Neler Yeni

HG255s Modemi Router'e bağlayamamak

Flexi

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
ibrahim
Merhaba, Superonline altyapısını kullanan Vodafone'dan internet alıyorum ve çok kötü Wi-Fi sorunumuz olduğu için TP-Link AX23 Routeri aldım. Sorunum şu HG255s modemim fiber kutusu ile birlikte WAN kablosuyla birbirine bağlı ve routerin WAN girişinden modemi bir birine bağlayamıyorum. HG255s modem yerine routeri direkt kullandığımda enthernet çalışmıyor ama Wi-Fi sorunsuz şekilde interneti veriyor. Bu durumda ne yapmalıyım? Belirtmeyi unuttuğum bir şey daha Router Wi-Fi ile 192.168.1.1 sayfasına erişilmiyor ama internet kullanılabilir durumda. Ethernet çoğaltıcılar Wan girişinde işe yarar mı? veya absürt mü bir çözüm olur? Başka çözüm önerisi olan var mı? Modemin arayüzünde köprü vs gibi bir özelliğe rastlamadım.

DePiedra54

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
242
İsim
Eren Bilal Cihan
Merhaba, Superonline altyapısını kullanan Vodafone'dan internet alıyorum ve çok kötü Wi-Fi sorunumuz olduğu için TP-Link AX23 Routeri aldım. Sorunum şu HG255s modemim fiber kutusu ile birlikte WAN kablosuyla birbirine bağlı ve routerin WAN girişinden modemi bir birine bağlayamıyorum. HG255s modem yerine routeri direkt kullandığımda enthernet çalışmıyor ama Wi-Fi sorunsuz şekilde interneti veriyor. Bu durumda ne yapmalıyım? Belirtmeyi unuttuğum bir şey daha Router Wi-Fi ile 192.168.1.1 sayfasına erişilmiyor ama internet kullanılabilir durumda. Ethernet çoğaltıcılar Wan girişinde işe yarar mı? veya absürt mü bir çözüm olur? Başka çözüm önerisi olan var mı? Modemin arayüzünde köprü vs gibi bir özelliğe rastlamadım.
O tarz bir özellik olması lazım bende Tp-link router kullanıyorum arayüzde gördüm diye hatırlıyorum

Flexi

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
ibrahim
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
@DePiedra54 Arkadaşın ayar var demesi ile Durumu çözdüm, çözümü anlatayım. Modem ile Router arasında ki Ethernet veya WAN kablosunu routerin WAN, modemin ise lan4 girişlerine taktım. Modem arayüzünde ağ geçişini otomatikten çıkardım ve kanalları otomatik seçimden çıkararak 2.4 için kanal 11, 5.4 kanal için 40 olanı işaretledim. Köprü WDS ayarlarına gelip Router arkasında bulunan MAC adresini kaydettim her iki kanal için. Router arayüzünden bağlantı tipini Dynamic IP olarak değiştirdim ve sorun çözüldü bağlantı tamamlandı.

Son düzenleme:
Top Bottom