Neler Yeni

İ3 9100F sistem vs Ryzen 5 3600 sistem

Xarethia

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Baran Doğan
Bütçe
16000
Merhabalar,

İkinci el bir sistem almayı düşünüyorum ve bütçeme uygun bir sistem buldum. Satan kişi, sistemi full bir şekilde satıyor (monitör, klavye, mouse). Özellikleri ise şöyle:
İşlemci: INTEL CORE I3 9100F
Anakart: GİGABYTE H310M H 2.0
Ekran Kartı: EVGA GTX 1080TI SC 2 11GB
Ram: XPG SPECTRIX D41 8X2 16GB DDR4 3200MHZ RAM
SSD&HDD: CRUCIAL 500GB P3 SERİES M2 SSD (ekstra olarak kullandığım sistemden sökecek olduğum Kioxia Exceria g2 1tb M2 mevcut), CRUCIAL BX500 120GB SSD (sata ssd sanırsam belirtmemiş), WD BLUE 1TB NOTEBOOK HDD
Sıvı Soğutma: COOLER MASTER ML120L V2 RGB LIQUID COOLER
Monitör: VIEWSONIC VX2418 P FHD 24 165HZ MONITOR
Kasa: NZXT H500 WHITE KASA
Fiyat: 16.000 Türk Lirası
Klavye ve mouse yazmaya gerek duymadım; kullandığım klavye ve mouse'dan memnunum.

Bu sistemde kafamda soru işareti oluşturan işlemci oldu. İşlemci olarak AMD olmasını tercih ediyorum çünkü hiç Intel işlemci kullanmadım. Ancak AMD olan sistemi kaçırdım ve bu sistemi buldum. Sizce işlemci beni ne kadar götürebilir? Üniversiteye başlayacağım ve uzun bir süre yükseltme yapamayacağım muhtemelen. Eğer yükseltme yapacak olursam, anakart ve işlemci üzerine olacak; AMD'ye geçmek için. Ancak sizin önerilerinizi de göz önünde bulunduracağım.

Ayrıca bir sistem daha buldum. Bu sistemde ise sadece kasa var. Özellikleri ise şöyle:
İşlemci: AMD RYZEN 5 3600
Anakart: ASUS TUF GAMING 570X-PLUS
Ekran Kartı: ZOTAC 1080 TI EKRAN KARTI
Ram: THERMALTAKE 16 gb RAM 3600MHZ
PSU: SEASONIC 800W GOLD(diğer sistemde belirtilmediğinden yazmadım)
SSD&HDD: Satıcı belirtmemiş ama sistemin sadece ssd ile çalıştığını ilave hdd takılmadığını not etmiş açıklama kısmına
Kasa: FRACTAL DESIGN KASA SES İZALASYONLU
Fiyat: 15.000 Türk Lirası

Bu sistemde kafamı kurcalayan şey kasa oldu. Eski bir kasa gibi görünüyor(dış tasarımı) ve diğer sisteme göre avantajlarının az olması dikkatimi çekti. Buna ek olarak, bu sistemi alırsam ilerleyen zamanda sadece monitör ve işlemci yükseltmem gerekir diye düşünüyorum.

Sizin düşünceleriniz nelerdir? Hangi sistemi tercih ederdiniz ve işlemciler hakkında ne düşünüyorsunuz?

Reves9

80+
İkisi de alınmaz bence. 2024 yılında 2. el GTX kartların devri kapanalı çok oldu.

Danke

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
197
İsim
Yunus
O fiyata sıfır bilgisayar al

Xarethia

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Baran Doğan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Nedendir bilmiyorum, belki eskiden kalan bir şeyden dolayı GTX 1080 Ti bana cazip geliyor. Kullanmadan geçmek istemiyorum; bu yüzden 1080 Ti olan bir sistem seçmek istedim.
Mesaj otomatik birleştirildi:

O fiyata sıfır bilgisayar al
Sıfır bir bilgisayar olarak öneri sunabilir misiniz?

Danke

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
197
İsim
Yunus
Gerek yok bence ama sen bilirsin

Top Bottom