Neler Yeni

Öneri HWP laptop önerileri için yorumlarım.

HmzaY

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,283
İsim
Hamza Y
İlgilendiği Kategoriler
Little Bit Everything

Cihazlar hakkında bazı bilgilendirmeler.

Lenovo Gaming 3 3050'li modellerde adaptör yetememe durumu var, tam güçte cihaz pilden yiyor. Servis değişmini ücretsiz bir şekilde sağlıyor.

Abra kasalar ısınıyor dememe gerek yok sanırım. Tulpar serileri dışında monster tercih etmeyin derim.(kendilerini ararsanız abra tercih etmeyin, tulpar serimize yönelin dediklerini duyabilirsiniz) Gamegaraj modeline bakacak olursak onun da hoparlörün patlaması ve klavye aşınması/bozulması olayları var. Göz önünde tutmak lazım.

Hp pavilion modellerinde kronik coil whine sorunu var, ayrıca eski kasa kullandığı (ekrana üfleyen) tasarımlı model olduğu için ısınma sorunları vs vs yaşatabiliyor. Ve hp nin pavilion serisine verdiği değer çok düşük, 2 yıl boyunca uğraştım didindim. Tavsiye etmiyorum.

Asus rog strix r7 4. nesil modelini de önermiyorum çünkü eski nesil işlemcisi ile fiyatını hak etmiyor, hp pek önermesem de 500-700 tl daha koyup victus serilerine yönelmek daha iyi olacaktır.

Yine bir abra kasa.

Acer 3060 için en ucuz seçenek. Güzel temiz kasa, tercih edilebilir. Malzeme kalitesi/ kasa kalitesi beklentiniz olmamalı. (ayrıca 17 inç panelde 1080p biraz belli oluyor, eğer cihazı yakından kullananlardansanız pek önermem.)

Slayer 2 modelini önermişler, https://www.epey.com/laptop/acer-nitro-5-an515-58-75rn.html , https://www.epey.com/laptop/asus-tuf-gaming-a15-fa507rm-hn095.html Bunlar varken gamegaraj a yönelmek bence büyük hata.

Omen 9.9/10 (Omen gaming hub arada saçmalıyor 0.1 puan oradan kırdım, gerisi mükemmel cihaz.) AMA! Mux switch olmadığı için, 3060 140w muxlu bir laptop ile aynı fps değerlerini verecektir, hatta yer yer daha az bile verecektir. Yani para artırmaya pek gerek yok, yukarda önerdiğim asus tuf ile benzer fps leri verecektir. Ama oyun gelişitirici vs vs VRAM ihtiyacı duyulan yerlerde kesinlikle tercih edilebilecek bir model.

Charlster

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
286
İsim
Cihan Mert Karagöz
Hocam omen 17 ck0004 modelini kullanmıştınız az batarya ne kadar dayanıyor. Ayrıca ağır değil mi adaptör ile. Hala alınır mı 11.nesil i7 var bide ddr4 bellekler.

Konu eskiymiş bu arada niye yeni mesajlara düştü bu

HmzaY

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,283
İsim
Hamza Y
İlgilendiği Kategoriler
Little Bit Everything
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
batarya ne kadar dayanıyor
Optimize edersen 4-5 saat dayanıyor
Ayrıca ağır değil mi adaptör ile
Ağır ama satma sebebim ağırlık değildi. Üni için yurt parasını ödemem lazımdı.
Hala alınır mı 11.nesil i7 var bide ddr4 bellekler.
Eğer 25-29K arasına bulursanız alınır.
Konu eskiymiş bu arada niye yeni mesajlara düştü bu
Yükseltmiştim bi ara :D

Top Bottom