Neler Yeni

İnceleme Huawei Matebook D15 2022 Kısa Kullanım İncelemesi | Vatan'da İndirimde!

Gri Caner

80+ Titanium
En İyi Cevap
7
huawei-matebook-d-15-2022-kv.png

TEKNİK ÖZELLİKLER

• 11th Gen Intel® Core™ i5-1155G7
  • Intel® Iris® Xe Graphic görüntü işleme birimi
  • 8 GB bellek
  • 256 GB SSD
  • 15.6 inch IPS 250 nit %87 oran FHD ekran
  • Alüminyum kasa (1.6 kg)
Detaylı bilgi için: https://consumer.huawei.com/tr/laptops/matebook-d-15-2022/specs/
Ürün sayfası için: https://consumer.huawei.com/tr/laptops/matebook-d-15-2022/
YORUMLARIM:

Ürün bir kere cidden çok klas duruyor. Alüminyum kasa ve mistik gümüş rengi gerçekten çok hoş. Ürün çok hafif. Elde rahatlıkla taşınıp şekilden şekile girerken zorluk yaşamayacaksınız. :D
Üründe 1 adet Tip-C, 3 adet USB (1'i USB 3.2 ), 1 adet HDMI ve 1 jak portu bulunmaktadır. Ürün 65 Watt'lık adaptör ile Tip C yuvasından şarj olmaktadır. Bunun yanında yine aynı porttan ters şarj ile telefon ve kulaklık gibi aksesuarlarınızı şarj edebilirsiniz. Üstelik bunu turbo şarj ile yapmakta. Ürün klavyesi çok rahat. Yazı yazarken bir ahenk içinde akışa kapılıyorsunuz. Klavyedeki tek eksiklik numpad olmaması. Bu bazı yerlerde zorluk çıkarabilir ama benim için önemli değil.
Tam şarjda yaklaşık olarak -benim kullanımıma göre- 7 ila 9 saati götürüyor. Tabi benim kullanımım aralıksız bir kullanım değildi. Aralıksız kullanımda süre 6 saate falan düşebiliyor. Çok hızlı şarj olabiliyor bu arada. 30 dakikada falan %50 seviyelerini görebiliyor.
Bu da pil yeterliliği konusunda sıkıntı çıkarmaz bence. Ha tabi bir MacBook Air M1 değil amma velakin biri 20K biri 12K. Arada fark olsun dimi canım?
Parmak izi okuyuculu güç düğmesi ile şifreli bilgisayarınız size tüm perdelerini kaldırıyor.
Ürün Win 11 ile yüklü geliyor.
Touchpad kullanımı ise rahat. Parmağınız iyi bir şekilde kayıyor. Yağ gibi :D
Ürünün hiç mi eksisi yok? Ürünü bir ofis, okul PC'si olarak düşündüğünüzde ben bir eksisini göremedim. Günlük kullanımımda lan keşke şurası şöyle olmasaydı dediğim bir yer yok.
Ürün oyun amacıyla kullanılamaz donanımsal olarak. Ama GeForce NOW ve Xcloud ile iyi bir internet bağlantısına sahip olduğunuz her an oyun oynayabilirsiniz.
Cihaz LoL, CS:GO gibi oyunları akıcı 60 FPS'de oynatıyor. Fakat hikayeli oyunlar konusuna gelecek olursak hiç denemeyin bile derim.
Cihazım hafif olsun, hızlı şarj olsun, dışarıyı benle çıkartsın, evde de güç kaynağına takılı bir şekilde işimi yürüteyim ama oyunlarımı da oynayayım derseniz GFN ile yapabilir ve bu cihazı tercih edebilirsiniz.

Cihaz şu an indirimde: 12399 TL

Top Bottom