Neler Yeni

Yardım hp victus 7n9v3ea ram+ssd yükseltme önerisi? +Meraklısına 3 aylık deneyimlerim.

Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Alper Çolak
Öncelikle iyi forumlar dilerim. Birkaç aydır HP Victus 15 i5-13500h 4050 kullanıyorum. Laptoptan oldukça memnunum ama 16 gb ram ve 500 gb ssd bana yetmeyecek gibi duruyor. Bütçe zorlamayacak fiyat performans 32 gb ram ve 1tb ssd önerisi olan var mıdır? Bir de güzel bir termal macun?

Bu arada meraklısına laptop ile olan oyun ve günlük deneyimlerimi de paylaşmak isterim.

Laptobun günlük kullanımı tahmin edeceğiniz üzere sizi üzmeyecektir, alt+tab hızı olsun tarayıcı ve uygulamalarda gezinme birden fazla uygulama kullanma konusunda tamamen akıcı bu fiyatta bir laptoptan beklendiği gibi.

Oyun konusuna gelince laptobu aldığımdan beri bir çok oyunda deneme fırsatım oldu. Witcher 3 oyununu rt işine bulaşmadan ultra+ ayarlarında sadece dlss frame generation açık olarak 4 5 saat süreyle 120 ile 90 arası oynadım. Hp omen hubu o zaman indirmemiştim. God of war 2018 dlss açık olmadan ultra ayarlarda (ilk 5 saat falan 60 fps kilitlemiştim) 70 gibi bir fps alarak oynayabildim. Omen hubda ayarlar defaulttaydı performance moduna çok ses çıkarıp odadakileri rahatsız ettiği için almadım. Sonrasında birazdan anlatacağım bir endişem yüzünden ayarları yüksek seviyesine çektim. Nfs payback oyununda omen hubda performans ayarı açık olarak full ultra modda 80 70 arası fps aldım. Cp2077 ultra ayarlar dlss kalite ve dlss frame generation açıkken bemchmark yaptığımda 60 aşağısına düşmediğini hatırlıyorum. Yine grafikleri yüksek seviyesinde gayet akıcı oynadım. Gelelim endişeme.

Laptobun fanları wasd tuşlarının olduğu kısımda olduğu için orası asla ısınmıyor gayet iyi. Diğer taraf işlemci ve gpunun olduğu taraf ve doğal olarak ısınıyor. Oyunlarda ultra grafiklerde hiç sorun çıkarmıyor ve omen hubda 80 90 arası bir sıcaklık değeri gösteriyor. Fakat elimle o sağ tarafa dokunduğumda hep bir korku hissediyorum çok sıcak hissettiriyor. O yüzden biraz endişeliyim.

Son olarak yurt odamdaki masaların civarı biraz tozlu olduğundan ve soğutucu kullandığımdan sanırım (ve yaz geldi) biraz daha sesli çalışmaya ve ısınmaya başladı. O yüzden memlekete gittiğimde temizlik ve macun değişimi yapacağım. Macunu da o yüzden değiştirmek istedim. Umarım meraklılara yardımcı olmuşumdur ve zamanınızı gereksiz çalmamışımdır iyi günler dilerim.

Son düzenleme:
Top Bottom