Neler Yeni

i5-13200k + 3070 yazılım için sistem önerisi

zulumaster

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
349
İsim
zulu master
yazılım alanında işlemci desteğim olmadığı için ne demek?
İşlemci ile yazılımın ne alakası var her gün firefox mu derliyorsun?

Dahası  
Reaksiyon skoru
88
İsim
Erdem Karaoğlu
tam sıvı soğutucuyu sormaya geliyordum :D tamamdır.
Mesaj otomatik birleştirildi:

ne düşünüyorsunuz bu sistem hakkında bir de monitör konusunda yardımcı olabilir misin? bir tane 27" 165hz ve bir tane de pivot özellikli bir dik monitör nasıldır sizce
Alıntıyı görüntüle
Yazılım için RAM'i bir miktar daha arttırman gerekiyor

Batu_han

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
73
İsim
Batuhan
tam sıvı soğutucuyu sormaya geliyordum :D tamamdır.

ne düşünüyorsunuz bu sistem hakkında bir de monitör konusunda yardımcı olabilir misin? bir tane 27" 165hz ve bir tane de pivot özellikli bir dik monitör nasıldır sizce
Alıntıyı görüntüle
Sistem güzel fakat bir tık daha güçlü bir psu tercih etmeniz daha sağlıklı olacaktır. 5800x3d güçlü bir işlemci fakat AM4 artık desteklenmeyecek. Muhtemelen AM5 de AM4 gibi uzun süre desteklenecek. İleriye dönük olması açısından bu bütçede Ryzen 7000 serisi bir işlemci de tercih edilebilir. İlerde yükseltme yapmanız daha kolay olur AM5 ile.

Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
Furkan Demirci
yazılım alanında işlemci desteğim olmadığı için ne demek?
İşlemci ile yazılımın ne alakası var her gün firefox mu derliyorsun?
hayır virtualbox ile etik hackerlık düşünüyordum bazı ayarlarını yapamama izin vermedi virtualbox işlemci desteği yok diye sonra MacBook Pro aldım M1'inde virtualbox desteği yoktu o zamanlar hala yok mu bilmiyorum ama bende Mac ile UTM indirerek sanal bilgisayar kurmak durumunda kalmıştım ama devam etmedim siber güvenliğe. İşlemci desteğinden kastım buydu.

tartışmaya kapalı 13600 k tabii ki oyunlarda 7600x %2-4 fps farkı ile daha iyi ama yazılımda ve sistemde 13600 k 7600x e %100 lük bi fark atıyor neredeyse bende yazılımcıyım r7 5800x3d almak yerine 13600k almayı tercih ettim ddr5 ram koy birde çok fiyat farkı yok tadından yenmez :)
çok teşekkürler yardımın çok dokundu. sizin sisteminizide öğrenebilir miyim birde hangi programları kullanıyorsunuz?

Shaw

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,475
İsim
Fatih
Intel işlemci kullanın ve Rami arttırın bence. Kodlama yaparken ve sanal makine oluştururken bellekte belli bir alan kullanmanız gerekecek 32gb ram sizi çok rahatlatır artı olarak Intel tarafında işlemcinin sanallaştırma teknolojileri çok daha güçlü ve Mobil programlama için gerekli bir olay sürekli telefona apk atamazsiniz ya da sanal makinenizde herhangi bir sorunla karşılaşmak istemezsiniz.

Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
Furkan Demirci
Intel işlemci kullanın ve Rami arttırın bence. Kodlama yaparken ve sanal makine oluştururken bellekte belli bir alan kullanmanız gerekecek 32gb ram sizi çok rahatlatır artı olarak Intel tarafında işlemcinin sanallaştırma teknolojileri çok daha güçlü ve Mobil programlama için gerekli bir olay sürekli telefona apk atamazsiniz ya da sanal makinenizde herhangi bir sorunla karşılaşmak istemezsiniz.
teşekkür ederim, 13600k + 32 gb 5600 ram almaya karar verdim zaten ekran kartına karar vermeye çalışıyorum tuf 3070ti'da takıldım ama karar veremedim öneriniz var mı? birde karta göre bir psu bulmam gerek hangi kartı ne kadar güçle besleyeceğimi bilemiyorum...

• Beğen
Reaksiyonlar: Shaw

Shaw

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,475
İsim
Fatih
teşekkür ederim, 13600k + 32 gb 5600 ram almaya karar verdim zaten ekran kartına karar vermeye çalışıyorum tuf 3070ti'da takıldım ama karar veremedim öneriniz var mı? birde karta göre bir psu bulmam gerek hangi kartı ne kadar güçle besleyeceğimi bilemiyorum...
Ekran kartı ve psu konularında bilgim yok hocam ne desem yanlis olur yani kusura bakmayın. Ama işlemci ve ram tercihiniz sizin amacınız dogrultusunda çok doğru.

Top Bottom