Neler Yeni

i5 3470 olan işlemcimi i7 3770 yaptım ve oyunlarda fpsim artcağına düştü neden ?

Drsağbırakmayan

80+ Bronze
Hocam bios default yaptınız ve fan macun da sorun yoksa işleci problemli

Eski işlemciyi takıp tekrar deneyin.
Bu işlemcinin sıfırı olacağını sanmıyorum 2. El mi almıştınız

Ysuflix

80+ Gold
darboğaz falan yok arkadaşlar. işlemci ısınıyor ısınıp fps düşürüyor. ya fan oturtulamadı ya da soğutucu yetersiz. kasa içi foto atın.

Dahası  
Reaksiyon skoru
84
İsim
Uğur
format at ve bios güncelleme yapabilirsin ama o sıcaklıklar çok yüksek chrome ve discord da 80 derece normal değil

ificin

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
efecan
işlemci fazla sıcak macunu çok mu sürdünüz yoksa fan mı oturmadı
senin gibi bazı arkadaşlarda bu soruyu sordu gittim bir daha çıkartttım yaptırttım fan tam oturdu ve sadece macun biraz dışa taşmıştı bu farkedermi?
Mesaj otomatik birleştirildi:

format at ve bios güncelleme yapabilirsin ama o sıcaklıklar çok yüksek chrome ve discord da 80 derece normal değil
dostum birde arkada valorant oyun açık onu eklemeyi unutmuşum o açılınca 80 dereceyi görüyorum evet

Dahası  
Reaksiyon skoru
84
İsim
Uğur
senin gibi bazı arkadaşlarda bu soruyu sordu gittim bir daha çıkartttım yaptırttım fan tam oturdu ve sadece macun biraz dışa taşmıştı bu farkedermi?

dostum birde arkada valorant oyun açık onu eklemeyi unutmuşum o açılınca 80 dereceyi görüyorum evet
oyun oynarken 80derece bir nebzede olsa kabul edilebilir macun dışa taşmış ise fazla sürülmüştür fazla macun dereceyi düşürmektense arttırır

darboğaz filan yok bu arada sistemde temiz bir format öneririm varsa bios güncellemesi

ificin

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
efecan
Hocam bios default yaptınız ve fan macun da sorun yoksa işleci problemli

Eski işlemciyi takıp tekrar deneyin.
Bu işlemcinin sıfırı olacağını sanmıyorum 2. El mi almıştınız
zaten i7 3.nesil 0 olmazki eski bi işlemci sonuçta? ama bende internet kafe çıkışlı olduğunu düşündüm

oyun oynarken 80derece bir nebzede olsa kabul edilebilir macun dışa taşmış ise fazla sürülmüştür fazla macun dereceyi düşürmektense arttırır

darboğaz filan yok bu arada sistemde temiz bir format öneririm varsa bios güncellemesi
şuan format atıyorum zaten düzelir umarım

Bende böyle Alıntıyı görüntüle
Sıcaklık değerlerini de kontrol ettim boştayken 40-50 civarında. Güç tüketimi olarak yüksek performansta ayrıca bios boost açık. Sizinkinde ters giden bir şeyler var.
bende işlemci sayısı açık ve 4 bu farkedermi?

darboğaz falan yok arkadaşlar. işlemci ısınıyor ısınıp fps düşürüyor. ya fan oturtulamadı ya da soğutucu yetersiz. kasa içi foto atın.
gün içinde fotoğraf atıcam evde değilim şuan

Ahmetcxc

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Ahmet

Hocam arkaplanda herşeyi kapatıp biraz bekleyip boştaki sıcaklığı da söyleyebilir misiniz?
Fps düşüşünden kastınız ne 5 10 FPS mı yoksa çok fazla drop var mı? Şahsi kanaatim Rx550 için eski işlemciniz de gayet yeterliydi bu kart daha fazlasını vermez ha 3 5 FPS yükselebilir mı olabilir. Oyun açıkken 80 derece stock fan için çok yüksek değil ama ucuz bir hava soğutma bulursanız yada kasada fan yoksa bir kasa fanı eklerseniz biraz daha sıcaklık düşer

ificin

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
efecan
Hocam arkaplanda herşeyi kapatıp biraz bekleyip boştaki sıcaklığı da söyleyebilir misiniz?
Fps düşüşünden kastınız ne 5 10 FPS mı yoksa çok fazla drop var mı? Şahsi kanaatim Rx550 için eski işlemciniz de gayet yeterliydi bu kart daha fazlasını vermez ha 3 5 FPS yükselebilir mı olabilir. Oyun açıkken 80 derece stock fan için çok yüksek değil ama ucuz bir hava soğutma bulursanız yada kasada fan yoksa bir kasa fanı eklerseniz biraz daha sıcaklık düşer
şuan format atıyorum birde oyunda önceden 100 fps aldığım yerde 30 40 gördüm ayrıca eski işlemcimde oyun içi drop artmıştı o yüzden böyle bir şey aldım zaten gidip büyük bir şey almadım bi tık üstü olan işlemciyi aldım

şuan format atıyorum birde oyunda önceden 100 fps aldığım yerde 30 40 gördüm ayrıca eski işlemcimde oyun içi drop artmıştı o yüzden böyle bir şey aldım zaten gidip büyük bir şey almadım bi tık üstü olan işlemciyi aldım
Eski meski ama iyi bakıldığı sürece problem çıkarmaz. Temizliğini yaparsın, değerleri kontrol edersin, kasanın önü kapalıysa mesh kasa alırsın, hava akımı iyi fan takarsın bunların hepsi drop engeller ve ömrü uzatır.

Top Bottom