Neler Yeni

Her şeyi düzgün yapan sistem oyuna girince reset sorunu

Jeje

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Cem Yusufoglu
Merhabalar ilgili bilgili arkadaşlar abiler kardeşler…
Henüz bir kaç günlük topladığım sistemde üzücü bir durum yaşıyorum…
Oyuna girdikten 20 dk (max) sonra kendini resetliyor. Onun dışında hiç bir aktivitemde böyle vbir sorun olmuyor .
Anakart cpu hatası verdiği için
asus z490 A gaming bios update yapıldı (tarafımca değil malumunuz böyle bir teknik bilgim yok)
İ9 11900K
3080 ti palit gaming pro
Neo forza Mars 16X2
Gamebooster 360mm sıvı soğutma
850 80+ Gold psu

başka gereken bir şey var ise yardım ve yönlendirmenizi rica ederim.

bir de oyuna girince
Sıvı soğutma çalışmıyor
Ayrıca monitör LG 27 Gn800b an incorrect display port hatası veriyor.
Dp ekran kartına bağlıdır ana karta takıp denemedim.
İlgi ve alakanız için teşekkür eder, konu açma ile ilgili yanlış bir şey yaptıysam affınızı rica ederim

Banxtre

80+ Gold
En İyi Cevap
21
Dahası  
Reaksiyon skoru
18,045
İsim
Batuhan
İlgilendiği Kategoriler
E-Ticaret
Merhabalar ilgili bilgili arkadaşlar abiler kardeşler…
Henüz bir kaç günlük topladığım sistemde üzücü bir durum yaşıyorum…
Oyuna girdikten 20 dk (max) sonra kendini resetliyor. Onun dışında hiç bir aktivitemde böyle vbir sorun olmuyor .
Anakart cpu hatası verdiği için
asus z490 A gaming bios update yapıldı (tarafımca değil malumunuz böyle bir teknik bilgim yok)
İ9 11900K
3080 ti palit gaming pro
Neo forza Mars 16X2
Gamebooster 360mm sıvı soğutma
850 80+ Gold psu

başka gereken bir şey var ise yardım ve yönlendirmenizi rica ederim.

bir de oyuna girince
Sıvı soğutma çalışmıyor
Ayrıca monitör LG 27 Gn800b an incorrect display port hatası veriyor.
Dp ekran kartına bağlıdır ana karta takıp denemedim.
İlgi ve alakanız için teşekkür eder, konu açma ile ilgili yanlış bir şey yaptıysam affınızı rica ederim
Anakartın verdiği CPU hatasının ismini yazar mısınız?
Bir de sıvı soğutma nasıl çalışmıyor ?Fanları mı duruyor ?

Jeje

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Cem Yusufoglu
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Anakartın verdiği CPU hatasının ismini yazar mısınız?
Bir de sıvı soğutma nasıl çalışmıyor ?Fanları mı duruyor ?
Cpu hatası adını göremiyorum direkt ekran donuyor ve siyah ekran ve reset masaüstü geliyor.
Sıvı soğıtma fanı hiç çalışmıyor dönmüyor ama rgbleri yanıyor
Kasa da xigmatek 6 fan hiç durmadan çalışıyor.
Nereden bakabilirim cpu hata koduna ?
Kıt kanaat bilgimle nette olay görüntülyecisine bakmam gerektiğini gördüm 6 önemli hata da kernel psu sanırım güç kapanması gibi bişeydi.
Yönlendirirseniz bakarım her türlğ bilgiyi sunarım.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Fanlar çalışıyor mu isidan dolayi kapanma ihtimali var mi?

yepyeni bilgisayar ısıdan kaynaklanması akıl karımı sence?
Fanlar (kasa ) çalışıyor. Isıdan dolayı işlemciden kaynaklı kapanır mı bilemiyorum 10 yıllık laptopum evet kapanıyordu ama bilmediğim bir konu burada üstadlar var sallamak istemiyorum o yüzden bilmiyorum inanın. Anakart işlemciyi update etmeden çalışmadığımiçinmkurulum aşamasında ekran alamadıgımız için bios update yapıldı. Ayrıca her ürün sıfır ve faturalı kutusundan cıkalı bugün 3. Gün.

Memo256

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Mehmet
Cpu hatası adını göremiyorum direkt ekran donuyor ve siyah ekran ve reset masaüstü geliyor.
Kıt kanaat bilgimle nette olay görüntülyecisine bakmam gerektiğini gördüm 6 önemli hata da kernel psu sanırım güç kapanması gibi bişeydi.

Fanlar (kasa ) çalışıyor. Isıdan dolayı işlemciden kaynaklı kapanır mı bilemiyorum 10 yıllık laptopum evet kapanıyordu ama bilmediğim bir konu burada üstadlar var sallamak istemiyorum o yüzden bilmiyorum inanın. Anakart işlemciyi update etmeden çalışmadığımiçinmkurulum aşamasında ekran alamadıgımız için bios update yapıldı. Ayrıca her ürün sıfır ve faturalı kutusundan cıkalı bugün 3. Gün.
Valla yeni olup olmamasi biseyi degistirmez Sistemin son performansli olmasıda bisey degistirmez. Demekki yanlis giden biseyler var ki sordum. Fan çalışmıyorsa kapanma ihtimali evet akıl kârı . Çalışıp ona ragmen sistem kapatiyorsa yazılımsal sıkıntı olabilir. Sicaklik sınırlandırma veya baska bi hata. Hata ismi nedir

Banxtre

80+ Gold
En İyi Cevap
21
Dahası  
Reaksiyon skoru
18,045
İsim
Batuhan
İlgilendiği Kategoriler
E-Ticaret

Hocam eğer oyuna girdiğinde sıvı soğutma tamamen fanları durduruyorsa muhtemelen işlemci ısınıp kapanıyordur.

Sıvı soğutmanın fanları sistem normal masaüstündeyken calisiyor ama oyunda kapanıyor değil mi?
Durum bu şekildeyse sistem ısı sebebi ile kapanıyordur diye tahmin ediyorum.

Jeje

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Cem Yusufoglu
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Valla yeni olup olmamasi biseyi degistirmez Sistemin son performansli olmasıda bisey degistirmez. Demekki yanlis giden biseyler var ki sordum. Fan çalışmıyorsa kapanma ihtimali evet akıl kârı . Çalışıp ona ragmen sistem kapatiyorsa yazılımsal sıkıntı olabilir. Sicaklik sınırlandırma veya baska bi hata. Hata ismi nedir
Hata ismi yok görünmüyor. Mutlaka bir sorun vardır sıfırda olsa son sistemde olsa bir şeyler ters gidebiliyor
Hocam eğer oyuna girdiğinde sıvı soğutma tamamen fanları durduruyorsa muhtemelen işlemci ısınıp kapanıyordur.

Sıvı soğutmanın fanları sistem normal masaüstündeyken calisiyor ama oyunda kapanıyor değil mi?
Durum bu şekildeyse sistem ısı sebebi ile kapanıyordur diye tahmin ediyorum.
Hocam sıvı soğutma masaüstünde de çalışmıyor sadece ışıkları yanıyor hiç bir zaman çalışmıyor yani soğutmanın fanları. Video film müzik excel gibi kullandığım şeyler aksine kasa fanları her dk çalışıyor.

Banxtre

80+ Gold
En İyi Cevap
21
Dahası  
Reaksiyon skoru
18,045
İsim
Batuhan
İlgilendiği Kategoriler
E-Ticaret
Hata ismi yok görünmüyor doğrudur.

Hocam masaüstünde de çalışmıyor sıvı soğutmakta ışıkları dışında hiç bir zaman hiç bir işlem yaparken çalışmıyor fanlar sıvı soğutmada aksine kasa fanları her dk çalışıyor.
Hocam sizin fanların pwm bağlantıları yani fanların güç bağlantıları yapılı olduğundan emin misiniz?
Sisteminiz ısıdan kapanıyodur o sıvı soğutma fanları dönmüyorsa ve normal bir durum ısıdan kapanması çünkü soğutacak bir hava vurmuyor radyatöre.

Montajı yapan arkadaşa sorun sıvı soğutmanın pwm fan bağlantılarını yapmış mı ?

• Beğen
Reaksiyonlar: Jeje

Jeje

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Cem Yusufoglu
Hocam sizin fanların pwm bağlantıları yani fanların güç bağlantıları yapılı olduğundan emin misiniz?
Sisteminiz ısıdan kapanıyodur o sıvı soğutma fanları dönmüyorsa ve normal bir durum ısıdan kapanması çünkü soğutacak bir hava vurmuyor radyatöre.

Montajı yapan arkadaşa sorun sıvı soğutmanın pwm fan bağlantılarını yapmış mı ?
Sordum hocam şimdi yarın kasayı yükleyip götüreceğim.
Sonucunda bi şekilde sorunu çözeceğiz kaç yıllık birikim heves hayaller. Netice ne olursa olsun neden oldugunu yazacağım buraya .
Merak ettiğim nokta bios update ile ilgili olma ihtimali var mıdır ?
ram ana kart ve işlemci ile uyumlu mudur?
Bilgisiz sorularım bunlar bir dayanağı yok saçmalıyor olabilirim affola.

EMREG

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,412
İsim
napcan
İlgilendiği Kategoriler
Hım...her şey
Instagram
no
Steam
no
Facebook
no
Twitter
yok
Discord
no
Reddit
yok

Banxtre

80+ Gold
En İyi Cevap
21
Dahası  
Reaksiyon skoru
18,045
İsim
Batuhan
İlgilendiği Kategoriler
E-Ticaret
Sordum hocam şimdi yarın kasayı yükleyip götüreceğim.
Sonucunda bi şekilde sorunu çözeceğiz kaç yıllık birikim heves hayaller. Netice ne olursa olsun neden oldugunu yazacağım buraya .
Merak ettiğim nokta bios update ile ilgili olma ihtimali var mıdır ?
ram ana kart ve işlemci ile uyumlu mudur?
Bilgisiz sorularım bunlar bir dayanağı yok saçmalıyor olabilirim affola.
Montajla ilgili bir durum gibi gözüküyor ,sistem de zaten sıcaklıktan kapanıyordur bu hali ile kullanmayın .
Yarın götürürsünüz montajı tam anlamıyla yapmasını söyleyin ,yaptıktan sonra zaten işlemci artık soğutmaya sahip olduğu için sistem ısı sebebiyle kapanmayacaktır.

yepyeni bilgisayar ısıdan kaynaklanması akıl karımı sence?
Ek olarak bilmediğiniz konular ile ilgili yorum yapmayınız .
Sıvı soğutucu çalışmadığına göre sistem ısı sebebi ile kapanıyor ,konuyu okumadan boş yorum atmayın.

Top Bottom