Neler Yeni

Helldivers 2 PSN Zorunluluğuna Tepki Yağmuru ! 😡( SONY VAZGEÇTİ )

StrangerIX

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
621
İsim
Baran Kut
Arrowhead CEO tweetinde gönderme var :D SONY'nin kendi şirketi olmadığı belli adamlar karşı çıkabiliyor bak işe yaradı.
Değil zaten. Oyununun satışlarını/reklamını üstleniyor Playstation sadece. Şirketi hala satın almadılar.

The Semih

80+ Silver
246K olumsuz oy vermişler, Sony kendi bacağına sıktı harbiden bu sene ödül alcaksada aşırı zorlaştırdılar.

Perfectshot06

Moderatör
Dahası  
Reaksiyon skoru
13,219
İsim
Oğuz Oğuz
Alıntıyı görüntüle
Alıntıyı görüntüleAlıntıyı görüntüleAlıntıyı görüntüle

Popüler üçüncü şahıs bilimkurgu nişancı oyunu Helldivers 2’nin arkasındaki ekip olan Arrowhead Game Studios, PC oyuncularının yakında oyunu oynayabilmek için PSN hesabı gerekecek olmasının duyurulmasının ardından eleştiri oklarının hedefi oldu.

Bir anda oyun inceleme bölümü binlerce oyuncu tarafından bombalandı ve şimdi yayıncı Sony’nin yakında Steam’deki PC oyuncularının PSN hesabı ile giriş yapmayı zorunlu kılınacak olması protesto ediliyor.

Son olarak, Arrowhead CEO’su Johan Pilestedt, X hesabından bu durumla ilgili bir dizi mesaj ve sorulara yanıt verdi. CEO bir gönderide, oyunun Steam incelemesinin bombalanmasına dikkat çekti ve ekledi: “Eh, sanırım garantili. Bu olayın nasıl gerçekleştiği için herkesten özür dileriz. Umarım bunu telafi ederiz ve harika bir oyun deneyiminin devamını sağlayarak güveni yeniden kazanırız. Sadece harika oyunlar yapmak istiyorum!”

Alıntıyı görüntüle

Pilestedt başka bir gönderide ise şunları söyledi: “Hesapları bağlamanın ve ek hizmetlere kaydolmanın bazı kullanıcıların yapmak isteyeceği ve saygı duyulması gereken bir şey olmayabileceğini anlıyorum. Her ne kadar buhar sayfası oyun sayfasındaki gereksinimleri her zaman gösterse de, keşke dalgıçlardan hiçbirini hayal kırıklığına uğratmamak için uzun vadeli niyetimiz konusunda daha net olsaydık.”

Başka ilginç bir durum ise bazı Helldivers 2 PC oyuncularının PSN hesabında oturum açamadıkları veya oluşturamadıkları yerlerde yaşamaması. Yani bazı oyuncular PSN hesabı kullanmak isteseler de buna ulaşma olanağına sahip değil. Pilestedt, bu konuyu PlayStation’daki ortaklarıyla tartıştıklarını ve bir çözüm bulmaya çalıştıklarını söyledi.

Yeni PC oyuncularının 6 Mayıs tarihinde Helldivers 2 oynamaya devam edebilmeleri için bir PSN hesabında oturum açmaları ve bunu Steam hesaplarına bağlamaları gerekecek. Mevcut oyuncuların da aynısını yapmak için 4 Haziran tarihine kadar süreleri olacak. Tabii ki Sony oyuncuların sesini duyar ve karar değişikliğine gitmezse…

( Haber alıntıdır orjinal kaynak linkini koydum )

KAYNAK : https://www.technopat.net/2024/05/0...esabi-gerektirmeyen-cozum-uretmeye-calisiyor/

Peki oyunun yeni adına heldive'R's 2 diyebilir miyiz?

Yunus274

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,415
İsim
Yunus
İlgilendiği Kategoriler
Konsollar ve Bilgisayar Donanım
Alıntıyı görüntüle

Şu tepkide konu yüzünden çoğunluk istemiyor, 77 milyon veri çalındı PSN hack olayında, geçende SONY tarihi hack geçirdi biliyorsundur Spiderman 2 PC versiyonunu yaptı adamlar, 2029 a kadar ki planları ortaya döktüler.
KNK o kadar argüman varken içlerinde en saçma ve mantıksız olan argüman nasıl sana mantıklı geldi onu da anlamadım şu an aylık aktif PSN kullanan 123 milyon PlayStation kullanıcısı var dünyanın en yüksek kullanıcı tabanına sahip PlayStation platformu Steam kullanan kullanıcı sayısı PSN kullanan kullanıcı sayısının çeyreği bile yapmıyor 2011 de hack yedi diye güvensiz mi oluyor ayrıca şu an piyasada olan hangi firma tarihinde hacklenmemiş Insomniac Games hack saldırısı ise tamamen farklı olarak çalışanların hatası yüzüne olan bir durum yani Sony'nin güvenliği ile ilgili olan bir sorun değil.
GMtWEdSaAAAzxRi.jpg
GMskOW8akAA-NKC.jpg

Değil zaten. Oyununun satışlarını/reklamını üstleniyor Playstation sadece. Şirketi hala satın almadılar.
Helldivers 2 PlayStation Studios'a ait Arrowhead Game Studios'un geliştirdiği birinci parti Sony exclusive oyunu özetle oyun tamamen Sony'e ait firma ise PS3 döneminden beri PlayStation ile beraber çalışıyor şirketi ise hala satın almadılar zaten Sony özel oyun yaptırdığı firmalar başarılı olunca bünyesine katıyor örnek olarak Insomniac Games de böyle satın alındı.
246K olumsuz oy vermişler, Sony kendi bacağına sıktı harbiden bu sene ödül alcaksada aşırı zorlaştırdılar.
Bir şey olduğu yok bunlar yaşanırken oyunun oyuncu sayısı bile düşmedi şu an oyunun incelemeleri tekrardan PC tarafında eskiden olduğu gibi çok olumluya doğru gidiyor olumsuz incelemeler pozitife çevriliyor.
GM5tvdtXEAA6BFu.jpg
GM5tv_5WYAAa6YF.png

Son düzenleme:

StrangerIX

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
621
İsim
Baran Kut
Helldivers 2 PlayStation Studios'a ait Arrowhead Game Studios'un geliştirdiği birinci parti Sony exclusive oyunu özetle oyun tamamen Sony'e ait firma ise PS3 döneminden beri PlayStation ile beraber çalışıyor şirketi ise hala satın almadılar zaten Sony özel oyun yaptırdığı firmalar başarılı olunca bünyesine katıyor örnek olarak Insomniac Games de böyle satın alındı.
Aynen zaten oyunun hakları çok önceden satıldı diye biliyorum. Şirketi de alsalar aralarındaki bu anlaşmazlık da yaşanmazdı herhalde. Tek ağızdan tek cevap alırdık.

Ben açıkçası isterim bünyesine katmasını. Gelişmelerine yardımcı olur.

Yunus274

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,415
İsim
Yunus
İlgilendiği Kategoriler
Aynen zaten oyunun hakları çok önceden satıldı diye biliyorum. Şirketi de alsalar aralarındaki bu anlaşmazlık da yaşanmazdı herhalde. Tek ağızdan tek cevap alırdık.

Ben açıkçası isterim bünyesine katmasını. Gelişmelerine yardımcı olur.
Zaten satın alma olasılıkları çok yüksek ama şu an Sony 26 milyar dolara Paramount'u satın almaya çalışıyor.

Sony ve Apollo (yatırım şirketi) Paramount'u satın almak için tamamı nakit 26 milyar dolarlık ortak teklifte bulundu.
1715021119334.png

The Semih

80+ Silver
KNK o kadar argüman varken içlerinde en saçma ve mantıksız olan argüman nasıl sana mantıklı geldi onu da anlamadım şu an aylık aktif PSN kullanan 123 milyon PlayStation kullanıcısı var dünyanın en yüksek kullanıcı tabanına sahip PlayStation platformu Steam kullanan kullanıcı sayısı PSN kullanan kullanıcı sayısının çeyreği bile yapmıyor 2011 de hack yedi diye güvensiz mi oluyor ayrıca şu an piyasada olan hangi firma tarihinde hacklenmemiş Insomniac Games hack saldırısı ise tamamen farklı olarak çalışanların hatası yüzüne olan bir durum yani Sony'nin güvenliği ile ilgili olan bir sorun değil.
Alıntıyı görüntüleAlıntıyı görüntüle

Bir şey olduğu yok bunlar yaşanırken oyunun oyuncu sayısı bile düşmedi şu an oyunun incelemeleri tekrardan PC tarafında eskiden olduğu gibi çok olumluya doğru gidiyor olumsuz incelemeler pozitife çevriliyor.
Alıntıyı görüntüleAlıntıyı görüntüle
Oyuna 177 ülkede erişelemiyormuş, Firma bunu öngörememesi çok absürt dünyada alttaki tüm ülkeler steamden erişebilirken 6 mayıstan sonra erişemezlerse tabikide tepki gösterirler, bu sadece 1 tane bahane.

Arrowhead CEO su tüm suçu üstlendi ama bu adamların hiçbir şuçu yok. Sony R yapmak zorundaydı zaten boşu boşuna gündeme geldiler tekrardan. CEO bile bilmiyorum diye açıklama yapıyor adamı boşuna suçluyolar.

Son 1 yıldır itibarını çok zedeledi sony.

1715033067811.png

1715032778247.png

Yunus274

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,415
İsim
Yunus
İlgilendiği Kategoriler
Oyuna 177 ülkede erişelemiyormuş, Firma bunu öngörememesi çok absürt dünyada alttaki tüm ülkeler steamden erişebilirken 6 mayıstan sonra erişemezlerse tabikide tepki gösterirler, bu sadece 1 tane bahane.

Arrowhead CEO su tüm suçu üstlendi ama bu adamların hiçbir şuçu yok. Sony R yapmak zorundaydı zaten boşu boşuna gündeme geldiler tekrardan. CEO bile bilmiyorum diye açıklama yapıyor adamı boşuna suçluyolar.

Son 1 yıldır itibarını çok zedeledi sony.

Alıntıyı görüntüle

Alıntıyı görüntüle
Suç Arrowhead'in zaten Heldivers 2'nin PSN zorunluluğu oyunun ilk çıkışından beri var ve Steam sayfasında kocaman yazıyordu bu gereksinim oyundaki sunucu hatalarından dolayı 6 ay erteleniyor ve Sony Arrowhead'i bilgilendirdiği halde Arrowhead oyuncuları bu konuda hiç bir şekilde bilgilendirmiyor neyse knk zaten sorun çözüldü artık Steam'e gelen PS oyunları üzerinde PSN gereksinimi olduğu yazıyor yani işlerine geliyorlarsa alırlar işlerine gelmiyorlarsa almazlar Heldivers 2'de ise bu gecikmelerden dolayı opsiyonel oldu.

KNK güldürme beni Sony'nin itibarını ne zedeleyecek bu olay bunlar yaşanırken Heldivers 2'nin oyuncu sayısı bile düşmedi şu an ise oyunun inceleme puanları çoğunlukla olumluya geri döndü zaten bu yaşananlarda ise suç tamamen Arrowhead'in oyuncuları hiç bir şekilde oyun çıktığından beri bu PSN hesap gereksiniminin zorunlu olduğunu ve server hatalarından dolayı şu an oyunda olmadığını hiç bir şekilde bilgilendirmedi 6 ay sonra birden duyurdular doğal olarak oyuncular da sonradan ekleniyormuş gibi bir tepki yaptı yani suç tamamen Arrowhead'in.

Zaten Arrowhead CEO'su kendisi de kabul etti suçlu olduğunu.
Bunda benim de payım var. Bu konuda suçsuz değilim - oyuncuların oyunu oynayabilmeleri için lansman sırasında hesap bağlantısını devre dışı bırakmak benim kararımdı. Oyuncuların bu gereklilikten haberdar olmasını sağlamadım ve bu konu hakkında yeterince konuşmadık.

Çevrimiçi PS oyunları için bunun zorunlu olacağını lansmandan yaklaşık 6 ay önce biliyorduk.

Helldivers 2 Steam'de "Çoğunlukla Olumlu" seviyesine geri döndü
Screenshot.png

Helldivers 2, olumsuz Steam incelemelerini oyun içi bir pelerine dönüştürebilir :kekw:
1715069635622.png

Son düzenleme:

adral

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
39
İsim
a a
April 2011: Hackers Access Personal Data of 77 Million Sony PlayStation Network Users
May 2011: Personal Details on 25 Million Sony Online Entertainment Customers Stolen
June 2011: Sony Pictures Website Hacked, Exposing One Million Accounts
November 2014: Hackers Steal 100 Terabytes of Data from Sony Pictures
August 2017: Hacker Group Accesses Sony Social Media Accounts
September 2023: Sony Investigates Alleged Hack
October 2023: Sony Notifies Employees of Data Breach

Sony güvenilir bu arada

Arrowhead'in Sony kadar suçu var CEO kendi de kabullendi bu durumu

PSN zorunluluğu geçici olarak kaldırıldıktan birkaç gün sonra oyun içinde PSN hesabını bağlamanı isteyen popup çıkmamaya başladı. Bundan dolayı oyuncuların büyük bir kısmının PSN hesabı gerektiğinden haberi bile yoktu. Ayrı olarak bu olaylar yaşanırken Sony'nin kendi sitesinde PSN hesabının isteğe bağlı olduğu yazıyordu.

Haftasonları normalde oyuncu sayısı zirveye çıkarken bu haftasonu tabandaydı ve yaklaşık 30% civarı düştü. İnceleme puanının geri yükselmesi normal çünkü yine böyle bir şey yaşanırsa ***** şirketlerin kafasına vurmaya elde mermi olması lazım

Top Bottom