Neler Yeni

i5 3470 olan işlemcimi i7 3770 yaptım ve oyunlarda fpsim artcağına düştü neden ?

ificin

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
efecan
macunu şimdi sürdük fan oturmamış olabilir

Clocker90

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
38
İsim
C-Locker
Darboğaz oranı yüksek sistemler de bazı oyunlar da sana grafik ayarı yapmana çok izin vermez bundan dolayı fps i etkiler. Örnek olarak bir sistemde r5 5600x işlemci var diyelim, ekran kartı olarak rtx 4090 takalım, diyoruz çok güçlü ekran kartı çok yüksek fps alırım diye düşünürken darboğaz yüzünden fps aşağılarda gezer. Sonuç olarak darboğaz fps düşüklüğüne sebeptir hocam.
Hocam darboğaz fps düşürmez. Daha fazla fps almana engel olur. Ekran kartın daha fazla fps verebilecek güçtedir fakat işlemcin zayıftır ve buna engel olur. Bu arkadaş ise işlemci upgrade yapmış ve fps düşmüştür. Böyle bir durumda 3450'de darboğaz yaşıyorsa 3770'te bu darboğaz kısmen azalacağı için fps artması gerekirdi. Senin verdiğin örneğe göre 5600x işlemci 4090 ekran kartı darboğaz yaparken gidip 5800x3d aldığında upgrade yaptığı için darboğaz azalır, fps artar. Ama senin buna yorumun darboğaz olduğu için fps düşmüştür olabilir mi ? Bu arkadaşta işlemci yükseltmiş yani aynı mantık. Arkadaşın sorunu işlemci yükselttiği için darboğaz yapıp fps düşmesi olamaz.

ificin

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
efecan
macunu şimdi sürdük fan oturmasa işlemci görüntü vermezki zaten?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hocam darboğaz fps düşürmez. Daha fazla fps almana engel olur. Ekran kartın daha fazla fps verebilecek güçtedir fakat işlemcin zayıftır ve buna engel olur. Bu arkadaş ise işlemci upgrade yapmış ve fps düşmüştür. Böyle bir durumda 3450'de darboğaz yaşıyorsa 3770'te bu darboğaz kısmen azalacağı için fps artması gerekirdi. Senin verdiğin örneğe göre 5600x işlemci 4090 ekran kartı darboğaz yaparken gidip 5800x3d aldığında upgrade yaptığı için darboğaz azalır, fps artar. Ama senin buna yorumun darboğaz olduğu için fps düşmüştür olabilir mi ? Bu arkadaşta işlemci yükseltmiş yani aynı mantık. Arkadaşın sorunu işlemci yükselttiği için darboğaz yapıp fps düşmesi olamaz.
yani dostum inan bende anlamadım

Hocam işlemci yanıyor. Fan oturmamış olabilir. Macun yenileyebilirsiniz.
dostum macunu şimdi yeni yeniledik fan oturmamayı nasıl yapacam yazarsan sevinirim

Son düzenleme:

SpeedCar

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
955
İsim
Eymen Gürel
macunu şimdi sürdük fan oturmasa işlemci görüntü vermezki zaten?

yani dostum inan bende anlamadım

dostum macunu şimdi yeni yeniledik fan oturmamayı nasıl yapacam yazarsan sevinirim
Fanı ellediğinizde fazla sarsılıyor mu? Eğer fanda sıkıntı yok ise kule tipi bir soğutucu almak zorunda kalabilirsiniz.

NoctuaFanBoyu

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,121
İsim
Hamza Ziya Üstün
Fan oturmasa da görüntü gelir. İşlemci oturmazsa gelmez ki pek olağan bir durum da değil. Fanı iyice taktığınızdan emin olun. Boşta 81 dereceyse %99 fan oturmamıştır

SpeedCar

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
955
İsim
Eymen Gürel
sadasdas

tamamdır ama fan nasıl oturtabilirim bilmiyorum yardımolursan sevinirim
4 köşesini de hafif sert bastırın.

yaman..k

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
531
İsim
Yaman Kurşun
Fan oturmamış gibi duruyor tam boşta o dereceler normal değil.

ificin

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
efecan
Bilgisayarcıya götürdüm şimdi yine aynı anlamadımbu sorunu ordaki internet cafe çıkışlı olabilir dedi doğru olabilirmi ben resmi intelden almıştım bunu

fan oturdu yani gördüm gözümlede arkadaşlar

yani napcam anlamadım ne denesem aklıma gelmiyor

Son düzenleme:

ificin

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
efecan
ARKADAŞLAR DAR BOĞAZ OLAYINI ARAŞTIRDIM BENDE 8 GB RAM VAR AMD RADEON RX550 VE İNTEL 3770 VAR BU DARBOĞAZ YAPARMI BİLEN VARSA YAZARSA ÇOK SEVİNİRİM

xenk2626

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
553
İsim
Kadir Efe Ulusoy
dostum o tarz bioslar sıkıntılı biosa gir ayarları sıfırla intel boost diye bir şey varsa aç

SpeedCar

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
955
İsim
Eymen Gürel
ARKADAŞLAR DAR BOĞAZ OLAYINI ARAŞTIRDIM BENDE 8 GB RAM VAR AMD RADEON RX550 VE İNTEL 3770 VAR BU DARBOĞAZ YAPARMI BİLEN VARSA YAZARSA ÇOK SEVİNİRİM
Darboğaz yapmaz o ikili.

ificin

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
efecan
biosa nasıl girebilirim diğer forumlarda baktım f10 yap diyorlar ben yaptım olmadı anlamadım

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
949,650
Üyeler
149,601
Son üye
Qrewyn
Top Bottom