Neler Yeni

Hisse nedir,nasıl alınır,değerlenince nasıl satarız?

@TheDark

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,432
İsim
Mehmet XXX
Hisse nedir,nasıl alınır,değerlenince nerden çekebiliriz?

Klnst

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
15
İsim
Moni trix
Hisse nedir,nasıl alınır,değerlenince nerden çekebiliriz?
Bankaların mobil uygulamalarından alım-satım yapabilirsin. Ama bankalar komisyonu çok alıyor. Birde bazı güvenilir aracı kurumlar oluyor komisyon oranı bankaya oranla daha düşük onları kullanabilirsin. Aynı şekilde siteden banka hesabına direk çekebiliyorsun.

@TheDark

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,432
İsim
Mehmet XXX
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Bankaların mobil uygulamalarından alım-satım yapabilirsin. Ama bankalar komisyonu çok alıyor. Birde bazı güvenilir aracı kurumlar oluyor komisyon oranı bankaya oranla daha düşük onları kullanabilirsin. Aynı şekilde siteden banka hesabına direk çekebiliyorsun.
Mesela diyelim Adel'den hisse aldık.Bunu başka bir yerden alamıyoruz mu?Başka yerde satamıyor muyuz?
Komisyonu çok alıyormuş banka.

Klnst

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
15
İsim
Moni trix
Hayır bildiğim kadarıyla aldığın platformdan satış yapabiliyorsun.(eğer sorunu doğru anladıysam :D)

@TheDark

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,432
İsim
Mehmet XXX
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Hayır bildiğim kadarıyla aldığın platformdan satış yapabiliyorsun.(eğer sorunu doğru anladıysam :D)
Peki hisseyi hangi güvenilir siteden alcam?
Değerlendiklerini hangi siteden takip ederim?

Klnst

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
15
İsim
Moni trix
Şimdi bir site öneririm onların şeyliği tutar bişeler olur falan filan.
O yüzden internetten biraz araştırıp mümkünse çevrenden 1.ağızdan öneri alman daha iyi olur.
Hisselerdeki artışı ve azalışı ; https://tr.investing.com bu siteden bakabilirsin bilinen bir sitedir.

Borsa Kaplanı

80+ Gold
En İyi Cevap
2
Sorun olursa sor bana. Tradingview üstünden takip et durumları ve hisseleri. Herhangi bir internet/ mobil bankacılık üstünden alabilirsin. İş bankası ve ziraat en tercih edilenler.

Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
Burak Baran
Mesela diyelim Adel'den hisse aldık.Bunu başka bir yerden alamıyoruz mu?Başka yerde satamıyor muyuz?
Komisyonu çok alıyormuş banka.
İstediğin yerden istediğin miktarda alabilirsin, komisyon falan bunlara takılma bunlar 10 bin lirada 10 tl gibi bir ücrettir maksimum büyük düşün.

Son düzenleme:

Borsa Kaplanı

80+ Gold
En İyi Cevap
2
Uygulamalar veya internet sitesi aracılığıyla hisse senedi alabilirsin, bitcoin falan böyle şeyleri geç bitcoin i denetleyen bir kurum bile yok dünyada. Alış/satış için emir iletiyorsun şu fiyattan şu kadar miktar satıcam diye emrin borsaya iletiliyor eğer o fiyata gelirse emir gerçekleşiyor ve para 1-2 gün içinde hesabına yatıyor.
Mesaj otomatik birleştirildi:

İstediğin yerden istediğin miktarda alabilirsin, komisyon falan bunlara sakın takılma bunlar 10 bin lirada 10 TL gibi bir ücrettir maksimum büyük düşün.
Bitcoin hakkında bilgin olduğunu düşünmüyorum.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bitcoin' i özel yapan şey zaten devletlerin kontrolü altında olmaması.

Borsa Kaplanı

80+ Gold
En İyi Cevap
2
Eh işte, demek istediğim borsa istanbul gibi bir muhatabın yok. Neden illegal işlerde bitcoin kullanılır bilir misin?
Tabiiki biliyorum fakat şuan konunun al sat kısmındayız. Blockchain ağına emir gönderio almıyorsun coin i. Borsalar üstünden yapılıyor. Güvenilir bir olay, işi bilene kazandırır.

Top Bottom