Neler Yeni

Çözüldü✓ HP VİCTUS İşlemci Watt Sınırı

Klashain

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Mahmut Yazgan
HP Victus 16 s0022nt modeli var elimde rtx4050 r7 7840hs oyunlarda işlemci 30w ın üstüne çıkamıyor geçen başka bir victus modeline baktım r5 7.nesil ekran kartıda aynıydı incelemede gördüğüm kadarıyla işlemci 45w değerlerindeydi ama benim işlemci wattı hiçbir zaman 30 un üstüne çıkmadı harici bir throttleda yapmadım sizce ne neden olmuş olabilir?(Oyun yüksek ayarlarda)

Ekler

• resim_2024-08-27_113957372.png
    resim_2024-08-27_113957372.png
    314.7 KB · Hit: 37

TRG-Onur

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Denetim masasından gelişmiş güç ayarlarından turbo boost özelliğini aktif edin

GörkemW

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
590
İsim
Görkem çetinkaya
HP Victus 16 s0022nt modeli var elimde rtx4050 r7 7840hs oyunlarda işlemci 30w ın üstüne çıkamıyor geçen başka bir victus modeline baktım r5 7.nesil ekran kartıda aynıydı incelemede gördüğüm kadarıyla işlemci 45w değerlerindeydi ama benim işlemci wattı hiçbir zaman 30 un üstüne çıkmadı harici bir throttleda yapmadım sizce ne neden olmuş olabilir?(Oyun yüksek ayarlarda)
CPu sicakligi 70 ustune cikmasjn diye performans kisiyor hocam iste. Bu yuzden alinmaz

Klashain

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Mahmut Yazgan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Denetim masasından gelişmiş güç ayarlarından turbo boost özelliğini aktif edin
Neredeyse hiçbir etkisi olmadı hocam
Mesaj otomatik birleştirildi:

CPu sicakligi 70 ustune cikmasjn diye performans kisiyor hocam iste. Bu yuzden alinmaz
Evet o konuda doğru sınırı fazla ama performans olarak gerçekten o sınırı aratmıyor aldığım fps ortada

~helloworld

80+ Bronze
orada 69 derece gördün 30w gördün aha aha 70 üstü çıkmaz , bu nasıl bir mantık la? 70 üstüne çıkmadığını nerden biliyorsun aynı watt değerinde ısının farklı olmadığını 30w değerde bazen 72 derecede çalışmadığını nereden biliyorsun?

Evet o konuda doğru sınırı fazla ama performans olarak gerçekten o sınırı aratmıyor aldığım fps ortada
Dostum Microsoft Store a gir Omen Gaming HUB yaz o programı indir programın kurulumunu yap daha sonra performans kısmına gelip oradan default modu performansa çekin bakalım watt değeri aynı mı, sıcaklık artar öncelikle onu söyleyim çünkü watt değerinin de artacağını düşünüyorum.

kendim de hp victusa sahibim 2 yılı geçti

intel işlemciniz olsaydı sorunu kolay hallederdim

Klashain

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Mahmut Yazgan
orada 69 derece gördün 30w gördün aha aha 70 üstü çıkmaz , bu nasıl bir mantık la? 70 üstüne çıkmadığını nerden biliyorsun aynı watt değerinde ısının farklı olmadığını 30w değerde bazen 72 derecede çalışmadığını nereden biliyorsun?

Dostum Microsoft Store a gir Omen Gaming HUB yaz o programı indir programın kurulumunu yap daha sonra performans kısmına gelip oradan default modu performansa çekin bakalım watt değeri aynı mı, sıcaklık artar öncelikle onu söyleyim çünkü watt değerinin de artacağını düşünüyorum.

Öncelikle evet işlemci 74 ü de görüyor bazen 80 i de yani tam bir sınırlama yok ikinci olarak hocam omen hub yüklü performans moduna alıp advanced seçeneklerinden +15w ayarını ve %40 ayarlarını aktif hale getirdim ancak sonuç hala aynı bir şekilde cpu watt kilitli resmen demin yt üzerinden baktım r7 8.nesil bi işlemcide aynı şekilde 25-30w sabitti advanced ayarlarını yapıp yeniden başlattı 45-50 lere çıktı ben denedim başlarda bi 36-38 gördü sonra geri düştü 30 seviyelerine sorunu bi türlü anlamadım gereksiz yere sınır koyuyor şuan

GörkemW

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
590
İsim
Görkem çetinkaya

Birader throttle ne biliyor musun ? Git bi bak

Klashain

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Mahmut Yazgan
Birader throttle ne biliyor musun ? Git bi bak
Hocam evet throttle yiyor cihaz hangi laptopu alırsan al illa throttle var throttlesız bilgisayar yok ancak benim sorunum aynı model farklı cihazda bu dediğim ayarı yapınca 40-45w seviyelerini görüyor ancak ben yapınca görmüyor neden ben bunu çözmeye çalışıyorum.

Cuncan

80+
Hocam cihazınız çok serin çalışıyor ben olsam geri vermezdim

Hocam r23 Multi testinde ne kadar aliyorsunuz

Klashain

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Mahmut Yazgan
Hocam cihazınız çok serin çalışıyor ben olsam geri vermezdim

Hocam r23 Multi testinde ne kadar aliyorsunuz
Evet hocam her oyunda neredeyse bu sıcaklık değerlerinde gayet memnunum cihazdan ancak işlemciden tam performans alamadığımı düşünüyorum

Hocam bir kez yaptım sonucunu hatırlamıyorum bi test yapayım

Klashain

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Mahmut Yazgan
Evet hocam her oyunda neredeyse bu sıcaklık değerlerinde gayet memnunum cihazdan ancak işlemciden tam performans alamadığımı düşünüyorum

Hocam bir kez yaptım sonucunu hatırlamıyorum bi test yapayım
mesela aynı cihaz sadece ekran kartı 4060 ama cpu 50w değerlerini görüyor

~helloworld

80+ Bronze
Arkadaş boş yapiyor yok işte throttleden haberin var mi ne biliyon mu falan. Bilmesem konuya girip mesaj atmam. Hocam bütün oyunlarda sabit mi buna bir bakın. Sıcaklık en fazla kac sereceyi görüyor buna bir bakın. Windows 10 mu yüklü ,10 yüklü ise 11 deneyin yeni nesil cihazlarda 10 sorunlu çalışabiliyor. Eğer mümkünse format atın tekrar deneyin. Son olarak aklima gelen ryzen master vardi işlemci değerleri ile oynanabiliyordu orayı kullanmak çözüm olabilir.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
995,238
Üyeler
157,344
Son üye
Cells
Top Bottom