Neler Yeni

HUAWEI MateBook 13 R7 VS Matebook D16

Şahan82

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
Şahan
Bütçe
10000
Merhaba. Okul ve günlük işler için bir laptop alacağım. Alacağım bilgisayarı günlük en az 8-10 saat word,excel ve yabancı dil çevirileri için kullanacağım. Huawei markasının 13 ve d16 modelleri arasında hangisini tercih etmeliyim ?
Matebook 13 modeli ile birlikte Mouse, ekran, wifi modem, bilgisayar çantası gibi değeri 3 bin civarında hediyeleri bulunmakta ve bilgisayar 7.500 lira.
Matebook D16 modelinde ise herhangi bir hediye olmayıp 9bin liraya satılmakta Huawei sitesinde. Diğer alışveriş sitelerinde de 8.400'e kadar düşmekte ama ne kadar güvenilir bilmiyorum. Siz olsanız aşağıdaki iki cihazdan hangisini alırdınız.

MATEBOOK 13
MATEBOOK D16

silinenuye785438

80+ Titanium
En İyi Cevap
1
Merhaba. Okul ve günlük işler için bir laptop alacağım. Alacağım bilgisayarı günlük en az 8-10 saat word,excel ve yabancı dil çevirileri için kullanacağım. Huawei markasının 13 ve d16 modelleri arasında hangisini tercih etmeliyim ?
Matebook 13 modeli ile birlikte Mouse, ekran, wifi modem, bilgisayar çantası gibi değeri 3 bin civarında hediyeleri bulunmakta ve bilgisayar 7.500 lira.
Matebook D16 modelinde ise herhangi bir hediye olmayıp 9bin liraya satılmakta Huawei sitesinde. Diğer alışveriş sitelerinde de 8.400'e kadar düşmekte ama ne kadar güvenilir bilmiyorum. Siz olsanız aşağıdaki iki cihazdan hangisini alırdınız.

MATEBOOK 13
MATEBOOK D16
Ben olsam şahsen M1 li MacBook Air alırdım o bütçede. Özellikle pil ömrü, kullanım rahatlığı vs olarak çok iyi bir cihaz.

Attığınız iki modeli değerlendirirsek 13 bence daha mantıklı. 16” çok büyük gibi geliyor bana.

Şahan82

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
Şahan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Ben olsam şahsen M1 li MacBook Air alırdım o bütçede. Özellikle pil ömrü, kullanım rahatlığı vs olarak çok iyi bir cihaz.

Attığınız iki modeli değerlendirirsek 13 bence daha mantıklı. 16” çok büyük gibi geliyor bana.
Macbook 10-11 bin fiyatı ve 8 ram 256 ssd var. Özellik bakımından bunlar daha üstün ama o daha kaliteli olabilir. Ancak eksi yönleri sürekli dock taşımak gerekecek okulda ve 256gb çok az bir kapasite. Apple ekosisteminde her şey çok pahalı ayrıca.

DOGANALPASLAN

80+ Gold
En İyi Cevap
10
Aklım olsa 13 inç matebook alırdım şimdi. 16 inç büyük bence, ben gaming notebook aldığım için pişmanım mesela.

Şahan82

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
Şahan
Aklım olsa 13 inç matebook alırdım şimdi. 16 inç büyük bence, ben gaming notebook aldığım için pişmanım mesela.
13 inç word,excel ve belge çevirisi işleri için küçük olmaz mı ? Siz hangi bilgisayarı aldınız. Bende bir ara hp victus veya msı bravo tam alacakken oyun bilgisayarı diye vazgeçmiştim.

DOGANALPASLAN

80+ Gold
En İyi Cevap
10
13 inç word,excel ve belge çevirisi işleri için küçük olmaz mı ? Siz hangi bilgisayarı aldınız. Bende bir ara hp victus veya msı bravo tam alacakken oyun bilgisayarı diye vazgeçmiştim.
Monster aldım ama ağır bir laptop(2.5 kg) üniversiteye kütüphaneye götürürken (tıp kitaplarının en hafifi 700 800 gr olarak hesapla) sırtım kırılıyor.
Biraz daha markadan bağımsız, ağır olmasından bahsediyorum.

Şahan82

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
Şahan
Monster aldım ama ağır bir laptop(2.5 kg) üniversiteye kütüphaneye götürürken (tıp kitaplarının en hafifi 700 800 gr olarak hesapla) sırtım kırılıyor.
Biraz daha markadan bağımsız, ağır olmasından bahsediyorum.
Evet bende Hp Victus ve Msi laptoplardan ağırlık ve batarya süresinden korktuğum için vazgeçtim. Bunlarla aynı paraya çok daha iyi özellikteler.

DOGANALPASLAN

80+ Gold
En İyi Cevap
10
Evet bende Hp Victus ve Msi laptoplardan ağırlık ve batarya süresinden korktuğum için vazgeçtim. Bunlarla aynı paraya çok daha iyi özellikteler.
Orası öyle ama üniversite için yani oyun delisi değilsen matebook alabilirsin.
16 inç olan kaç kg acaba? Max 1.5 kg'lık laptop al sana önerim.

Şahan82

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
Şahan
Orası öyle ama üniversite için yani oyun delisi değilsen matebook alabilirsin.
16 inç olan kaç kg acaba? Max 1.5 kg'lık laptop al sana önerim.
Evet üniversitede tez yazımı için alacağım ağırlıklı olarak. Matebook D16 1.74 kg ağırlığında.

DOGANALPASLAN

80+ Gold
En İyi Cevap
10
Evet üniversitede tez yazımı için alacağım ağırlıklı olarak. Matebook D16 1.74 kg ağırlığında.
Bence alınabilir. Eğer evde harici monitör varsa araştırmalar esnasında fena olmuyor, o zaman d13'ü öneririm ama eğer harici monitör yoksa ve tek laptop kullanacaksanız d16yı alabilirsiniz.

Şahan82

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
Şahan
Batarya ömrü olarak o bütçede alabileceğiniz en iyi cihaz budur:
https://www.epey.com/laptop/dell-inspiron-7501-s300w85n.html

Ancak iki Huawei bilgisayar arasından D16'yı öneririm.
Önerdiğiniz ürün 8 ram matebooka göre daha düşük. Matebooka göre artık özellği sadece 1650 ekran kartı ve pil ömrü. Ekran kartı oyun hiç oynamadığım için önemli değil ama pil için tercih sebebi olabilir. Ancak 8 ram düşündürür.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
958,076
Üyeler
151,167
Son üye
mroflu
Top Bottom