Neler Yeni

İnceleme HP Victus 15'in Fan hızını fullersek kaç dB bir ses ortaya çıkar

TeknoPiyon

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,592
İsim
ArtiAnius
İlgilendiği Kategoriler
Teknoloji Haberleri
bunların fabrika çıkışlı fanları kaliteli değil bu arada ,2 hp victus 16 sahibiyim ikisi de aynı özellikte ,i5 12500h 3050ti 8gb ddr5 ram 512ssd 16.1 inç ekran
2 laptopun da fanları ses yaptı 8 ay civarı sonra önce biri yaptı 1-2 ay sonra biri yaptı , ilk ses yapanı servise yolladım yollamadan önce içini açıp temizledim ,kendileri garanti bozulmaz dedi o şekilde uğraşmak istemedim göndermeye . Daha sonra temizlesem de nafile gönderdim 1 ay sonra geldi yurt dışından fan getirttiler ve getirttikleri fan farklıydı bayağıdır kullanıyorum hiç sorun olmadı hatta sesi de bir tık farklı daha hızlı dönüyormuş gibi sesi var
Mesaj otomatik birleştirildi:

hmm anladım teşekkürler, frekansı 45watt da bile kısıyor işlemcinin 16 çekirdeğinin 6 tanesi felan 4196Mhz de çalışıyor 4.5ghz bile görmedim hiç ,geri kalan çekirdekler 2100 civarı mhz değerlerinde seyrediyor

aklıma HP Victuslar ile gelen bilgileri burada paylaşacağım ki kullanacak kişiler kullanan kişiler veya almayı düşünen kişiler bilgilensin diye.
bir bilgi daha : hp victus 16 ların (15 ler de aynıdır tahminimce) ekran çerçevesi çok hassas ,diğer laptoplarda böyle değil kesinlikle köşelerden açmayın zamanla panelin kenarındaki çerçeve hafif kalkıyor bu da size saçma sapan sorunlar yaratabilir panelin kenarından ışık sızması gibi haberiniz olsun kız arkadaşım 6 ay kullandı birini ,kapağın hep kenarından açıyormuş dikkat etmedim çerçeve hafif kalkmıştı ben oturttum yerine sol üst köşeden ışık sızıyor artık hafif.

hp victusların şarj adaptörleri de çok ısınıyor ısı ölçerim yok 200watt lık adaptörleri var ve bu aşırı ısınıyor ne kadar sorun olur bilemiyorum ama ben aşağıya fotoğraf koyacağım demir bloğu üstüne koyuyorum sıcaklığı pasif şekilde alması için , ara sıra kontrol ettiğimde demir blok yanıyor . Bu sıcaklıklar sorun çıkarmasa bile adaptöre eminim ki sorun yaratacaktır uzun vadede. Eğer siz de kullanacaksanız veya kullanıyorsanız bir şekilde adaptörü de soğutmanız gerekebilir.
8908815204402.jpg
Hocam adaptörün ısınması kullandığımız programlara göre değişmez mi oyun oynarken 4 saat art arda ranked girdiğim halde sıcaklık o kadar fazla değildi bataryada çerçeve konusunu uzun vade de bakıp yorumlayacagim

Dahası  
Reaksiyon skoru
173
İsim
Emirhan
Hocam adaptörün ısınması kullandığımız programlara göre değişmez mi oyun oynarken 4 saat art arda ranked girdiğim halde sıcaklık o kadar fazla değildi bataryada çerçeve konusunu uzun vade de bakıp yorumlayacagim
sizin özellikler neydi laptopun ,adaptör kaç watt, ayrıca oynadığım birkaç oyun söyleyeyim ,FH4, ETS2 ,CS:GO, THE FOREST , batarya alev atıyor 4 saatte kesinlikle alev atması gerek seninkinin de , çerçeveyi eline al şöyle bi hafif uğraş anlarsın zaten anlattığım sorunu yaşayacağını.

TeknoPiyon

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,592
İsim
ArtiAnius
İlgilendiği Kategoriler
Teknoloji Haberleri
sizin özellikler neydi laptopun ,adaptör kaç watt, ayrıca oynadığım birkaç oyun söyleyeyim ,FH4, ETS2 ,CS:GO, THE FOREST , batarya alev atıyor 4 saatte kesinlikle alev atması gerek seninkinin de , çerçeveyi eline al şöyle bi hafif uğraş anlarsın zaten anlattığım sorunu yaşayacağını.
İ5 13500h rtx3050 200W adaptör

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
907,098
Üyeler
140,768
Son üye
BJKLİ TARİHÇİ
Top Bottom