Neler Yeni

her gün 300 şınav çekmek zararlı mı

Dahası  
Reaksiyon skoru
133
İsim
Hasan hğseyşn
Spora sıfırdan başlayacaksanız ilk günden 300 şınav ile başlanmaz, ilk 1 hafta toplam 150 diğer hafta 200 şeklinde arttırarak yapın, ve kendinizi çok zorlamayın.

SS Alpha

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
605
İsim
Talha Açıkgöz
Tek set mi 300 ben öyle anladım. 😳

CRØXY

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,281
İsim
Muhammet Çağrı
gittiği yere kadar.BASSSSSSSSSSSS!

Dahası  
Reaksiyon skoru
117
İsim
Kadir Çelik
değil ama fazla yormana gerek yok kendini bu değerde kal

KlausM

80+ Silver
kendini yormaktan başka bir şey değil

CVaRy

80+

shotpoter

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,042
İsim
Taha Efe
Sayısından Şikayetçi Veya Vücut Geliştirme Peşinde Falan Değilim Sadece Bana iyi Geliyor Kahvaltı Yaptıktan 10 - 15 Dk Sonra Çekiyorum Genellikle. Bu Gün 86 Tane Ara Vermeden Çektim.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Sakatlanmadan Kasıt Tam Olarak Nedir Acaba? Kas Ağrıları ilk 3 Gün Zirve Noktaya Ulaştı 4 - 5 Günde Tamamen Geçti.
Deliksiz yapmayın yani 1 gün ara verin sakatlama yasamazsınız InsaAllah. Zaten fitnessta da 1 gün off günü oluyor.

Dahası  
Reaksiyon skoru
52
İsim
Alperen
Merhaba Değerli Da Forum Üyeleri. Hareketsiz Yaşam Tarzına Adapte Olmuş Biriyim Uzun Süre Oturur/Uzanır Pozisyonda Kalıp Bir Anda Ayağa Kalkınca Göz Kararması Yaşıyordum Buna Çözüm Ararken Sıkılıp Gün içerisinde Şınav Çekmeye Başladım Spor Geçmişim 0 Set Halinde ilerledikçe Bir Anda 70 Şınav Aynı Çekebildiğimi Farkettim Ve 8 Gün içinde 300`den Fazla Olmaya Başladı. Hafiften Yorulduğun için Daha Rahat Uykuya Dalıyorum En Önemlisi de Göz Kararması Durumu Tamamen Geçti. Sorum ise Tükenene Kadar Çekmek Zararlı Mıdır Özellikle Her Gün?
Öncelikle yaş kaç ben 17 yaşındayım aynı anda 30 çekemiyorum hiç spor geçmişim yok. Başlamak istiyorum gelişmek için tavsiye verir misin?

Dahası  
Reaksiyon skoru
16
İsim
Hamka
Merhaba Değerli Da Forum Üyeleri. Hareketsiz Yaşam Tarzına Adapte Olmuş Biriyim Uzun Süre Oturur/Uzanır Pozisyonda Kalıp Bir Anda Ayağa Kalkınca Göz Kararması Yaşıyordum Buna Çözüm Ararken Sıkılıp Gün içerisinde Şınav Çekmeye Başladım Spor Geçmişim 0 Set Halinde ilerledikçe Bir Anda 70 Şınav Aynı Çekebildiğimi Farkettim Ve 8 Gün içinde 300`den Fazla Olmaya Başladı. Hafiften Yorulduğun için Daha Rahat Uykuya Dalıyorum En Önemlisi de Göz Kararması Durumu Tamamen Geçti. Sorum ise Tükenene Kadar Çekmek Zararlı Mıdır Özellikle Her Gün?
Evet sayılar güzel gibi gözükebilir ama sürekli olmaz ise bir işe yaramaz. Sınırlarını zorlamanı tavsiye etmem yorulduğun zaman dinlenmen gerek. Şınav çok komplike bir hareket olduğu için çok faydalıdır. Sayılara takılma sürekli olmasına takıl.
Bu arada her gün sınav antrenmanı yapma günlere böl diğer günler farklı hareketler yaparsın.

Son düzenleme:

CVaRy

80+
Öncelikle yaş kaç ben 17 yaşındayım aynı anda 30 çekemiyorum hiç spor geçmişim yok. Başlamak istiyorum gelişmek için tavsiye verir misin?
19 Yaşındayım. Ben Sadece Sağlık için Şınav Çekiyorum Kendimi Daha iyi Hissediyorum Nedense Sen Şınavla Beraber Başka Şeyler de Deneyebilirsin Mesela Barfiks, Ağırlık Vb, ilk 2 - 3 Gün Doms Yani Kas Ağrıları Olucaktır Yukarıda da Dediğim Gibi, Üçüncü Günden Sonra Zaten Devamlılık Halinde Geçiyor Ağrılara Rağmen Spora devam Etmek Zararlı Mıdır inan Hiç Bir Bilgim Yok, Geçtikten Sonra Fazla Zorlamamaya Bak.

Evet sayılar güzel gibi gözükebilir ama sürekli olmaz ise bir işe yaramaz. Sınırlarını zorlamanı tavsiye etmem yorulduğun zaman dinlenmen gerek. Şınav çok komplike bir hareket olduğu için çok faydalıdır. Sayılara takılma sürekli olmasına takıl.
Bu arada her gün sınav antrenmanı yapma günlere böl diğer günler farklı hareketler yaparsın.
Bu Gün 400 Falan Olmuştur Herhalde 1 Ay Tamamlanana Kadar Günde 1000 Şınava ( Set Halinde ) Çıkarım Diye Düşünüyorum. Gidebildiği Yere Kadar.

Spora sıfırdan başlayacaksanız ilk günden 300 şınav ile başlanmaz, ilk 1 hafta toplam 150 diğer hafta 200 şeklinde arttırarak yapın, ve kendinizi çok zorlamayın.
Dostum ilk Başladığımda Gerçekten 10 Şınav Çekerken Bile Zorlandım Biraz Dinlenip Tekrar Denediğimde 20 Sonra - 30 - 40 Falan Derken Maksimum 90`a Kadar Geldi 1 Hafta içinde.

Rotangar

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,041
İsim
Efe
İlgilendiği Kategoriler
Bilgisayara ve yazılıma dair her şey
Instagram
rotangar__
Steam
https://steamcommunity.com/id/Rotangar/
Discord
Rotangar#2224
Sakatlanmadan Kasıt Tam Olarak Nedir Acaba? Kas Ağrıları ilk 3 Gün Zirve Noktaya Ulaştı 4 - 5 Günde Tamamen Geçti.
İncinmek o ağrılar normal benim bahsettiğim zedelemeniz falan.Yaşınız kaç bu arada ?

Top Bottom