Neler Yeni

Her oyunda sürekli oyundan atıyor oyunum kapanıyor 2 3 kez de mavi ekran aldım

Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Erdoğan Zeybek
merhabalar yaklaşık 1 ay önce yeni bilgisayar aldım sistem özellikleri şöyle

işletim sistemi: Win 10 pro
RAM: GSKILL 16GB Ripjaws S5 6000Mhz CL36 DDR5 Siyah Single Kit Ram 2 Adet
SSD modeli: GoodRam 1TB PX600 Gen4x4 M.2 NVMe SSD (5000MB Okuma / 3200MB Yazma)
Ekran kartı: ASUS GeForce RTX 4060 DUAL OC 8GB GDDR6 DLSS 3 128 Bit Ekran Kartı
Anakart: ASUS PRIME A620M-K 6400MHz(OC) DDR5 Soket AM5 M.2 HDMI VGA mATX Anakart
İşlemci: AMD Ryzen 5 7500F 3.7 GHz 32MB Önbellek 6 Çekirdek AM5 5nm MPK İşlemci
PSU ve Kasa : GameBooster GB-G101B 650w 80+ Bronze USB 3.0 Mesh ARGB Fanlı Gaming Kasa

Bilgisayarın bütün diriverları güncel windows güncel tarama yaptım ve çok fazla araştırdım ama hala bir çözüm bulabilmiş ve sorunun ne olduğunu anlamış değilim bilgisayarım daha 55 derecenin üzreine
hiç çıkmadı hiç overclock da yapmadım biostan sadece ramleri 6000mhz e çektim torrent oyun da olsa orjinal oyun da olsa bazen çok uzun süre oynuyorum bir sorun çıkmıyor bazen 10 dakika sonra atıyor oyundan
valorant ne kadar zorlar bu bilgisayarı bilmiyorum ama ondan örnek verirsem gpu ve cpunun yüzde 30 veya en fazla 40 ı kullanılıyor oynarken bu ne kadar önemli bilmiyorum Userbenchmark testi yaptığımda her şey normal çıktı virüs taraması da yaptım bir sorun çıkmadı sebebini bilen veya yardım edebilicek varsa şimdiden teşekkür ederim çünkü bıktım bu sorundan.

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
20
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,754
İsim
Emre Zengin
merhabalar yaklaşık 1 ay önce yeni bilgisayar aldım sistem özellikleri şöyle

işletim sistemi: Win 10 pro
RAM: GSKILL 16GB Ripjaws S5 6000Mhz CL36 DDR5 Siyah Single Kit Ram 2 Adet
SSD modeli: GoodRam 1TB PX600 Gen4x4 M.2 NVMe SSD (5000MB Okuma / 3200MB Yazma)
Ekran kartı: ASUS GeForce RTX 4060 DUAL OC 8GB GDDR6 DLSS 3 128 Bit Ekran Kartı
Anakart: ASUS PRIME A620M-K 6400MHz(OC) DDR5 Soket AM5 M.2 HDMI VGA mATX Anakart
İşlemci: AMD Ryzen 5 7500F 3.7 GHz 32MB Önbellek 6 Çekirdek AM5 5nm MPK İşlemci
PSU ve Kasa : GameBooster GB-G101B 650w 80+ Bronze USB 3.0 Mesh ARGB Fanlı Gaming Kasa

Bilgisayarın bütün diriverları güncel windows güncel tarama yaptım ve çok fazla araştırdım ama hala bir çözüm bulabilmiş ve sorunun ne olduğunu anlamış değilim bilgisayarım daha 55 derecenin üzreine
hiç çıkmadı hiç overclock da yapmadım biostan sadece ramleri 6000mhz e çektim torrent oyun da olsa orjinal oyun da olsa bazen çok uzun süre oynuyorum bir sorun çıkmıyor bazen 10 dakika sonra atıyor oyundan
valorant ne kadar zorlar bu bilgisayarı bilmiyorum ama ondan örnek verirsem gpu ve cpunun yüzde 30 veya en fazla 40 ı kullanılıyor oynarken bu ne kadar önemli bilmiyorum Userbenchmark testi yaptığımda her şey normal çıktı virüs taraması da yaptım bir sorun çıkmadı sebebini bilen veya yardım edebilicek varsa şimdiden teşekkür ederim çünkü bıktım bu sorundan.
RAM XMP'si kaynaklı bir şey olabilir. RAM frekansını D.O.C.P/E.X.P.O açarak mı yükselttin? Minidump dosyalarınızı paylaşır mısınız? https://www.technopat.net/sosyal/konu/minidump-dosyalarini-paylasin.73053/

Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Erdoğan Zeybek
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
20
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,754
İsim
Emre Zengin
Evet Ram frekansını D.O.C.P açarak yükseltmiştim
A) Hocam Denuvo Anti Cheati kaldır bakalım.
B) Gameloop uygulamasını kaldır.
C) CrystalDiskMark adlı uygulamadan SSD hız testi yapar mısın?
D) NVIDIA ekran kartı sürücünü kaldırıp tekrardan kur:
1) Öncelikle ekran kartı sürücünüzü (https://www.nvidia.com.tr/download/driverResults.aspx/213160/tr) ve DDU'yu (https://www.guru3d.com/files-details/display-driver-uninstaller-download.html) indirin.
2) İnternet bağlantını kesin. Bilgisayarı güvenli modda başlatın. (Başlatmak için shift tuşuna basılı tutup bilgisayarı yeniden başlatın. Gelen ekranda Sorun Giderme/ Gelişmiş Seçenekler/ Başlangıç Ayarları yeniden başlata basın. Gelen ekranda F4 ya da 4 tuşuna basın. Bilgisayar güvenli modda başlayacak.) Şimdi DDU'u açın ilk gelen ekranı kapatın ve ekran kartı sürücünüzü seçin. Seçtikten sonra sol üstte Temizledikten sonra yeniden başlat (Tavsiye Edilen) seçeneğini göreceksin ona bas ve sürücüyü kaldırın. Sürücüyü kaldırdıktan sonra bilgisayar kendini yeniden başlatacak.
3) Masaüstü geldiğinde indirmiş olduğunuz ekran kartı sürücünüzü kurabilirsiniz. Kurduktan sonra internetinizi bağlayın ve sisteminizi yeniden başlatın.

Başta C maddesini yapıp ekran görüntüsü atarsan sevinirim. Eğer o değerler normal çıkarsa BIOS'tan D.O.C.P'yi kapatıp oyunlardan atma sorunun devam edip etmeyeceğine bakmanı isteyeceğim.

Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Erdoğan Zeybek
A) Hocam Denuvo Anti Cheati kaldır bakalım.
B) Gameloop uygulamasını kaldır.
C) CrystalDiskMark adlı uygulamadan SSD hız testi yapar mısın?
D) NVIDIA ekran kartı sürücünü kaldırıp tekrardan kur:
1) Öncelikle ekran kartı sürücünüzü (https://www.nvidia.com.tr/download/driverResults.aspx/213160/tr) ve DDU'yu (https://www.guru3d.com/files-details/display-driver-uninstaller-download.html) indirin.
2) İnternet bağlantını kesin. Bilgisayarı güvenli modda başlatın. (Başlatmak için shift tuşuna basılı tutup bilgisayarı yeniden başlatın. Gelen ekranda Sorun Giderme/ Gelişmiş Seçenekler/ Başlangıç Ayarları yeniden başlata basın. Gelen ekranda F4 ya da 4 tuşuna basın. Bilgisayar güvenli modda başlayacak.) Şimdi DDU'u açın ilk gelen ekranı kapatın ve ekran kartı sürücünüzü seçin. Seçtikten sonra sol üstte Temizledikten sonra yeniden başlat (Tavsiye Edilen) seçeneğini göreceksin ona bas ve sürücüyü kaldırın. Sürücüyü kaldırdıktan sonra bilgisayar kendini yeniden başlatacak.
3) Masaüstü geldiğinde indirmiş olduğunuz ekran kartı sürücünüzü kurabilirsiniz. Kurduktan sonra internetinizi bağlayın ve sisteminizi yeniden başlatın.

Başta C maddesini yapıp ekran görüntüsü atarsan sevinirim. Eğer o değerler normal çıkarsa BIOS'tan D.O.C.P'yi kapatıp oyunlardan atma sorunun devam edip etmeyeceğine bakmanı isteyeceğim.
Dİğer dediklerinizi yapmadım C maddesi şu şekilde

Ekler

• resim_2023-10-30_135835257.png
    resim_2023-10-30_135835257.png
    30.7 KB · Hit: 32

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
20
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,754
İsim
Emre Zengin
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Erdoğan Zeybek
Arka planda bir şey açık olmadan bu testi tekrarlar mısın? Bir bak bakalım bir değişiklik olacak mı?
her şeyi kapattığımı düşünüyorum bu sefer de böyle ve diğer yazdıklarınızı yaptım çok vaktim yoktu uzun süre test edemedim ama herhangi bir atma veya donma olmadı daha yüksek sistem gerektiren oyunlarla tekrar deneyeceğim sizi bilgilendiririm

Ekler

• resim_2023-10-30_163853380.png
    resim_2023-10-30_163853380.png
    30.2 KB · Hit: 30

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
20
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,754
İsim
Emre Zengin
her şeyi kapattığımı düşünüyorum bu sefer de böyle ve diğer yazdıklarınızı yaptım çok vaktim yoktu uzun süre test edemedim ama herhangi bir atma veya donma olmadı daha yüksek sistem gerektiren oyunlarla tekrar deneyeceğim sizi bilgilendiririm
Şimdi değerler normal görünüyor hocam. Eğer sorun olursa D.O.C.P'yi kapatıp test et bakalım.

Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Erdoğan Zeybek
Şimdi değerler normal görünüyor hocam. Eğer sorun olursa D.O.C.P'yi kapatıp test et bakalım.
Bu değerler Valorant gibi ortalama bir oyunu oynarken normal mi sizce

Ekler

• resim_2023-10-31_224655362.png
    resim_2023-10-31_224655362.png
    83 KB · Hit: 35
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
995,893
Üyeler
157,445