Neler Yeni

İ5 11600K Sıcaklık sorunu Yardım Lütfen

plazined

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
26
İsim
Ali Denizalp
Merhaba arkadaşlar ikinci el bir kasa aldım özelliklerini aşağıda belirteceğim İşlemcim i5 11600K serisi üzeride 250 tllik bir kule tipi soğutucu mevcut işlemci boşta 45 derece pubg arayüzde 80 derece oyuna girdiğim anda 100 derece sabitleniyor. Cihaz 5 aylık problem olduğunu düşünmüyorum. (umarım yoktur...) İhtimalleri göz önünde bulundurmaya çalışıyorum benden daha tecrübeli arkadaşlar;
- kasanın hava akışının yetersiz olabileceğinden
-Kule tipi işlemci soğutucunun modeline bakıp bi cacık olmadığından
-Termal macununun doğru sürülmediğinden
...

gibi ihtimallerden olabileceğini söylüyorlar kasamı ve detayları aşağıya bırakıyorum değerli yorumlarınızı lütfen bekliyorum.. şimdiden teşekkürler...

Sistem bilgileri :
İşlemci i5 11600k
Ekran kartı RX580 (Emaneten arkadaştan ödünç aldım 6600xt 6650xt bakınıyorum)
Anakart Msi B560 Tomahawk wifi
Ram 2x 8gb Team T-force Night hawk rgb 3200mhz
PSU : 750W Gamepower
İşlemci soğutucu Gametech hd 2.0 fanlı freezer Bakır kule

Aşağıya kasanın görüntüsünü bırakıyorum;
a2b501c9-4628-4343-b652-5e2e2d936af8.jpg
5e11ff4a-b9ed-4139-9c09-18e2b5cbc1fc.jpg

Ahmet Sevinç

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,260
İsim
Ahmet Sevinç
Merhaba arkadaşlar ikinci el bir kasa aldım özelliklerini aşağıda belirteceğim İşlemcim i5 11600K serisi üzeride 250 tllik bir kule tipi soğutucu mevcut işlemci boşta 45 derece PUBG arayüzde 80 derece oyuna girdiğim anda 100 derece sabitleniyor. Cihaz 5 aylık problem olduğunu düşünmüyorum. (umarım yoktur...) İhtimalleri göz önünde bulundurmaya çalışıyorum benden daha tecrübeli arkadaşlar;
...

gibi ihtimallerden olabileceğini söylüyorlar kasamı ve detayları aşağıya bırakıyorum değerli yorumlarınızı lütfen bekliyorum.. şimdiden teşekkürler...

Sistem bilgileri :
İşlemci i5 11600k

Alıntıyı görüntüleAlıntıyı görüntüle
kasanın soğıtması berbat bunun elbet bi etkisi var mesh bi kasa almanı öneririm

Furkan Karagülle

80+ Platinum
En İyi Cevap
4
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,979
İsim
Furkan Karagülle
İlgilendiği Kategoriler
Astronomi, Uzay, Bilim, Fizik, Kimya, Biyoloji, Matematik, Geometri, Elektromanyetizma, Kuantum Fiziği, Parçacık Fiziği, Nükleer Fizik, Astrofizik, Yapay Zeka, Teknoloji, Elektrik ve Elektronik, İnsan Beyni, Mekanik, Elektrikli Otomobiller, İçten Yanmalı Otomobiller, Motosikletler, Jet Motorları, Roket Motorları, Uçaklar, Uzay Mekikleri, Kitaplar, Filmler, Diziler, Psikoloji, Felsefe, Akustik ve Elektro Gitar, Arduino, Python, Java, Javascript, Pascal, PHP, Fortran, C, C#, C++, Bilgisayar Yazılımları ve Bilgisayar Donanımları, Windows İşletim Sistemleri, Linux İşletim Sistemleri ve Dağıtımları, macOS İşletim Sistemleri, Laptoplar, Telefonlar, Apple Ürünleri, Kameralar, Fotoğraflar, Borsa, Yatırım, Kripto Para, Fitness, Kalistenik..
Instagram
_furkan.krgl_
Steam
(1021294255)
Facebook
furkan.karagulle.7399
Twitter
FurkanKrgle
Discord
furkankaragulle#1763
Reddit
reddit.com/user/Complete-Flow9113
O soğutma berbat ötesi. Derhal yenisini alın. Ne kadar bütçe ayırabilirsiniz?

silinenuye785438

80+ Titanium
En İyi Cevap
1
Merhaba arkadaşlar ikinci el bir kasa aldım özelliklerini aşağıda belirteceğim İşlemcim i5 11600K serisi üzeride 250 tllik bir kule tipi soğutucu mevcut işlemci boşta 45 derece PUBG arayüzde 80 derece oyuna girdiğim anda 100 derece sabitleniyor. Cihaz 5 aylık problem olduğunu düşünmüyorum. (umarım yoktur...) İhtimalleri göz önünde bulundurmaya çalışıyorum benden daha tecrübeli arkadaşlar;
...

Sistem bilgileri :
İşlemci i5 11600k

11600K gibi bir güç canavarı için o soğutucu berbat kalıyor. Soğutucuyu düzgün bir şeyle değiştir.

plazined

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
26
İsim
Ali Denizalp
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
kasanın soğıtması berbat bunun elbet bi etkisi var mesh bi kasa almanı öneririm
kasa değiştirmek pek istemiyorum görsel olarak hoş ve bütçe ayırmak istemiyorum Bunun yerine arkaya harici bir egzoz fan eklemeyi düşünüyorum
Mesaj otomatik birleştirildi:

O soğutma berbat ötesi. Derhal yenisini alın. Ne kadar bütçe ayırabilirsiniz?
2 bin düşünüyorum amazondan coler master ml360 sıvı soğutmasını önerdiler 2100 tl

Ahmet Sevinç

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,260
İsim
Ahmet Sevinç
kasa değiştirmek pek istemiyorum görsel olarak hoş ve bütçe ayırmak istemiyorum Bunun yerine arkaya harici bir egzoz fan eklemeyi düşünüyorum
evet onunda bi etkisi olur bide bi sıvı soğutmada güzel olur 240mm

2 bin düşünüyorum amazondan coler master ml360 sıvı soğutmasını önerdiler 2100 TL
onu al bence

plazined

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
26
İsim
Ali Denizalp

dalpirin

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
81
İsim
Alperen Dal
...

Sistem bilgileri :
İşlemci i5 11600k

Sıvı soğutma bu işlemci için daha mantıklı açıkçası. Intel core i5-11600K çok güçlü bir işlemci TDP değeri yüksek olduğu için ısınması normal kasanın hava akışıda çok önemli

plazined

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
26
İsim
Ali Denizalp
Sıvı soğutma bu işlemci için daha mantıklı açıkçası. Intel core i5-11600K çok güçlü bir işlemci TDP değeri yüksek olduğu için ısınması normal kasanın hava akışıda çok önemli
Kasamın hava akışını çoğu kişi beğenmiyor katılıyorum ön camda da fan olsaydı daha güzel bir sonuç olurdu ancak durum bu :)

dalpirin

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
81
İsim
Alperen Dal
Kasamın hava akışını çoğu kişi beğenmiyor katılıyorum ön camda da fan olsaydı daha güzel bir sonuç olurdu ancak durum bu :)
Bu tarz görsel sistemlerde haliyle sıvı soğutma öneriliyor kule tipi için dediğiniz gibi ön tarafta fan olması gerekli hava akışı adına

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
967,718
Üyeler
152,945
Son üye
srhn1244
Top Bottom