908,780
Üyeler
141,046
Son üye
CacoEfendi
Top Bottom