Neler Yeni

İnceleme HP OMEN neden alınmamalı?

Ruffian

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
972
İsim
Ahmet
İlgilendiği Kategoriler
Laptop, PC, Limitler
Merhabalar ben Ruffian bugün sizlere HP Omen'in neden alınmayacağını ve nasıl sorunlarının olduğunu anlatacağım isterseniz başlıca bir limitlerden ve throttle den girelim

*Limit ve Throttle*
-gelelim gene limite şimdi benim limitli dediğim tabi Predator Helios grubu arasında limitli dediğim Helios Neo i7 13700HX ile beraber 22-23 bin puanları alabiliyor fakat HP OMEN e geldiğimizde bu durum farklı 19 bin puan 20 bin puan arası dolaşıyor kast ettiğim test R23 testi ben genel anlamda rahatlık açısından R23 testini ve ya R20 testini tercih ederim attığım ekran görüntüsü üzerine konuşur isek klasik HP limitleri ve throttle leri ile devam ediyor bakın limit kötü bir şey değildir yerinde kullanırsan harika bir şey dir ama hep limitli bir cihaz kullanmak sorundur çünkü limit sadece soğutma için konulmaz drop sorunlarına ve wattın kendini 15 watt da sınırlama gibi sorunlarını gördüğümde kendimce dedim ki "demek ki bunun anakartı çok kalitesiz üstünü örtüyorlar" bakın iyimser limit Helios Neo da PL1 ve PL2 limiti değil yani watt sınırlama değil bunun süresini kısaltmışlar mesela 30 saniye 157 watt çekecek ise 15 saniye çekiyor yani süre kısaltımı yapmışlar OMEN larda daraltmada var bu da wattın düşmesine sebep olabilir ama gerçekden bunlara Victus dan aşinayız zaten victus ile omen arasında ciddi bir fark sadece Panel tarafında görülebilir ama asıl konumuza gelmedik.

*KRONİK SORUN*
-büyük bir başlıkta atmamın sebebi ciddi bir sorun çünkü bu sorun kendini 6 ay ve ya 9 ayda baş göstermeye başlıyor Hall Effect sensörü diye adlandırdığımız paneli açılıp kapandığını kontrol eden sensör heat sinklerin yanında ve hala yanında yapmaya devam ediyolar yani HP asla kullanıcısını düşünmüyor bu yüzden HP den nefret ederim kin tuttuğum bir markadır 19-20 den beri devam eden bu kronik sorun bir mühendislik sorunudur tabi sorunsuz olan var ama sorunsuz olan cihazlarında Victusdan farkı yok çünkü zaten victusdan belirgin farkı 4 hava çıkışı olması kronik sorunlu olanların genelinde 4 hava çıkışı var ama bu soruna sahip olmayan cihazlar 3 hava çıkışlı zaten soğutma sisteminin bir farkı yok iç kısımlar aynı fotoğraflarını bırakacağım buraya iç yapılarının siz farkı ayırt edin ve bu hall effect sensörü TÜM OMEN LAR İÇİN GEÇERLİ Transcend, Omen 16, Omen 17 gibi tüm cihazlarını kapsıyor intelli ve 4 hava çıkışlı ise %95 ihtimal ile kronik sorunlu bir cihaza sahipsiniz geçenlerde bana ulaşan oldu hocam siz beni uyardınız ben gene aldım ve bu sorun baş gösterdi diye çünkü kesin bir şey artık size bırakıyorum elimi de fazla yormak istemiyorum çok detaylı bilgi ister iseniz benim victus konumu okuyabilirsiniz ve de 3 hava çıkışlılarda da sorun olabiliyor attığım cihaza bakabilirsiniz ayırt edebilirmisiniz bilemiyorum orası size kalmış.
Mesaj otomatik birleştirildi:

https://www.technopat.net/sosyal/konu/hp-omen-16-2023-2024-kronik-sorunlari.3166959/ bu arkadaş da HP boykotunda benim önerim HP yi boykot edip hiç bir ürününü almamak ama işe yaracağını çok sanmam artık herkes manipüle olmuş durumda her türlü satıyor HP ama biz sesimizi duyurmakda kararlıyız.

Ekler

• Ekran görüntüsü 2024-01-28 193004.png
    Ekran görüntüsü 2024-01-28 193004.png
    1.5 MB · Hit: 17
  • internals-1536x1053.jpg
    internals-1536x1053.jpg
    367.3 KB · Hit: 18
  • cooling-10.jpg
    cooling-10.jpg
    559.9 KB · Hit: 19
  • Victus_16_1.jpeg
    Victus_16_1.jpeg
    286.5 KB · Hit: 17

Rizacan67

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Rıza
wf0XXXnt serisi olanlarda bu sorun var diye biliyorum ama tabii ki siz daha hakim olabilirsiniz konuya

Ruffian

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
972
İsim
Ahmet
İlgilendiği Kategoriler
Laptop, PC, Limitler
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
wf0XXXnt serisi olanlarda bu sorun var diye biliyorum ama tabii ki siz daha hakim olabilirsiniz konuya
genelinde var hocam genelinde normalde AMD ler de de yok ama bazı modellerinde de hala var R7 7840hs li biri belirtmiş mesela.

Ameyus

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
693
İsim
Ahmet Yıldırım
Ben omen kullanmaya ve önermeye devam edeceğim ihtiyar...

Ruffian

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
972
İsim
Ahmet
İlgilendiği Kategoriler
Laptop, PC, Limitler

PoeNk

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
635
İsim
Toprak
Limit bence pekde sorun değil oyun oynayan adam için hep söyledim 60 watt değil 40 watt dahi 7840hs için yetiyor . İntellerde ise oyun için yeterli limit konuyor.Ama şu Hall efect sensörü baya sıkıntılı. Kesinlikle alınmamalı sıkıntılı modeller alındıysa da sensörü çıkartıp kullanmak en mantıklısı. Sürekli aynı cümleleri kullanıyor gibi oluyorum ama testler onu gösteriyor 😀.

Ruffian

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
972
İsim
Ahmet
İlgilendiği Kategoriler
Laptop, PC, Limitler
Limit bence pekde sorun değil oyun oynayan adam için hep söyledim 60 watt değil 40 watt dahi 7840hs için yetiyor . İntellerde ise oyun için yeterli limit konuyor.Ama şu Hall efect sensörü baya sıkıntılı. Kesinlikle alınmamalı sıkıntılı modeller alındıysa da sensörü çıkartıp kullanmak en mantıklısı. Sürekli aynı cümleleri kullanıyor gibi oluyorum ama testler onu gösteriyor 😀.
kendinden limitli cihazları asla önermem bir sorun var ve onu kapatmaya çalışıyorlar demek.

PoeNk

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
635
İsim
Toprak
kendinden limitli cihazları asla önermem bir sorun var ve onu kapatmaya çalışıyorlar demek.
Sorun değilde reklam amaçlı gibi. Hem anakart ona göre dizayn ediliyor hem maliyetten kısılıyor. Ama bunu açık açık söylenmemesi hatalı. Ekran kartı watt değerinin yazıldığı gibi yazılması lazım.

ca.s

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,271
İsim
C Ş
HP görünce uzaklaşıyorum. Ürün fark etmeksizin.

Ruffian

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
972
İsim
Ahmet
İlgilendiği Kategoriler
Laptop, PC, Limitler
Sorun değilde reklam amaçlı gibi. Hem anakart ona göre dizayn ediliyor hem maliyetten kısılıyor. Ama bunu açık açık söylenmemesi hatalı. Ekran kartı watt değerinin yazıldığı gibi yazılması lazım.
ekran kartı 120 watt doğru ama limitlimi evet anakart ona göre dizayn edilmiyor çünkü çektirmeye çalıştığınızda anakartda ciddi bir ısınma gözlüyoruz ve sonuçlar saçmalamaya başlıyor her daim bir sorun siz şimdi ayıplı bir tekstil ürünü üstünü bantlayıp boyamışlar ne dersiniz? kesinlik ile geri götürüp iade istersiniz değilmi bizimde bunu yapmamız gerek ki HP bu huyundan vaz geçmesi gerek.

HP görünce uzaklaşıyorum. Ürün fark etmeksizin.
yazıcı dışında hiç bir ürününü tavsiye etmem tabi bu boykota dahil olduğum için gene tavsiye etmiyorum umarım bir sonuç elde edebiliriz.

arkadaş benle iletişime geçti ve açılmadığına dair videolar attı onun izni olmadan paylaşamam ama videolar bende yani ne kadar dandik bir bilgisayar olduğunu yayınlamak isterim fakat arkadaşdan izin almam gerek.

Ameyus

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
693
İsim
Ahmet Yıldırım
BEN BURGER KING YIYECEĞİM İHTİYAR vari bir şey oldu insanları yakmayın hocam :D
Ben laptapumda sıkıntı yaşamadım. Benimki omen 15 zaten. 3 hava çıkışı var. Ve klavyeyi kullanamama gibi sorunlar yaşamadım. Alalı 2 sene oldu. Şimdi omenlar kalitesiz olabilir bilmiyorum. Zaten şaka yaptım hiç omen önermedim. Bilmediğim şeyi önermem. Ama bildiğim bir şey var ki benim laptop harbi iyi. Eski bir işlemcisi de olsa iyi performanslı. Malzeme kalitesi iyi. Kaliteli bir model olarak hep aklımda kalacak.

Rizacan67

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Rıza
F/P olarak herkes Victus yada omen öneriyor. Nitrolarda sıvı sorunu var , asus tuf serisi ekran kötü, rog serisi coil sorunu var ne alacağız biz ya 50 - 60k arası 2 aydır laptop arıyorum

Ruffian

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
972
İsim
Ahmet
İlgilendiği Kategoriler
Laptop, PC, Limitler
F/P olarak herkes Victus yada omen öneriyor. Nitrolarda sıvı sorunu var , asus tuf serisi ekran kötü, rog serisi coil sorunu var ne alacağız biz ya 50 - 60k arası 2 aydır laptop arıyorum
Nitrolarda sıvı sorunu yok zaten işlemci 100 wattlara kadar çıkıyor ısınması normal Coil Whine şimdi kulaklık kullanan biri için sorun yaratmaz Tuf serisini bende pek sevmem ama victusdan iyidir tavsiyem Nitro ve ya Rog.

Ben laptapumda sıkıntı yaşamadım. Benimki omen 15 zaten. 3 hava çıkışı var. Ve klavyeyi kullanamama gibi sorunlar yaşamadım. Alalı 2 sene oldu. Şimdi omenlar kalitesiz olabilir bilmiyorum. Zaten şaka yaptım hiç omen önermedim. Bilmediğim şeyi önermem. Ama bildiğim bir şey var ki benim laptop harbi iyi. Eski bir işlemcisi de olsa iyi performanslı. Malzeme kalitesi iyi. Kaliteli bir model olarak hep aklımda kalacak.
sizin kine baktım zaten doğru yerleştirilmiş 3 hava çıkışlı.

o zaman size tavsiyem i7 13700HX ve RTX 4070 ile beraber gelen Acer Predator Helios Neo 16 paneli iyi, donanım iyi, limitler güzel, kaliteli tabi var ise Lenovo lara bakın derim Slim çok tavsiye etmem legionlarda işlemci konusunda sorun yok ama ekran kartı konusunda biraz geri.

Top Bottom