Neler Yeni

YKS için nasıl ders çalışmalıyım?

Dandelion

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
217
İsim
Yusuf
Instagram
cik_cik_cikk
Steam
YusufBeyN
100k yapılmayacak şey değil. oturup ayt mat ve kimya biyoloji çalış. ayt 50 tyt 70 civarı yaparsan daha iyisi bile gelir. tyt hızlı hızlı ilerle. ayt 3 ayda bile biter
Hocam peki konu anlatımlarını izledikten sonra soru çözeyim mi? Şimdi ben hiç soru çözmeden ödevlerini yapmadan full konu anlatımı izlesem 2 ayda biter. Veya pazartesiden cumartesiye kadar konu anlatımlarını izlerim. Pazar günü o hafta işlediğim tüm konuların ödevlerini yaparım ama böyle de aşırı yorucu olur çok fazla soru biriktiği için 1 güne de yetişmeyebilir.

Rulep

80+ Gold
Paragrafları full ise tyt de nasıl 31 net yaptın hadi sadece Türkçe netim bu desen mat fen yoksa ayt 26 net nasıl yaptın

Dandelion

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
217
İsim
Yusuf
Instagram
cik_cik_cikk
Steam
YusufBeyN
100k belki olabilir daha iyisi ütopya olur
Hocam 100k benim için çok iyi olur istediğim yerler için yeterli. Nasıl ders çalışacağım hakkında bir tavsiyeniz var mıdır?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Paragrafları full ise tyt de nasıl 31 net yaptın hadi sadece Türkçe netim bu desen mat fen yoksa ayt 26 net nasıl yaptın
Hocam paragraf şuan full bu bahsettiğim netler 2023 YKS sınavının netleri o zamanlar tek bir kitap bile açıp bakmamıştım.

Che_

80+ Platinum
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,612
İsim
MehmedVII
Hocam peki konu anlatımlarını izledikten sonra soru çözeyim mi? Şimdi ben hiç soru çözmeden ödevlerini yapmadan full konu anlatımı izlesem 2 ayda biter. Veya pazartesiden cumartesiye kadar konu anlatımlarını izlerim. Pazar günü o hafta işlediğim tüm konuların ödevlerini yaparım ama böyle de aşırı yorucu olur çok fazla soru biriktiği için 1 güne de yetişmeyebilir.
Soru çözmeden olmaz. Kendimden biliyorum şu an TYT Mat'ta zorlanıyorum.

sveaz

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
846
İsim
ahmet ali özmert
Hocam konular bitse aslında netlerim gerçekten iyi olur bu netleri fizik bilimine giriş gibi daha ilk konuları bile bilmeden yaptım şimdi en azından Türkçe ve Kimyada belli bir yere geldim ancak dediğim gibi süre yetişmiyor. Bana düzgün bir ders programı lazım. Kağıt üstünde Türkçe 1 saat sürer diyorum bir gün 2 saat sürüyor diğer gün soruydu ödevdi derken 4 saate uzuyor bu sefer de diğer dersler geride kalıyor.
hocam benim tek böyle gerçekten doğru düzgün çalıştığım ders matematik yapamdığımdan oda türkçede size tavsiyem bir tane paragraf denemesi kitabı alın 345 yayınlarının 25 denemlik mor bir kitabı var yada 0 risk paragraf ta alabilirsiniz 1 tanede dil bilgisi kaynağı alın youtubede birsürü dil bilgisi kampı var beğendiğiniz bir tanesini bitirin paragrafı da süre kısaltarak çözün mesela ilk denemede 35dk verin sonra 30 sonra 25 vsvs bu şekilde sürenizi kısaltmaya çalışın sosyal için bence her branştan bir tane konu kitabı alıp bitirseniz gayet yeterli olucaktır sadece coğrafyadan coğrafyanın kodları kanalından coğrafya izlemenizi tavsiye ederim benim en çok zorlandığım coğrafyaydı şu ara onuda hallettim gibi sosyalden 17 18 net çıakrıyorum

Dandelion

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
217
İsim
Yusuf
Instagram
cik_cik_cikk
Steam
YusufBeyN
Türkçe, edebiyat ve diğer derslerdeki mantık sorularını yaptım gerisi full sallamasyon mesela tarih 2 doğru 7 yanlış AYT'de.

sveaz

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
846
İsim
ahmet ali özmert

Dandelion

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
217
İsim
Yusuf
Instagram
cik_cik_cikk
Steam
YusufBeyN
hocam ayt sayısal netiniz kaç?
Hocam AYT sayısalda 4 Net var onu da muhtemelen sallamışımdır sınava girdiğim sırada neredeyse 3-4 yıldır alıp çözmemiş halimle girdim okuldaki sınavlar hariç. Zaten okulda ders işlenmediği için sınavdan önce cevap anahtarını veriyorlardı biz birebir aynısını yazıyorduk. AYT de netlerin çoğu Edebiyat ve Sosyal'den gelmiş. Ancak dediğim gibi ben hiç konuları görmedim bu yüzden karşıma çıkan sorular hakkında hiçbir fikrim yoktu sınav sırasında.

sveaz

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
846
İsim
ahmet ali özmert
Hocam AYT sayısalda 4 Net var onu da muhtemelen sallamışımdır sınava girdiğim sırada neredeyse 3-4 yıldır alıp çözmemiş halimle girdim okuldaki sınavlar hariç. Zaten okulda ders işlenmediği için sınavdan önce cevap anahtarını veriyorlardı biz birebir aynısını yazıyorduk. AYT de netlerin çoğu Edebiyat ve Sosyal'den gelmiş. Ancak dediğim gibi ben hiç konuları görmedim bu yüzden karşıma çıkan sorular hakkında hiçbir fikrim yoktu sınav sırasında.
hocam 24 net yapsam ben muhendisliğe giriyordum bende iyi yaptığınızı düşündüm size önerim biraz geç kalmış olucaksınız ama durumunu varsa dershaneye gidin mümkünse böyle bireysel derslerin olduğu bir yere giderseniz sizin faydanıza olucaktır

bwNN

80+ Silver
Hocam gün boyu hiç durmadan ders çalışabilirim sıkıntı yok hedeflerime ulaşmak için her şeyi yaparım ancak dediğim gibi daha önce böyle ders çalışmadığım için ne yapmam gerektiğini bilmiyorum.

Hocam zamanında lisede 4 sene yattım şimdi onun acısını çekiyorum yapacak bir şey yok.
Bende 4 yil yattim simdi acisini cekiyorum valla. Koçluklara bakabilirsin program yapmada zorlaniyorsan

Ayt de soru cozmezsen hiçbir sey yapamazsin.

Top Bottom