Neler Yeni

Öneri Hyperx Cloud 2 Mikrofon Çalışmama Sorunun Çözümü

GadRego

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Hüseyin Bozkurt
Merhaba,
Bugün sizlere başıma gelen bir sorunu anlatacağım belki bu sorunu yaşayan birisinin işine yarayabilir o yüzden yazmak istedim.
Bundan 2-3 hafta önce HyperX Cloud 2 kulaklığımın bir anda mikrofonu çalışmamaya başladı ancak kulaklığın kendisi çalışıyordu.
Hiçbir sebep yokken bozulduğunu düşünmüştüm internete baktığımda driverdan, mikrofonun jak girişinden, Windows sürümünden, mikrofonun kendisi bozuk olabiliceğine kadar bir sürü gönderi okudum ancak hiçbiri sorunumu çözmedi.
Hatta en son yeni mikrofon siparişi verdim ancak o da çalışmadı yeni mikrofonda çalışmayınca artık kulaklığın mikrofonunun tamamen gitmiş olabileceğini düşündüm.
Ancak öyle değildi geçen gün kulaklığı incelerken ses kartına gözüm çarptı sol tarafında mikrofon simgesi vardı ve iyi bakınca mikrofon açma kapatma butonu vardı hiç göze çarpmayan o buton kapalı duruma gelmişti bu yüzdende mikrofonum hiçbir şekilde çalışmıyordu o butonu düzeltince çalışmaya başladı.
Aşırı absürt bir olay dışarıdan bakılınca ancak insanlık hali bazen göremiyoruz. Bu yüzden de bu konuyu açmak istedim benim gibi aynı sorunu yaşayan biri olursa belki bu rehberi okur ve çözüme ulaşır.
IMG_0519.jpg

Top Bottom