Neler Yeni

Çözüldü✓ HP Victus 16-S1010NT vs HP Victus 16 7Z581EA

Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Oğuzhan Demir
Bütçe
45000
En fazla 45000 TL bütçem var. Şu anda iki model arasında kaldım
1.
HP Victus Gaming Dizüstü Bilgisayar, 16,1 inç 144 Hz FHD IPS, AMD Ryzen 7-7840HS, 16 GB RAM, 512 GB SSD, NVIDIA GeForce RTX 4070, FreeDos, Performans Mavi, 7Z581EA https://amzn.eu/d/4paiVFz
2.
HP Victus 16-S1010NT 9Z790EA 8GB RTX4060 Ryzen 7 8840H 32GB RAM 1TB SSD 16.1 inç FHD 144Hz https://amzn.eu/d/aoudNBp
Rtx 4070 için fazla ram ve ssd kapasiteli olandan vazgeçmek mantıklı mıdır? Bu fiyat bandında başka önerileriniz var mı?

FKT74

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
33
İsim
Furkan Türkmen
Ram i sonradan alıp takabilirsiniz bence 4070 olanı tercih edin.

Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Oğuzhan Demir
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Ram i sonradan alıp takabilirsiniz bence 4070 olanı tercih edin.
İşlemcileri hakkında ne dersiniz hocam hangisi daha iyidir veya aralarında göze çarpan bir fark olur mu? Bir de HP Victus'un attığım modellerinde ek ssd slotu bulunuyor mu bilginiz var mı?

FKT74

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
33
İsim
Furkan Türkmen
Ek olarak 4070 in işlem i
İşlemcileri hakkında ne dersiniz hocam hangisi daha iyidir veya aralarında göze çarpan bir fark olur mu? Bir de HP Victus'un attığım modellerinde ek ssd slotu bulunuyor mu bilginiz var mı?
7840hs 8840hs den baya güçlü bir işlemci 8840hs daha yeni olduğu için ve daha çok güç verimliliği için üretilmiş olduğu için daha pahalı . Ama victuslarda işlemci limiti olabiliyor yani işlemcide tam performans alamayabilirsiniz.
Mesaj otomatik birleştirildi:

1726319093560.png

SSD hakkında bir bilgim yok malesef

Son düzenleme:
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Oğuzhan Demir

7840hs 8840hs den baya güçlü bir işlemci 8840hs daha yeni olduğu için ve daha çok güç verimliliği için üretilmiş olduğu için daha pahalı . Ama victuslarda işlemci limiti olabiliyor yani işlemcide tam performans alamayabilirsiniz.

Alıntıyı görüntüle

Teşekkürler hocam rtx 4070'li olanı alacağım sanırım ilerde ssd ve ram takviyesi yaparak kullanırım. Teşekkür ederim ilginiz için

FKT74

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
33
İsim
Furkan Türkmen
Rica ederim hocam. Hayırlı olsun

Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Oğuzhan Demir
Rica ederim hocam. Hayırlı olsun
Hocam bir soru daha. 10 yıldır aynı laptopu kullanıyorum ve almışken güzel, uzun süre kullanabileceğim bir şey alayım diyorum. Bir laptopta 45 bin TL vermek ne derece mantıklıdır sizce, taksit yaptıracağım için ödeme kısmında sıkıntı yaşamayacağım ama 45 bin TL yine de yüksek bir meblağ. Fikriniz nedir acaba?

FKT74

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
33
İsim
Furkan Türkmen
Hocam bir soru daha. 10 yıldır aynı laptopu kullanıyorum ve almışken güzel, uzun süre kullanabileceğim bir şey alayım diyorum. Bir laptopta 45 bin TL vermek ne derece mantıklıdır sizce, taksit yaptıracağım için ödeme kısmında sıkıntı yaşamayacağım ama 45 bin TL yine de yüksek bir meblağ. Fikriniz nedir acaba?
45 laptop piyasası içnin pek bişey değil akakçeden 4070 li laptopların fiyatlarına bakarsan anlarsın zaten aldığın laptop çok fp bir laptop. o bütçeye 4070 bulmak çok zor normalde victus önermem hem limitli hemde kalitesiz oluyorlar fakat bunda 4070 olduğu için öneriyorum işlemcide güzel bir işlemci fazla ısınacağını zannetmiyorum aldıktan sonra testlerini yapıp sıcaklık değerlerini buraya yazabilirsiniz bir sorun olursa ben ya da başka arkadaşlar yardımcı olacaktır.

Kafanıza başka bişey takılırsa istediğiniz zaman sorabilirsiniz bu arada

Son düzenleme:
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Oğuzhan Demir
45 laptop piyasası içnin pek bişey değil akakçeden 4070 li laptopların fiyatlarına bakarsan anlarsın zaten aldığın laptop çok fp bir laptop. o bütçeye 4070 bulmak çok zor normalde victus önermem hem limitli hemde kalitesiz oluyorlar fakat bunda 4070 olduğu için öneriyorum işlemcide güzel bir işlemci fazla ısınacağını zannetmiyorum aldıktan sonra testlerini yapıp sıcaklık değerlerini buraya yazabilirsiniz bir sorun olursa ben ya da başka arkadaşlar yardımcı olacaktır.

Kafanıza başka bişey takılırsa istediğiniz zaman sorabilirsiniz bu arada
Hocam çok teşekkür ederim içimi rahatlattınız, siparişi verdim pazartesi elime ulaşacak test yaparsam burada paylaşırım muhakkak.

Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Oğuzhan Demir
hocam bu linkten fps leri karşılaştırabilirsiniz

Hocam windows 11'in ryzen işlemcilerde performans kaybına sebep olduğunu söyleyenler var. Windows 10'a kıyasla yüzde 10-15 fark oluyormuş. Laptop freedos olarak gelecek. Windows 11 mi kurmamı önerirsiniz yoksa Windows 10 mu?

HmzaY

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,286
İsim
Hamza Y
İlgilendiği Kategoriler
Little Bit Everything
Ve

Alıntıyı görüntüle

Versus iyi bir karşılaştırma sitesi değil.

1726424886805.png

işlemcilerin tek farkı AI performansı.

FKT74

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
33
İsim
Furkan Türkmen
Hocam windows 11'in ryzen işlemcilerde performans kaybına sebep olduğunu söyleyenler var. Windows 10'a kıyasla yüzde 10-15 fark oluyormuş. Laptop freedos olarak gelecek. Windows 11 mi kurmamı önerirsiniz yoksa Windows 10 mu?
Ben 11 kurmanızı öneririm performans kaybı hakkında bir fikrim yok.

Bu tür sorularınızı konudaki diğer arkadaşa sorabilirsiniz benden daha bilgili büyük ihtimalle. bende ne zaman gelecek diye bekliyordum zaten.

Daha çok yardımcı olacaktır.

Ve

Versus iyi bir karşılaştırma sitesi değil.

Alıntıyı görüntüle

işlemcilerin tek farkı AI performansı.
Teşekkürler bilgilendirdiğiniz için.

Son düzenleme:
Top Bottom