Neler Yeni

❌İndirim Bitti! Hometech Aio I3-10110U 8 Gb 256 Gb 23.8" Windows 10 Aio 6000 TL

Hades.

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Serdan Zoran
Bunun bir AIO (hepsi bir arada) pc olduğunu biliyorsunuz herhalde, anakartı kolayca ulaşılabilecek bir şekilde değil. Ben kutuyu açtım, bazı AIO makinelerde ekranın arka tarafında ram ve ssd upgrade için kapak olur, bunda yok. Muhtemelen komple ekranın arka tarafını sökmek gerekir ama sökünce de boş bir yuva olduğunun ya da ramlerin lehimli olmadığının garantisi yok. İsteyen illa ki -en azından ssd- upgrade eder ama kolay değil gibi görünüyor. Disk yetersiz gelirse harici SSD daha mantıklı gibi duruyor.

Kutudan kablolu klavye ve fare çıktı ayrıca bir de webcam var :) Sadece ekran kırık mı diye fişe takıp çalıştırdım, gayet güzel ve sessizce açıldı, Windows kurulumu başlıyor, ama şu an geç olduğu için kapatıp kenara koydum.

Cihaz oldukça kibar, güzel görünüyor, ekran da beklediğimden güzel (ilk intiba). Aynı gün teslimat seçmiştim, Horoz Nakliyat bir kaç saat sonra getirdi.

Konuyu açan arkadaşa teşekkürler, uzun dönemde ne olur bilmem ama kağıt üzerinde güzel bir alışveriş oldu.
Daha önce açmadıysanız tabi ki sizin açmanız iyi olmaz ancak bu ürünlerin kasasını açmak bir notebooktan çok farklı değil, hatta daha kolay olabilir. Ben genel olarak sordum, aslında kullanabileceğim kesin olsa kendim açar buraya fotoğraf da koyarım ancak 16 gb ram ve 512gb ssd ye ihtiyaç duyduğum için bunu soruyorum.

batuhan0088

80+ Bronze
nasıl alacaksın ki stok kalmadı ?
6k ya düşnülmez alınırdı o kadar diyorum ofis işlerinin tamamını yapar kaliteli mi değil ama iş görürdü.
Alacaktık ama hem burada ki hemde trendyolda ki yorumlar o kadar kötüydi ki alamadık. Ekranı kırık olarak gelen çok müşteri şikayeti vardı. Bu süreçle uğraşmayı göze alamadık.

Hades.

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Serdan Zoran
Cihazın arkasındaki giriş çıkış portlarının fotoğrafını ekleyebilecek birisi var mı?
Bir de içindeki hard disk modelini sistem özelliklerinden bakıp yazabilir misiniz?

java

80+ Bronze
SSD var. Sadece internete girmek için mükemmel bir bilgisayar.

Hades.

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Serdan Zoran
SSD var. Sadece internete girmek için mükemmel bir bilgisayar.
SSD olduğunu biliyorum ancak NVME mi yoksa SATA girişli mi onu anlamak için sordum. Ram slot satısı da sanırım CPU-Z üzerinden kontrol edilebilir. Bir arkadaş ekran görüntülerini gönderirse çok iyi olur.

Dahası  
Reaksiyon skoru
127
İsim
Mert Şahan İLHAN
Benim aldığım ürün ekranı hasarlı çıktı iade edeceğim yanında mekanik klavye gelmesi garip.

overkill

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
138
İsim
Axl Rose
SSD olduğunu biliyorum ancak NVME mi yoksa SATA girişli mi onu anlamak için sordum. Ram slot satısı da sanırım CPU-Z üzerinden kontrol edilebilir. Bir arkadaş ekran görüntülerini gönderirse çok iyi olur.
Ben anlatayım dostum, bugün çıkardım kutudan ve Windows'u da kurdum.

İçinde Windows 10 Home SL geliyor (Windows 11'e ücretsiz güncellenebiliyor). Bu arada paneli gerçekten güzel, öyle teknik özelliği iyidir kötüdür demiyorum, renkler canlı, ben beğendim.

İçinde 2 tane 128 GB SSD var ve hızlar SATA olduğunu gösteriyor.

1715533447286.png

Sistemin kurulu olduğu diskin hızları şu şekilde, arka planda güncellemeler devam ediyordu, muhtemelen yazma hızının düşüklüğü o sebeple. Çünkü çok farklı sonuçlar elde ettim.

1715533510057.png

Diğer diskin hızları da şöyle;

1715533535535.png

Disklerle alakalı en büyük sorun şu :) Windows'un kurulu olduğu disk bayağı eski ve kullanılmış görünüyor. Hometech muhtemelen arızalı ürünlerden (laptop, masaüstü vs) sökerek tekrar sıfır bilgisayarlara takıyor.

1715533646638.png

6000 TL olduğu için hiç sorun etmedim ama sonuçta bu bilgisayarlar çok daha yüksek fiyatlara pek çok pazaryerinde de satılıyor. Ama kullanılmış diskle sıfır bilgisayar satmaları da enteresan bir rahatlık.

Yanında gelen klavye, fare piyasada satılan ürünler. Webcam de sürpriz oldu tabi.

1715533764310.png

1 HDMI, 1 VGA, 4 x USB 2.0, 2 x USB 3.0, RJ45, kulaklık ve mikrofon portları var.

1715533845642.png

Güzel, şık, parasının çok üstünde. Ama stok kalmadı tabi.

Hades.

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Serdan Zoran
Çok teşekkürler, diğer SSD'nin de crystaldisk görüntüsünü de gönderebilir misiniz? Bu aletin teknosada muhtemelen yüksek adetli stoğu vardı, bitmesi uzun sürdü. Ucuz olmasının sebebi dediğiniz gibi daha önce gelen cihazların parçalarıyla topladıkları için olabilir. Kutuyu açmadan bir süre beklesem mi diyordum da sanırım açıp kullanacağım. Eğer ram, hdd değişimi yaparsam buraya anakart fotoğraflarını da eklerim.

ancyra

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Jacques Lacan
Harici monitör olarak kullanabimek için HDMI input girişi mevcut mu?

overkill

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
138
İsim
Axl Rose
Harici monitör olarak kullanabimek için HDMI input girişi mevcut mu?
HDMI'dan çıkış veriyor, başka bir port da yok.
Çok teşekkürler, diğer SSD'nin de crystaldisk görüntüsünü de gönderebilir misiniz? Bu aletin teknosada muhtemelen yüksek adetli stoğu vardı, bitmesi uzun sürdü. Ucuz olmasının sebebi dediğiniz gibi daha önce gelen cihazların parçalarıyla topladıkları için olabilir. Kutuyu açmadan bir süre beklesem mi diyordum da sanırım açıp kullanacağım. Eğer ram, hdd değişimi yaparsam buraya anakart fotoğraflarını da eklerim.
1715550626478.png

Hades.

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Serdan Zoran
Söz verdiğim gibi cihazın içinin görüntülerini gönderiyorum. Ürünün arka kasası alttaki 4 vida çıkartıldıktan sonra aşağıya doğru çekerek açılıyor. Açılması ve kapatılması uygun tornavida ile masaüstü bir bilgisayardan çok daha kolay. Kullanma kılavuzunda m2 desteği olduğu yazmış ancak nvme diski sökmedim, hepimize ikinci el olarak gelen bu alet neden SATA olarak görünüyor bilmiyorum. Alet donanım olarak çok güzel yapılmış, istemediğimiz kadar yükseltme seçeneği sunuyor. Soğutucusu da bu işlemci için fazla fazla yeterli. Benzeri bir sistem masaüstü olarak 9000TLye yakın bir fiyata toplanır gibi. Üretici firma kasayı açtığınızda büyük ihtimalle cihazı garanti dışı bırakmayacaktır. Hız olarak kullandığımız i5-4590 dan daha yavaş ama kesinlikle yeterli bir ofis bilgisayarı. Bu ara kodlama çalışıyorum, 4590 dan buna geçip nasıl bir fark var bir ara onu da yazarım ama JS Engine üzerinden yapılan uzun işlemlerde %20 lik bir performans farkı çok rahat hissediliyor.

Mekanik klavye hiç sevmem ancak sağ taraftaki dönen ve basılabilen kısım çok hoşuma gitti.

Ekler

• 20240513_140010.jpg
    20240513_140010.jpg
    3.7 MB · Hit: 60
  • 20240513_140019.jpg
    20240513_140019.jpg
    3.8 MB · Hit: 60
Son düzenleme:

ghnn

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
39
İsim
Gökhan
Ben anlatayım dostum, bugün çıkardım kutudan ve Windows'u da kurdum.

İçinde Windows 10 Home SL geliyor (Windows 11'e ücretsiz güncellenebiliyor). Bu arada paneli gerçekten güzel, öyle teknik özelliği iyidir kötüdür demiyorum, renkler canlı, ben beğendim.

İçinde 2 tane 128 GB SSD var ve hızlar SATA olduğunu gösteriyor.

Alıntıyı görüntüle

Sistemin kurulu olduğu diskin hızları şu şekilde, arka planda güncellemeler devam ediyordu, muhtemelen yazma hızının düşüklüğü o sebeple. Çünkü çok farklı sonuçlar elde ettim.

Alıntıyı görüntüle

Diğer diskin hızları da şöyle;

Alıntıyı görüntüle

Disklerle alakalı en büyük sorun şu :) Windows'un kurulu olduğu disk bayağı eski ve kullanılmış görünüyor. Hometech muhtemelen arızalı ürünlerden (laptop, masaüstü vs) sökerek tekrar sıfır bilgisayarlara takıyor.

Alıntıyı görüntüle

6000 TL olduğu için hiç sorun etmedim ama sonuçta bu bilgisayarlar çok daha yüksek fiyatlara pek çok pazaryerinde de satılıyor. Ama kullanılmış diskle sıfır bilgisayar satmaları da enteresan bir rahatlık.

Yanında gelen klavye, fare piyasada satılan ürünler. Webcam de sürpriz oldu tabi.

Alıntıyı görüntüle

1 HDMI, 1 VGA, 4 x USB 2.0, 2 x USB 3.0, RJ45, kulaklık ve mikrofon portları var.

Alıntıyı görüntüle

Güzel, şık, parasının çok üstünde. Ama stok kalmadı tabi.
hocam 2tb veri yazılmış o kadar da çok kullanılmamış bence ama 800 saatte 2000den fazla çalıştırılmış olması enteresan kullanırken ortalama yarım saat kullanıp kapatmışlar... baya garip

Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Levent
Bana ürün bugün geldi. Malzeme kalitesi yanında gönderilenler falan fiyatının çok üzerinde. 2 adet SSD görünce direkt Mac OSX kurulumu gerçekleştirdim. Wifi Kartı destekli olmadığı için Wifi kartını uygun yollu değiştireceğim o da çalışacak. Ayrıca 8 daha ram ekleyip canavar gibi kullanacağım. İyi ki almışım.

Ekler

• WhatsApp Görsel 2024-05-14 saat 02.45.27_951e9202.jpg
    WhatsApp Görsel 2024-05-14 saat 02.45.27_951e9202.jpg
    279.7 KB · Hit: 51
  • WhatsApp Görsel 2024-05-14 saat 02.47.06_7bb3aa94.jpg
    WhatsApp Görsel 2024-05-14 saat 02.47.06_7bb3aa94.jpg
    48.2 KB · Hit: 53
Top Bottom