Neler Yeni

Her oyunda fps Drop yiyorum

Dahası  
Reaksiyon skoru
54
İsim
Ahmet Tarık Türk
Sistem özelliklerim :
GTX 1060 6 GB
İntel İ5 7500
Asus b250 prime anakart
Her girdiğim oyunda fps Drop yiyorum en son ryse son of Rome girdim 60 FPS den 50 fpsleri dolaşıyor sonra 40 fpslere iniyor bazen şak diye 30 fpsin altına düşüyor .
Ram den dolayı sorun kaynaklanmıyor çünkü aynı sistemle çok iyi oynatıyor oyunu bu da linki :
Sorunun HDD’den veya SSD’den kaynaklandığını düşünüyorum şimdi HD Tüne ile tarama yapıyorum bu sorunu nasıl çözebilirim ?

Furkan²

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,019
İsim
Furkan
İlgilendiği Kategoriler
Kur'an_ı Kerim - Satranç - Piano - Tenis - Anime/Manga - Klasik Müzik - Felsefe - Krunker
Ram kaç Gb?

Furkan²

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,019
İsim
Furkan
İlgilendiği Kategoriler
Kur'an_ı Kerim - Satranç - Piano - Tenis - Anime/Manga - Klasik Müzik - Felsefe - Krunker
Drop yemen çok normal. Testlerde sıfırdan Windows kuruluyor ve oyun diski takılıp test ediliyor ama sen kişisel pc`nde başka programlar ve hizmetleri kullanıyorsun, bu yüzden testlerde ki sonuçlardan farklı alman da normal ve testteki aynı donanım dışında aynı driver kurulu olması lazım ayrıca her test videosu da doğru değil. 8Gb Ram daha eklersen sorunun çözülebilir. Zaten 8Gb Ram Windows`a bile yetmiyor.

OrkunJJ

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,704
İsim
Orkun
Ram ini 16 yapman lazım dostum. Büyük ihtimal ile bundan dolayı FPS drop yiyorsundur.
SSD ve HDD nin sağlık durumlarını kontrol et. HDD'ne bad sector taraması yap.

ProArk

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
173
İsim
Ömer Ünal
İlgilendiği Kategoriler
Bilgisayar ve oyunlar
8GB ram kullanıyordum. Oyun 10sn donduğunu bilirim. Şuan 16gb ram var. Donma olmuyor.

Dahası  
Reaksiyon skoru
54
İsim
Ahmet Tarık Türk
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
sorunu çözdüm bu video ile
Mesaj otomatik birleştirildi:

Sadece işlemci güç ayarlarını yaptım

OrkunJJ

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,704
İsim
Orkun
sorunu çözdüm bu video ile
Mesaj otomatik birleştirildi:

Sadece işlemci güç ayarlarını yaptım
İşlemci güç ayarları sorununu çözdüyse güzel. Videodaki diğer kısımları önermiyorum. Zamanında düşük sisteme sahipken bu tarz programların ve ayarların tillahını denedim hiçbir çözüm olmuyor. Faydasını görebildiğim tek yazılım Razer Cortex Game Booster. Oyuna girerken aktif ettiğinde hafızada gereksiz ram kullanan çoğu yazılımı kapatıyor ve boştaki ram miktarını mümkün oldukça arttırmaya çalışıyor.

Yeni ram alamıyorsan da sanal bellek miktarını arttır. 8192MB olarak sanal belleği ayarlarsan bir nebze de olsa işini görecektir. Sanal bellek normal ram kadar performanslı çalışmaz çünkü HDD ya da SSD deki alanı kullanarak ram in yetersiz geldiği durumlarda takviye görevinde bulunmaya çalışır. SSD den atanan sanal bellek HDD ye nazaran daha performanslı olacaktır.

Dahası  
Reaksiyon skoru
54
İsim
Ahmet Tarık Türk
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Teşekkürler deneyeceğim

Top Bottom