Neler Yeni

Hukuk vs işletme fak. Bölümleri

aNje

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Yiğit Kara
Alakasız bölümler ama konu şu ortalama ilk 15k gibi bir sıralamayla tercih yapacak olsam ilk hedefim muhtemelen hukuk olur(deü hukuk başta olmak üzere) fakat bu ülkenin durumu ve hukuk bölümünün yurt dışı için kısıtlı ve çok uğraştırıcı imkanlar sunması kafamı karıştırıyor. Tmciyim mühendislik yazamayacağıma göre aklım YBS ve işletme iktisat gibi bölümlere kayıyor 2.tercih olarak ama bunların da hem tr hem dışarda mezunları fazla ve açıkçası tam olarak nasıl bir yol haritası çizebilirim bu bölümler üzerinden bilemiyorum bölüm imkanlarını tüm iş alanlarını henüz araştırmadım. Başta dediğim gibi hedefim ilk 10 15k gibi bir sıralama ve İzmirde okumayı düşünüyorum benzer sıralamalarla söylediğim bölümleri okuyan, mezun olanlar kafamda fikir oluşması için ne tür şeylere yönekebileceğim hakkında bilgi verebilir mi?

AtiIIa

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
20,073
İsim
Atilla
İlgilendiği Kategoriler
Oyun
2022'de 16k yaptım İMU Hukuktayım. Eğer kalın kitapları okumayı sevmiyorsan, hukuk alanı ilgini çekmiyorsa tavsiye etmem. Matematiğin iyiyse YBS de tercih edilebilir.

aNje

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Yiğit Kara
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
2022'de 16k yaptım İMU Hukuktayım. Eğer kalın kitapları okumayı sevmiyorsan, hukuk alanı ilgini çekmiyorsa tavsiye etmem. Matematiğin iyiyse YBS de tercih edilebilir.
Hukukla ilgili tek şüphem yurt dışı imkanı onun dışında sorun yok hukuk okumak değil de bitirdikten sonra ülkeden çıkamamak kafamı kurcalıyor

AtiIIa

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
20,073
İsim
Atilla
İlgilendiği Kategoriler
Oyun
Hukukla ilgili tek şüphem yurt dışı imkanı onun dışında sorun yok hukuk okumak değil de bitirdikten sonra ülkeden çıkamamak kafamı kurcalıyor
Sonuçta her ülkenin hukuku farklı. Burada öğrendiğin kanunlar burada geçerli. Tabi çalışmayla da yurtdışına gidebilirsin akademisyen olarak vb.

yenigeldim

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
532
İsim
icardi
Hukuk ve İİBF bölümleri Türkiyede bitti artık. Çok mezun var. Başka bölümler düşünün derim.

James Gg

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,346
İsim
James Gg
İlgilendiği Kategoriler
Pc Toplama-ekran kartı-işlemci-anakart-acer çöp laptop
Gün geçtikçe bölümler çökmeye başlıyor ben seneye giricem bakalım ne olucak...

Top Bottom