Neler Yeni

HP Victus 15 laptopta aşırı sık FPS drop yiyorum.

floww10

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Arda Atakan
i5-13420H işlemci
4050 75w ekran kartı
Hp Victus 15 laptop'ımda son birkaç haftadır aşırı sık fps drop yemekteyim. Genellikle LoL oynuyorum VSYNC açık iken 144'ten 108 ila 125'lere Vsync kapalı iken ise 200'lerden 140 ila 160 değerlerine kadar düşüyor. Yaşandığı sırada oyun donup geliyor.
- Ekran kartı ve işlemci sürücülerim güncel
- Windows Update bölümünde herhangi bir güncelleme yok
- HP support assistant bölümünde herhangi bir güncelleme yok, bios vs. güncel.
- Omen gaming Hub'daki değerler doğru ise CPU sıcaklığı 65-70 civarlarında geziyor. (Drop yedigim anlarda kontrol ettim)
- Laptop'ı yükseltilmiş şekilde kullanıyorum, hava çıkışı konusunda problem yok.
- Oynadığım oyunları silip yükledim.
- Sürücüleri DDU ile kaldırıp yüklemeyi de denedim.
- Drop esnasında görev yöneticisinde belirgin şekilde artan bir kullanım da gözükmüyor

Ancak problem hala devam ediyor.
BIlgisayarı alalı yaklaşık 5 ila 6 ay kadar oldu. Bu noktada aklıma termal macun yenilemekten başka bir şey gelmiyor. Yine de bu foruma da sormak istedim belki atladığım bir şey vardır.

yagizd2

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
115
İsim
Yağız DERELİ
Termal macun değişmeniz dediğinize bakılırsa sorununuzu çözmeyecektir. Onun yerine ekran kartını mux switch ile sadece 4050'yi kullanacak şekilde ayarlayın. Daha sonra işlemcinizi oyunlar için 45W ile limitlemeyi deneyin. Aklıma gelenler bunlar. Hiçbiri işe yaramaz ise temiz windows kulumu yapmayı da deneyebilirsiniz.

Ayrıca lol baz alınarak konuşuyorsak 300fps 'den 180lere gerilediği anlar bende de oluyor. Oyundaki yoğunlukla alakalı değişiyor. Örneğin; alıştırma modunda zamanı ileriye sarıp bir sürü minyon biriktirin ve orada fps i kontrol edin.

floww10

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Arda Atakan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Termal macun değişmeniz dediğinize bakılırsa sorununuzu çözmeyecektir. Onun yerine ekran kartını mux switch ile sadece 4050'yi kullanacak şekilde ayarlayın. Daha sonra işlemcinizi oyunlar için 45W ile limitlemeyi deneyin. Aklıma gelenler bunlar. Hiçbiri işe yaramaz ise temiz windows kulumu yapmayı da deneyebilirsiniz.

Ayrıca lol baz alınarak konuşuyorsak 300fps 'den 180lere gerilediği anlar bende de oluyor. Oyundaki yoğunlukla alakalı değişiyor. Örneğin; alıştırma modunda zamanı ileriye sarıp bir sürü minyon biriktirin ve orada fps i kontrol edin.
Sanıyorum benim bilgisayarımda mux switch yok ya da ben bulamadım 16 serisinde var diye biliyorum ama yanlışım varsa düzeltin. Omen Gaming Hub'da mux switchin olması gereken yer bende mevcut değil

yagizd2

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
115
İsim
Yağız DERELİ
Sanıyorum benim bilgisayarımda mux switch yok ya da ben bulamadım 16 serisinde var diye biliyorum ama yanlışım varsa düzeltin. Omen Gaming Hub'da mux switchin olması gereken yer bende mevcut değil
Doğru biliyormuşsunuz. Maalesef mux yokmuş. O zaman işlemci güç limiti koyup deneyin. Ayrıca dual channel RAM olup olmadığını teyit edin. İmkanınız varsa dual channel ram tercih edin.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
992,470
Üyeler
156,928
Son üye
mücahitoguzhan
Top Bottom