Neler Yeni

[HOI4] "Super Turkey" Modu (İptal Edildi)

Bura.K

80+ Silver
Merhabalar, HOI4 için gelişmiş bir Türkiye modu yapmak istedim.
İlk başta Odak Ağacını tamamladım. Tabi tamamladım derken, tam olarak tamam değil. Daha onlarca yol eklenecek. Aşağıdaki hali Odak ağacının sadece %40'ı falandır
Fotoğraflar neden karışık ya da böyle diye sormayın, sığdıramadım program ile birleştirerek yaptım.

1.png
2.png
3.png

Ve 3. Odak Ağacının fotoğrafa sığdıramadım kısmı:
5-5.png

Mod üzerinde "Osmanlı Yolu" vesaire de ekleniyor.
1673741937667.png

Aynı zamanda yol öneriniz varsa alabilirim. "Kemalizm" yolunu devam ettirmeyi düşünüyorum. Onun dışında Kemalizm'e giderseniz yeni bir ideoloji geliyor. "Kemalizm" ideolojisi geliyor ve CHP, Tarafsız değil Kemalizm ideolojisine bağlı Militarist Demokrat bir parti oluyor.

Yeni Teknoloji Araştırmaları içinde çalışıyorum. Milli Piyade tüfekleri, uçakları ekleyeceğim.
Aynı zamanda Eventler de o tarihe uygun olacak. Yani tarihte sallıyorum 13 Mayıs günü kötü bir şey oldu, fazla bir önemi olmasa dahi gerçeklik açısından ekleyeceğim.

Mod'un maksimum 1 aya Odak ağacı biter. 1-2 haftada Eventleri düzenlerim, geri kalan süre veya güncellemeler Teknolojik Araştırmalara yönelik olur.

Bu arada yukarıda gördüğünüz Odak Ağacı Uygulamasından yapıldı, zaten bilenler fark etmiştir. Sadece zemini hazırlamak ve göstermek için bu uygulamayı kullandım. Yani Mod, basit bir uygulamadan yapılmayacak.

Besim Tibuk

80+ Gold
Oyundaki ekonomi mantığı değişebilse keşke. Daha gerçekçi olmalıydı.

Neyse bu düzeltebileceğin bir şey değil. Ben odakları beğendim ama biraz sade kaçmış. İyi çalışmalar.

Bura.K

80+ Silver
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

Neyse bu düzeltebileceğin bir şey değil. Ben odakları beğendim ama biraz sade kaçmış. İyi çalışmalar.
İsterseniz Ekonomik olarak düzenleme yapabilirim. Yani Millenium Dawn'daki gibi. İşte PP ile silah alışverişi yaparsın, banka binaları getiririz. Okul binaları, hastane, karakol binaları falan. Bunlar üzerinden Bufflar alırsın.

Mod'un tam versiyonu çıkarsa buna kıyas daha dolu olacak. Teşekkürler.

İsminizi görünce aklıma bir Odak yolu daha geldi. Liberal bir yol ekleyebilirim. Liberal ve Sosyalist bir yol. Nasıl olur?

Besim Tibuk

80+ Gold
İsterseniz Ekonomik olarak düzenleme yapabilirim. Yani Millenium Dawn'daki gibi. İşte PP ile silah alışverişi yaparsın, banka binaları getiririz. Okul binaları, hastane, karakol binaları falan. Bunlar üzerinden Bufflar alırsın.

Mod'un tam versiyonu çıkarsa buna kıyas daha dolu olacak. Teşekkürler.
Karakol, hastane vb. saçma olur. Oynayanı bunaltacaktır. Silah işi olabilir ama ben direkt parasal bir sistemden bahsetmiştim. Dediğiniz olabilir ama. Kaiserreich modundaki borç mantığı da olabilir.
Mesaj otomatik birleştirildi:

İsminizi görünce aklıma bir Odak yolu daha geldi. Liberal bir yol ekleyebilirim. Liberal ve Sosyalist bir yol. Nasıl olur?
Hm demokrat yolu "Liberal demokrat" yapmak yeterli olacaktır. Altında ise devletçi-piyasacı olma yolu olsun ve ona göre buff versin. Bence böyle daha iyi olacaktır.

Bura.K

80+ Silver
Hm demokrat yolu "Liberal demokrat" yapmak yeterli olacaktır. Altında ise devletçi-piyasacı olma yolu olsun ve ona göre buff versin. Bence böyle daha iyi olacaktır.
Yapmaya çalışırım hocam. Diğer ülkere de Odak Ağacı eklemek durumundayım. Türkiye'ye bu kadar Odak eklemek oyun dengesini bozacaktır. Büyük ihtimalle en erken 3 aya tam olarak çıkar mod. Teşekkürler fikir için.

Besim Tibuk

80+ Gold
Yapmaya çalışırım hocam. Diğer ülkere de Odak Ağacı eklemek durumundayım. Türkiye'ye bu kadar Odak eklemek oyun dengesini bozacaktır. Büyük ihtimalle en erken 3 aya tam olarak çıkar mod. Teşekkürler fikir için.
Rica ederim. Sorun/öneri isteğin olursa her zaman buradayım👊

Remi

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,025
İsim
Mustafa Yüksel
İlgilendiği Kategoriler
Bilim, Tarih
Instagram
@remileas
Discord
lrearis
İlk başta Odak Ağacını tamamladım. Tabi tamamladım derken, tam olarak tamam değil. Daha onlarca yol eklenecek. Aşağıdaki hali Odak ağacının sadece %40'ı falandır
Fotoğraflar neden karışık ya da böyle diye sormayın, sığdıramadım program ile birleştirerek yaptım.

Alıntıyı görüntüle

Alıntıyı görüntüle

Aynı zamanda yol öneriniz varsa alabilirim. "Kemalizm" yolunu devam ettirmeyi düşünüyorum. Onun dışında Kemalizm'e giderseniz yeni bir ideoloji geliyor. "Kemalizm" ideolojisi geliyor ve CHP, Tarafsız değil Kemalizm ideolojisine bağlı Militarist Demokrat bir parti oluyor.

Yeni Teknoloji Araştırmaları içinde çalışıyorum. Milli Piyade tüfekleri, uçakları ekleyeceğim.
Aynı zamanda Eventler de o tarihe uygun olacak. Yani tarihte sallıyorum 13 Mayıs günü kötü bir şey oldu, fazla bir önemi olmasa dahi gerçeklik açısından ekleyeceğim.

Mod'un maksimum 1 aya Odak ağacı biter. 1-2 haftada Eventleri düzenlerim, geri kalan süre veya güncellemeler Teknolojik Araştırmalara yönelik olur.

Bu arada yukarıda gördüğünüz Odak Ağacı Uygulamasından yapıldı, zaten bilenler fark etmiştir. Sadece zemini hazırlamak ve göstermek için bu uygulamayı kullandım. Yani Mod, basit bir uygulamadan yapılmayacak.
Bence Agora'dan birilerine ulaşın hocam size yardımcı olabilecek birisi varsa oradadır hatta modunuzu kendi modlarına bile ekleyebilirler

Dahası  
Reaksiyon skoru
1,819
İsim
Doruk

Alıntıyı görüntüle

Alıntıyı görüntüle

Better Turkey + diye çok büyük kapsamlı bir Türkiye modu var zaten.Amacınız atölyede yüksek indirmeyse gerçekten sıkı çalışmalısınız.O modun dosyalarından birkaç bir şey alabilirsiniz beğendiğiniz focuslar için
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ayrıca Focuslar için bir tavsiye farklı ideolojilerin focuslarını “load_focus” komutuyla ideoloji değiştirme focusuna gittiğimiz zaman ayrı bir focus tree yüklenecek gibi yapabilirsiniz.Öbür türlü bir sürü ideoloji yolu var görüntü kirliliği oluyor.Şu an telefondayım Pc’ye geçersem dosyalar üzerinden de gösterebilirim

Son düzenleme:

Bura.K

80+ Silver
Better Turkey + diye çok büyük kapsamlı bir Türkiye modu var zaten.Amacınız atölyede yüksek indirmeyse gerçekten sıkı çalışmalısınız.O modun dosyalarından birkaç bir şey alabilirsiniz beğendiğiniz focuslar için
Better Turkey+ modu DLC'li bir mod ve benim yapacağım mod ile yakın kapsamda yer alacak.
Ayrıca Focuslar için bir tavsiye farklı ideolojilerin focuslarını “load_focus” komutuyla ideoloji değiştirme focusuna gittiğimiz zaman ayrı bir focus tree yüklenecek gibi yapabilirsiniz.Öbür türlü bir sürü ideoloji yolu var görüntü kirliliği oluyor.Şu an telefondayım Pc’ye geçersem dosyalar üzerinden de gösterebilirim
Ayarlayacağım hocam. Göstermelik için Odakları böyle koydum. Sizin dediğiniz gibi yapacağım.

Bura.K

80+ Silver
Mod iptal edildi. Burada paylaşmayı unuttum ancak onlarca güncelleme almıştı mod. Iptal edilme sebebi Paradox'un DLC şartı getirmesi ve bunun yanında DLC'lere %300 (40 TL'den 360 TL'ye falan çıktı) zam gelmesi. 5 DLC'ye 2000 TL veremem, vermem. Eğer bu şart kalkarsa veya DLC'ler ucuzlarsa devam ederim. Teşekkürler.

Yinede moda gelen güncellemeleri görmek istiyorsanız:

Güncelleme: Türkiye DLC'sini satın aldım. Diğer ülkeler değil de Türkiye adına Odağa devam edeceğim. Birazdan odağın fotoğrafını atarım, yenilikler yaptım.

Son düzenleme:

Kit Snicket

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
312
İsim
Ahmed Esad Çetinkaya
Yahu bende şu oyunu bir öğrenemedim

gallax420

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
391
İsim
Eray
Temel şeyleri Öğrenmesi kolay aslında. Ama diğer özellikleri mesela 300 saaten fazla saatim var ama paraşütçü kullanmasını hala tam olarak bilmiyorum. Onun dışında basit bir oyun denilebilir.
hocam eu4 oynadınız mı

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
994,723
Üyeler
157,275
Son üye
one123
Top Bottom