Neler Yeni

Hızım yüksek ama ping çok

Executhor

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
18
İsim
Berkay
Arkadaşlar 50Mbps TT paket kullanıyoruz. Eski evde bu internet ile CS:GO da 30-60 arası ping, Valorant da 16-18 arası alırken şimdi CS:GO da 85-110 arası valorant da 30 ping alıyorum. Şimdi yeni eve taşındık. Bu evde hızı aşağıya bırakacağım. Neden bu kadar yüksek ping aldığımı anlamış değilim. Yardımcı olursanız sevinirim. Hat değerlerimi de aşağıya bırakıyorum.
Ekran Görüntüsü (27).png
Ekran Görüntüsü (28).png

lerensavasl

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,224
İsim
Eren Savaş
Bildiğim kadarıyla konuşursam, pingin hızlarla bir alakası yok. Ben mesela 8-10mb download, 0.6 upload hıza sahibim. Pingim de seninki gibi. TTNET ping konusunda bu sıralar beni çok geriyor. Yaklaşık 2 aydır ping problemi çekiyorum. Arayıp görüştüğümde her zaman "çözüyorlar" :D Ama sen yine de bir arayıp görüşsen iyi olabilir.

Executhor

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
18
İsim
Berkay
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Bildiğim kadarıyla konuşursam, pingin hızlarla bir alakası yok. Ben mesela 8-10mb download, 0.6 upload hıza sahibim. Pingim de seninki gibi. TTNET ping konusunda bu sıralar beni çok geriyor. Yaklaşık 2 aydır ping problemi çekiyorum. Arayıp görüştüğümde her zaman "çözüyorlar" :D Ama sen yine de bir arayıp görüşsen iyi olabilir.

Aradığımızda hep aynı şey. Düşürmenin bir yolu var mı?

lerensavasl

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,224
İsim
Eren Savaş

LogiMess

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,736
İsim
Gtx 1090Tİ
Arkadaşlar 50Mbps TT paket kullanıyoruz. Eski evde bu internet ile CS:GO da 30-60 arası ping, Valorant da 16-18 arası alırken şimdi CS:GO da 85-110 arası valorant da 30 ping alıyorum. Şimdi yeni eve taşındık. Bu evde hızı aşağıya bırakacağım. Neden bu kadar yüksek ping aldığımı anlamış değilim. Yardımcı olursanız sevinirim. Hat değerlerimi de aşağıya bırakıyorum.
Alıntıyı görüntüle
Alıntıyı görüntüle
ping modem ile alakalıdır

leroxy

80+ Platinum
En İyi Cevap
24
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,918
İsim
Alp
İlgilendiği Kategoriler
İnternet Hizmetleri - Yayın Servisleri - Riot Games

Executhor

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
18
İsim
Berkay
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

LogiMess

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,736
İsim
Gtx 1090Tİ
Evet kablolu. Hatta zayıflanmanın zararları nelerdir? ve Nasıl düzeltilebilir?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hocam eski evde ping değerlerim müthişti. Yeni evde pingim yüksek. Modemle alakalı oluğunu düşünmüyorum.
altyapınız iyi mi ?

leroxy

80+ Platinum
En İyi Cevap
24
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,918
İsim
Alp
İlgilendiği Kategoriler
Evet kablolu. Hatta zayıflanmanın zararları nelerdir? ve Nasıl düzeltilebilir?
Pingi etkiler. Kesinti yaratmaya müsait bir alan oluşturur, zararlıdır ve hatta gelen hızın tamamı alınamayabilir.
Modem ile ankastre arasındaki kablonun uygun bir cat6 ile değişimi yapılarak.

Executhor

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
18
İsim
Berkay
altyapınız iyi mi ?

Attım hocam fotoğrafı. Siz daha iyi anlarsınız iyi mi? kötümü.Ekran Görüntüsü (32).png
Mesaj otomatik birleştirildi:

Pingi etkiler. Kesinti yaratmaya müsait bir alan oluşturur, zararlıdır ve hatta gelen hızın tamamı alınamayabilir.
Modem ile ankastre arasındaki kablonun uygun bir cat6 ile değişimi yapılarak.

Peki hocam bunu nasıl yapacağız. Zor bir işlem mi? Şuan elimde 15 metre bir cat 6 kablo var ama nasıl yapacağımı bilmiyorum

leroxy

80+ Platinum
En İyi Cevap
24
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,918
İsim
Alp
İlgilendiği Kategoriler
Siz daha iyi anlarsınız iyi mi? kötümü.
İyi değil işte. Hat zayıflaması olmuş 20, Alım gücü deseniz ilginç.
Peki hocam bunu nasıl yapacağız. Zor bir işlem mi? Şuan elimde 15 metre bir cat 6 kablo var ama nasıl yapacağımı bilmiyorum
15 Metre ankastre ile modem arasındaki hat için yetmeyebilir. Uçsuz bir cat6 kablo temin edip elektrikçi çağırıp eskilerini sökerek döşettirin. Sonra telekomu çağırıp ankastreye bağlantıyı sağlarsınız.

Executhor

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
18
İsim
Berkay
İyi değil işte. Hat zayıflaması olmuş 20, Alım gücü deseniz ilginç.

15 Metre ankastre ile modem arasındaki hat için yetmeyebilir. Uçsuz bir cat6 kablo temin edip elektrikçi çağırıp eskilerini sökerek döşettirin. Sonra telekomu çağırıp ankastreye bağlantıyı sağlarsınız.

Peki hocam sağ olun yardımlarınız için.

Ege Can

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
LABELC5
Instagram
egecawn
Alıntıyı görüntüle
Alıntıyı görüntüle
knk çok rahatsızsan paket değiştircek durumda değilsen internetten xiaomi wifi güçlendirici al pc'nin takılı olduğu prize tak iş görebilir

Top Bottom