Neler Yeni

İ5 12400f için sıvı soğutucu önerisi

Yukimiya

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
26
İsim
Ali Çabuk
Bütçe
2200
Yeterli olucağını düşünüyorum, daha iyisi var mı bildiğiniz? (Hava soğutma önermeyin hevesim yok)
Mesaj otomatik birleştirildi:

Yeterli olucağını düşünüyorum, daha iyisi var mı bildiğiniz? (Hava soğutma önermeyin hevesim yok)
İ5 12400f

Ekler

• Screenshot_20240323_125745_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_20240323_125745_com.android.chrome.jpg
    485.4 KB · Hit: 777

johan

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,221
İsim
ismail
Soğutmanın kasa ile bir ilgisi yok hımmm🤣

Tüm çekirdekleri %100 çalıştırayım bakayım ısınıyormuş 🤣

Bu işlemci uçan kaçan bir işlemci değil orta düzey bir işlemci 94 derece için kasanın çok kötü olması lazım

Attığın video da f değil gpu lu model olan

Bide ben kullanıyorum benim için 65-70 gayet iyi bir seviye
Bahane sunacağını bilmesem sırf seni ****** etmek için mevcut soğutucuyu çıkartıp stok fanı takar ekran görüntülerini atardım buraya.
İngilizcen varsa inceleyebileceğin kaynak ekran görüntüleri mevcut: İngilizcen yoksa türkçe kullanıcı yorumları
He diyorsan ki bunlar farklı forumlar direk DA forumdan örnek de verelim.

Phoenixxx

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
338
İsim
Erdem çay
Bahane sunacağını bilmesem sırf seni ****** etmek için mevcut soğutucuyu çıkartıp stok fanı takar ekran görüntülerini atardım buraya.
İngilizcen varsa inceleyebileceğin kaynak ekran görüntüleri mevcut: İngilizcen yoksa türkçe kullanıcı yorumları
He diyorsan ki bunlar farklı forumlar direk DA forumdan örnek de verelim.
Biraz problemlisin sanırım önemli değil tekrar tekrar anlatırım anlayıncaya kadar

Ben şuan kullanıyorum ne 95 nede 100 gördüm

Gözlemlediğim kadarıyla 65-66 civarında takılıyor.

Benchmark atacaklar zahmet etmesin oyun oynuyoruz Benchmark yapmıyoruz.

Tekrar ediyorum bende 65-66 arası hadi gözümden kaçtı 75 oldu sıvı soğutma aldım 60 a düşürdüm ne kazandım performansım mı arttı hayır sadece kasam daha güzel göründü Benchmark yaptım 70 i geçmedi tatmin oldum haz aldım vay be dedim ama sıvı soğutmaya verdiğim paraya işlemciyi bir üst segmente taşımak aklıma gelmedi çünkü benim tatmin olmam için sıfır performans artışının üstüne daha soğuk çalıştığını görmek yeterliydi.

Tekrar ederim merak etme

Ben 65-66 derece kullanıyorum Benchmark yapıp işlemciyi 85 derecelere çıkartmadım oyun oynuyorum bana yeterli geliyor. Gerisi sadece tatmin duygusu 12600kf değil bu işlemci kıytırık 12400f gözünüzde büyütmeyin

• Beğen
Reaksiyonlar: laqq

johan

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,221
İsim
ismail
Biraz problemlisin sanırım önemli değil tekrar tekrar anlatırım anlayıncaya kadar

Ben şuan kullanıyorum ne 95 nede 100 gördüm

Gözlemlediğim kadarıyla 65-66 civarında takılıyor.

Benchmark atacaklar zahmet etmesin oyun oynuyoruz Benchmark yapmıyoruz.

Tekrar ediyorum bende 65-66 arası hadi gözümden kaçtı 75 oldu sıvı soğutma aldım 60 a düşürdüm ne kazandım performansım mı arttı hayır sadece kasam daha güzel göründü Benchmark yaptım 70 i geçmedi tatmin oldum haz aldım vay be dedim ama sıvı soğutmaya verdiğim paraya işlemciyi bir üst segmente taşımak aklıma gelmedi çünkü benim tatmin olmam için sıfır performans artışının üstüne daha soğuk çalıştığını görmek yeterliydi.

Tekrar ederim merak etme

Ben 65-66 derece kullanıyorum Benchmark yapıp işlemciyi 85 derecelere çıkartmadım oyun oynuyorum bana yeterli geliyor. Gerisi sadece tatmin duygusu 12600kf değil bu işlemci kıytırık 12400f gözünüzde büyütmeyin
Dostum engelliysen söyle laf anlatmakla uğraşmayalım.Attığım ilk linke bakarsan God of war oyununda ve Gotham knight'da stok fanla işlemcinin 100 derecelik değere ulaştığını görebilirsin..İngilizce bilmiyorsundur diye türkçe kaynak da ekledim özürlü gibi aynı şeyi tekrar edeceğine zahmet edip okusaydın konuları.Oyun içi görüntülerle kanıtladım stok fanın yetersizliğini eğitimsizsindir diye de Türkçe kaynak ekledim nasıl bir trollsün de hala anlamamazlıktan geliyorsun şaşırıyorum.Disleksi isen Türkçe kaynağı da özet geçeyim sana.Technopat konusunda denilmiş ki ''Battlefield 1, Need for Speed Heat ve Need for Speed Payback'de 100 derece oluyor.''... Neyse boşa laf anlattığımı hissettim.Fan yeterli fansız da kullanabilirsin sen (y)

Phoenixxx

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
338
İsim
Erdem çay
Dostum engelliysen söyle laf anlatmakla uğraşmayalım.Attığım ilk linke bakarsan God of war oyununda ve Gotham knight'da stok fanla işlemcinin 100 derecelik değere ulaştığını görebilirsin..İngilizce bilmiyorsundur diye türkçe kaynak da ekledim özürlü gibi aynı şeyi tekrar edeceğine zahmet edip okusaydın konuları.Oyun içi görüntülerle kanıtladım stok fanın yetersizliğini eğitimsizsindir diye de Türkçe kaynak ekledim nasıl bir trollsün de hala anlamamazlıktan geliyorsun şaşırıyorum.Disleksi isen Türkçe kaynağı da özet geçeyim sana.Technopat konusunda denilmiş ki ''Battlefield 1, Need for Speed Heat ve Need for Speed Payback'de 100 derece oluyor.''... Neyse boşa laf anlattığımı hissettim.Fan yeterli fansız da kullanabilirsin sen (y)
Asıl anlama kapasitesi sıfır olan sensin ben böyle kullanıyorum ve senin demiş olduğun dereceler YOK

Ayrıca Google İ312100f 100 derece yazarsan yine binlerce yazı çıkıyor.

Silikon kalitesi kasa etmeni hiç önemli değil size göre

Bu işlemciye zerre performans katkısı yok ne hava ne sıvı anca kendinizi avutursunuz 10 derece düşünce

Ama biraz kafan çalışsa satıp sıvı soğutma parası üstüne biraz ekler 13400f e geçerdin en azından fps in artar. 🤣

Son düzenleme:

johan

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,221
İsim
ismail
Asıl anlama kapasitesi sıfır olan sensin ben böyle kullanıyorum ve senin demiş olduğun dereceler YOK

Ayrıca Google İ312100f 100 derece yazarsan yine binlerce yazı çıkıyor.

Silikon kalitesi kasa etmeni hiç önemli değil size göre

Bu işlemciye zerre performans katkısı yok ne hava ne sıvı anca kendinizi avutursunuz 10 derece düşünce

Ama biraz kafan çalışsa satıp 13400f e geçip en azından fps in artar
Tamam canım benim hadi devam et sen.

Battik

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
35
İsim
Batuhan BODUR
Instagram
instagram.com/battik
bende de aynı 12400f var az once rustta işlemcim 94'e kadar çıktı sanırım kasamdan olabilir.

Gorkeemmm

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
163
İsim
Gorkem Yavuz
Stok yeterli geliyor bana 55 dereceyi geçmiyor.
Bf5 de 85 dereceleri görüyorum. Onun dışında her oyunda ultra ayarlarda max 72-75 derece.

İ5 12400f
Yeterli olur evet, hava soğutma da alabilirsiniz.

johan

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,221
İsim
ismail
bende de aynı 12400f var az once rustta işlemcim 94'e kadar çıktı sanırım kasamdan olabilir.
Yalan söylüyorsun bu üstteki disleksi eleman o sıcaklıkları görmüyor demek ki hepimiz yalancıyız bu cpu aslında sürekli 40 derecede çalışıyor :kekw:

Phoenixxx

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
338
İsim
Erdem çay
12400f gibi alt orta segmente sıvı soğutucu diye tutuyorsunuz ya ne diyim size i9 lar napsın kf serileri napsın

Sizin gibi enayiler olmasa bu sıvı soğutucu satıcıları batardı.

550 TL 4 bakır borulu hava soğutucu lar aynı işi görüyor.

Kafanızı kullanın biraz, sıvı soğutma parasının üstüne koyun eldekini satıp bir üst segmente geçin en azından fps iniz artar. eğerki sırf ses ve görüntü için alacaksanız alın yoksa hiçbir anlamı yok

1000008568.jpg

Son düzenleme:

emre1661

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
21
İsim
Emre
Deepcool AK400. Digital ekranlı versiyonunu aynı işlemci ile kullanıyorum. Ekranlı modeli almak tercihine kalmış ama çok hoş duruyor. 60 dereceyi geçtiğine şahit olmadım.

johan

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,221
İsim
ismail
12400f gibi alt orta segmente sıvı soğutucu diye tutuyorsunuz ya ne diyim size i9 lar napsın kf serileri napsın

Sizin gibi enayiler olmasa bu sıvı soğutucu satıcıları batardı.

550 TL 4 bakır borulu hava soğutucu lar aynı işi görüyor.

Kafanızı kullanın biraz, sıvı soğutma parasının üstüne koyun eldekini satıp bir üst segmente geçin en azından fps iniz artar. eğerki sırf ses ve görüntü için alacaksanız alın yoksa hiçbir anlamı yok

Alıntıyı görüntüle
Hala kafanı kullanmadığın için anlamıyorsun verilen cevapları.Konu sahibi ilerde i7 13700KF alacağını söylemiş o yüzden sıvı soğutucu önerisi istiyor.12400F e kule tipi soğutma yetiyor zaten kimse sıvı soğutma dayatması yapmıyor konuda.Kafanı o kadar kullanmıyorsun ki millete enayi demeye başlamışsın.Millet cpu'nun stok fanla traktör motoruna döndüğünü söylemiş hala inanmayıp üstüne sıcaklık ss'i atmışsın psikiyatriye git sonra da ilkokula dönerek temel eğitimden başla.Alman gereken ilk ders ''cümlede anlam'' bunu söylüyorum ki sonra gidip öğretmenlerininde kafasını yorma.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Çevrim içi yöneticiler

Forum istatistikleri

Konular
908,151
Üyeler
140,957
Son üye
onurpckc
Top Bottom